OBJAVA: 10.08.2020, 15:13h   •   IZMJENA: 10.08.2020, 15:13h   komentara   •     ISPIŠI

19. izdanje malonogometnog turnira

Facebook MNK Rupe Memorijal Dane Barišić u Rupama: MNK CB Kula slavi naslov, Jurković najbolji igrač
10.08.2020, 15:13h

Završeno je 19. izdanje malonogometnog turnira Memorijal Dane Barišić koje se igra u Rupama. Naslov pobjednika pripao je ekipi MNK CB Kula.

Utakmica za 3. mjesto:

MNK Rupe Gradnja Ante i Marko - MNK Drage 2:1

Stipe Vukorepa i Šimun Popov - Tomislav Vulin

Nakon što su dan ranije doživjele poraze u polufinalnim susretima, obje ekipe su imale priliku da ipak pobjednički završe turnir i okite se broncom. Nijedna ekipa nije došla u punom sastavu, a to se osobito odnosi na Drage. Međutim, baš su momci iz Draga bolje otvorili susret, bili su agresivniji na lopti, više su stvarali šansa i prvo poluvrijeme su bili bolji suparnik, a to su i potvrdili tako što su sredinom prvog dijela lijepo izigrali obranu Rupa i poveli preko Vulina. S tim pogotkom Drage su imale vodstvo na poluvremenu.

Drugi dio ipak nešto drugačiji, jer su Drage pale sa snagom, a Rupe su proigrale. Nizale su se šanse, ali je golman Draga bio na visini zadatka. I onda kad se već zagazilo u posljednju četvrtinu utakmice Rupe sretno i spretno, preko svog prvog strijelca Vukorepe dolaze do izjednačenja. Tribine se također bude, igrači Rupa to osjete i na krilima Popova dolaze, nepune četiri minute prije kraja, do novog pogotka, vodstva, a na kraju se ispostavilo i pobjede. Drugu godinu zaredom Rupe odnose brončanu medalju, a Drage zaključuju svoj prvi nastup u završnici turnira na četvrtom mjestu.

FINALE

MNK CB Kula - 4 Asa Balen automobili 3:1

Šime Brajković, Marko Kartelo i Toni Petrina -  Kristijan Bačić

A u velikom finalu nas je očekivao sraz dobro nam poznatih ekipa CB Kule i 4 Asa. Obje ekipe su već igrale u završnoj večeri turnira, ali do sada ni jedni ni drugi nikad nisu igrali finalni susret. Od početka krenulo je očekivano. Asovi su krenuli u svoje klasično nadigravanje, dok su momci iz CB Kule ipak opreznije ušli u susret i više se orijentirali na čvrstu obranu i strpljivu gradnju napada. Golmani su odrađivali svoj posao, te su mreže dugo mirovale. Međutim, ipak se na poluvrijeme otišlo s vodstvom i to 4 Asa, koji su preko svog kapetana Bačića došli u početnu prednost.

Očekivalo nas je uzbudljivo drugo poluvrijeme. A ono je skoro u potpunosti otišlo na stranu CB Kule. Krenili su napadački otvorenije, žustrije i vidjelo se da su Asovi pali s tempom, a momci iz CB Kule svoj ritam su podigli koju stepenicu više. Zahvaljujući boljoj igri prvo su preko dubravičke zvijezde u usponu Šime Brajkovića izjednačili, a onda u završnim minutama susreta preko njegova šefa i vaćanske zvijezde Marka Kartela došli i do toliko željenog i zasluženog vodstva. Na kraju je točku na I stavio klasni golgeter Petrina, pogotkom u prazan gol, u posljednjm trenucima susreta.

Najbolji pojedinci turnira:

Najbolji igrač: VINKO JURKOVIĆ - MNK CB Kula

- Momak koji je uz svoje ime uvijek nosio cijenjeni naslov nogometne “sikire” odigra je vrhunski turnir. Bio je najbolji igrač svoje ekipe u četvrtfinalu i polufinalu, te jednako dobar i konstantan u finalnom susretu. Kažu kad igraš s dobrim igračima da onda i ti uz njih izgledaš dobro na terenu, ali za Vinka možemo slobodno reći da kako je on odigra ovaj turnir ostatak ekipe je dobro izgleda uz njega. Čestitke Vinku, visoko je podigao ljestvicu svojih nastupa, te ga sada očekujemo uvijek u ovakvom izdanju – kažu organizatori.

Najbolji strijelac turnira: MLADEN JARMANOVIĆ - 4 Asa Balen automobili

- Klasni golgeter još je jednom dokaza svoj “kilerski” instikt, te je sa 7 pogodaka odnio titulu najboljeg strijelca. Velika je šteta što je mora propustiti finalni dvoboj, možda bi još popravio svoj golgeterski skor i pomogao svojoj ekipi u velikom finalu, ali bez obzira na to odigra je vrhunski turnir. Ostaje nam samo žal što nije snimljen njegov pogodak u polufinalu kad je sa svojom ljevicom, kad su svi očekivali udarac iz slobodnog udarca, mrtvo hladno bez “šukerovskog” pipanja pulsa, potkopa loptu u mrežu preko golmana i živog zida, te digao publiku na noge! Klasa – dodali su.

Najbolji golman turnira: JOSIP JOLIĆ - MNK CB Kula

Organizatori su objasnili i izbor za najboljeg golmana: - Još jedan i više nego zasluženi trofej za najboljeg pojedinca među vratnicama. U četiri odigrane utakmice bez ijedne greške, te je na jako visokom nivou odradio turnir. Posebno je impresionirao u polufinalu, s dvije nevjerojatne obrane, ali on je u svojim nastupima već postavio neke standarde i možemo slobodno reći prerasta županijski rang natjecanja. Svaka čast Vatrice, postaješ vatretina!

Sastavi najbolje četiri ekipe:

MNK CB Kula

Josip Jolić, Edi Maretić, Marko Kartelo, Tony Junaković, Tino Junaković, Toni Petrina, Marko Marčić, Antonio Radeljak, Antonio Kulušić, Vinko Jurković, Vinko Jurković, Šime Brajković i Mario Orlović.

4 Asa Balen automobili

Mate Stojanov, Mario Jarmanović, Ante Piplica, Denis Šitum, Kristijan Bačić, Tomislav Bačić, Marko Bačić, Šime Ivandić, Mladen Jarmanović, Nikola Peraić i Anton Rašić.

MNK Rupe Gradnja Ante i Marko

Luka Vučenović, Dragan Perković, Ivan Škugor, Niko Škugor, Niko Radnić, Leonard Radnić, Joso Dujić, Stipe Vukorepa, Šimun Popov, Ante Dujić, Gordan Milovac i Mate Pekas. Voditelj ekipe: Antonio Verović

MNK Drage

Karlo Peričić, Dominik Stojanov, Roko Stojanov, Mile Vulin, Marko Pedisić, Hrvoje Jovančević, Klaudio Šare, Ivan Šarić, Kristijan Šarić, Stipe Horvat, Stipe Čačić, Tomislav Vulin, Ante Mikulić i Martin Bačkov. Voditelj ekipe: Andrija Kazija.

Prije samog finalnog susreta predsjednik kluba Šimun Radnić i njegov zamjenik Marko Mandušić su ispod spomen ploče vječnom predsjedniku kluba Dani Barišiću postavili vijenac i zapalili svijeću.

- Dane nikad nije volio tišinu, pa je stoga minutom pljeska izražena mu zahvalnost za sve što je napravio za klub i selo, s porukom da će zauvijek ostati u našim sjećanjima i našim srcima! Hajduk i Dane žive vječno – poručili su iz MNK Rupe.