OBJAVA: 13.05.2017, 11:39h   •   IZMJENA: 13.05.2017, 11:39h   komentara   •     ISPIŠI

Malonogometna liga Kluba Šibenčana u Zagrebu

Mihovil nije došao na utakmicu, TLM i Banzogo uvjerljivi

arhiva/ŠibenikIN Mihovil nije došao na utakmicu, TLM i Banzogo uvjerljivi
13.05.2017, 11:39h

Odigrane su utakmice 11. kola Malonogometne lige Kluba Šibenčana u Zagrebu. A jedna od planiranih utakmica nije se ni igrala.

Zlarin - Mihovil 3:0 (b. b.)

Utakmica između Zlarina i Mihovila registrirana je rezultatom 3:0, zbog ne pojavljivanja igrača Mihovila. Po pravilima lige ekipi Mihovila oduzet je jedan bod.

Pijaca - Psihijatrija 4:0 (Mate Zorić 13', Josip Živković 19', Niko Labor 20', Toni Škugor 23')

U prvoj utakmici posljednjeg kola Psihijatrija je lovila play-off. Igračima Psihijatrije dovoljan je bio bod protiv branitelja naslova, kako bi osigurali osmu poziciju. U prvom poluvremenu igralo se dosta oprezno s obje strane, te u prvih deset minuta možemo spomenuti samo udarac Čoge iz daljine, koji je obranio vratar Pijace, Periša. U desetoj minuti Čoga prijeti još jednom, ovaj put odlično prolazi igrača Pijace, te izlazi sam pred Perišu, koji brani njegov pokušaj. Minutu potom i Džapo izlazi sam pred Perišu, ali on je u tim trenucima nesavladiv. U 13. minuti iz prve svoje prilike na utakmici Pijaca dolazi u vodstvo. Nakon kontranapada lopta dolazi do Zorića, koji s otprilike 12 metara snažno i precizno pogađa za 1:0. S tim rezultatom se odlazi na odmor.

U trećoj minuti nastavka prva prijeti Pijaca preko Jajca, čiji udarac s deset metara odlazi pored gola. Minutu potom prijeti i Psihijatrija preko Džape, koji vara svog čuvara, te s osam metara puca, ali Periša je i ovaj put siguran. Iz  iste akcije vratar Periša baca dugu loptu na J. Živkovića koji izlazi sam pred Bračića, te rutinirano postiže pogodak za 2:0. Već u sljedećoj minuti Pijaca povisuje vodstvo preko Labora, koji nakon kontranapada vara vratara i gura loptu u prazan gol. U 23. minuti Pijaca postiže novi pogodak, kada nakon akcije Škugora i Labora, Škugor izlazi sam pred vratara Psihijatrije i postiže pogodak za 4:0. Nakon primljenog pogotka Psihijatrija uvodi vratara-igrača, te prijeti nekoliko puta iz daljine preko Čoge i Cote, ali rezultat ostaje isti do kraja utakmice, te Psihijatrija ostaje bez play-offa.

TLM - Đardin 5:1 (Matej Petković 5', 29', Denis Burazer 24', 28', Niko Rak 14' - Karlo Skorić 23')

U drugoj utakmici dana susrele su se druga i treća ekipa lige. Metalci su lovili pobjedu kojom bi osvojili titulu prvaka regularnog dijela lige, dok su igrači Đardina željeli pobjedom zadržati treću poziciju na tablici. Metalci ulaze ozbiljnije u utakmicu i već u drugoj minutu prijete preko Burazera, koji s otprilike 12 metara pogađa gredu. Od samog početka Metalci igraju visoki presing, ne dopuštajući igračima Đardina veliku slobodu u kreaciji napada. U petoj minuti Petković dovodi u vodstvo ekipu TLM-a na asistenciju Vučenovića, koji prolazi po desnoj strani i dodaje povratnu loptu Petkoviću na rub šesterca, a on postiže pogodak. Već u sedmoj minuti prijete Metalci preko Varenine, kojeg samog pred Donđivića gura Vučenović, ali vratar Đardina izlazi kao pobjednik iz ovog ogleda. U desetoj minuti prijeti i ekipa Đardina, kada sa devet metara puca Skorić, ali njegov udarac brani Puncet. U 14. minuti Rak povisuje vodstvo TLM-a, kada oduzima loptu i povlači kontranapad po desnoj strani, te s ruba šesterca puca, te pogađa "malu mrežicu" suprotnog Donđivićevog kuta.

U drugom poluvremenu nastavlja se igrati kao i u prvom. Prvi prijete Metalci preko Varenine čiji udarac s osam metara odlazi pored vratnice. Isti igrač prijeti i u 20. minuti, kada ga iz outa proigrava Burazer, a on izlazi sam pred Donđivića, ali njegov udarac Donđivić odbija u korner. U 23. minuti Skorić koristi neopreznost Metalaca, oduzima loptu, te od centra povlači kontranapad, te savladava Punceta i smanjuje zaostatak svoje ekipe. Već u idućem napadu Metalci postižu pogodak, kada Petković odigrava za Burazera, a on prolazi svoga čuvara, te u situaciji 1 na 1 s Donđivićem postiže pogodak. Nakon primljenog pogotka ekipa Đardina uvodi vratara-igrača. Igra s igračem više nije urodila plodom, jer su Metalci i dalje nastavili igrati visoki presing, te nisu ni dopustili izlazak igraču-vrataru s gola.U 28. minuti Burazer svojim novim pogotkom povisuje vodstvo Metalaca, kada ga nakon kornera s lijeve strane Vučenović pronalazi samoga na devet metara, a on lijevom nogom prizemno pogađa u suprotni kut. U 29. minuti Metalci postižu novi pogodak, a strijelac je još jednom Petković, koji nakon kontranapada po desnoj strani postiže pogodak s otprilike osam metara.

Do kraja utakmice vrijedi zabilježiti i pokušaj Mrčele s ruba šesterca, ali njegov udarac brani vratar Đardina. Loša vijest za Đardin došla je iza utakmice, kada su saznali kako im se ozljedio vratar Donđivić, nakon duela s utakmice, te ga vjerovatno neće biti u playoffu. Iskreno nadamo se kako će se vratar Đardina što prije oporaviti, te već protiv Tribunja stati na vrata Đardinova gola.

Tribunj - Mišo Kovač 5:3 (Bruno Zadro 29', Luka Babun 1', Marko Vlašić 12', Marin Premužić 17' - Ante Brčić 11', 30', Marin Perak 7')

U trećoj utakmici susrele su se ekipa Tribunja koja je lovila što bolju poziciju, te ekipa Miše Kovača koja je željela pobjedom osigurati jedinicu u play-offu. Trebalo bi istaknuti kako je ekipa Miše Kovača bila uskraćena za usluge ponajboljeg igrača lige Antonija Bumbaka, dok je Tribunj ovo kolo pojačao najbolji strijelac u povijesti MNLKŠ, Luka Babun. Već u prvoj minuti "Futacs", kako mu od milja tepaju tribunjske Pajolice, dovodi svoju ekipu u vodstvo. Nakon kontranapada izlazi sam pred vratara Kovača i u maniru Dragana Blatnjaka postiže pogodak. Ozbiljnijih prilika nije bilo sve do sedme minute, kada Perak udarcem s ruba šesterca poravnava rezultat.

U 10. minuti Brčić je imao priliku za potpuni preokret, ali u situaciji 1 na 1 kao pobjednik izlazi vratar Tribunja. Minutu potom ista meta, isto odstojanje, ali Brčić ovaj put ipak savladava vratara Tribunja, te Kovače dovodi u vodstvo. Vodstvo Kovača nije bilo dugog vijeka, jer rezultat već u idućoj minuti poravnava Vlašić, kada s ruba šesterca s desne strane postiže pogodak. U posljednjoj minuti prvog poluvremena isti igrač imao je izrazitu prigodu, kada sam izlazi pred vratara Miše Kovača, ali ovaj brani njegov udarac.

U 17. minuti Tribunjci dolaze u vodstvo kada Stipaničev povlači kontranapad, te on i Premužić izlaze pred vratara Kovača, a Stipaničev nesebično odigrava za Premužića koji postiže pogodak na prazan gol. U 22. minuti prijete i Kovači preko Pralije koji s deset metara puca, ali njegov udarac brani vratar Tribunja. Isti igrač minutu nakon izlazi sam pred vratara Tribunja, ali vratar Tribunja čita njegov pokušaj, te rezultat ostaje isti. U 29. minuti Tribunjci rješavaju utakmicu. Prvo iz kontranapada Zadro postiže pogodak na asistenciju Babuna, a nakon toga u istoj minuti isti igrač postiže svoj drugi pogodak, kada koristi pogrešno dodavanje Kovača u igri s igračem-vratarom, te postiže pogodak sa svoje polovice u prazan gol. U posljednjoj minuti Kovači ublažuju poraza preko Brčića koji s ruba šesterca postiže prelijepi pogodak u gornji lijevi kut vratara Tribunja. Ovim porazom Kovači su ostali bez prvog mjesta na tablici, dok su Tribunjci pobjedom potvrdili peto mjesto.

Banzogo - Šibenski Most 6:1 (Krešimir Poljičak 8', 26', 28', Milan Vukadinović 14', 17', 30' - Stipe Jurčić 9')

U posljednjoj utakmici regularnog dijela sezone ekipa Banzoga lovila je pobjedu kojom bi osigurala osmo mjesto, posljednje koje vodi u play-off. Ekipa Šibenskog Mosta ostala je bez play-offa prošli tjedan, nakon poraza od TLM-a. U utakmicu bolje ulaze Mostaši, te u prvom minuti ne koriste prigodu u kojoj su išli trojica na jednog igrača Banzoga, ali akcija je završila netočnim dodavanjem igrača Mosta. Minutu potom prijeti Vukadinović s druge strane udarcem iz daljine, ali Barić brani udarac. U 4. minuti Mostaši prijete dva puta, prvo Slavica puca s 8 metara, a njegov udarac brani Renje, a u istoj minuti se i Jurčić nalazi sam ispred Renje, ali vratar Banzoga izlazi kao pobjednik iz ovog ogleda. U 6. minuti Vukadinović izlazi sam pred Barića, a vratar Mosta brani pokušaj igrača Banzoga. U 9. minuti Banzogo u vodstvo dovodi Poljičak, koji vara svog čuvara, te s ruba šesterca s desne strane postiže pogodak. Slavlje Banzoga minutu nakon kvari Jurčić koji postiže pogodak s pet metara, nakon pokušaja Braice, koji Renje odbija do Jurčića, koji poravnava rezultat. U posljednjoj minutu prvog poluvremena nakon kontranapada i duplog pasa sa Štrbinićem, Vukadinović postiže pogodak kojim svoju ekipu dovodi u vodstvo. Minimalnim vodstvom Banzoga odlazi se na poluvrijeme.

U drugo poluvrijeme igrači Banzoga ulaze mnogo odlučnije, s izrazitom željom za pobjedom. Već u prvoj minuti drugog poluvremena Štrbinić s četiri metra pogađa vratnicu. Minutu potom isti igrač prijeti s ruba šesterca, ali Barić brani njegov udarac. U 18. minuti Vukadinović postiže novi pogodak, kada s deset metara s desne strane pogađa suprotni kut vratara Barića. U 20. minuti Copić pogađa gredu, ali rezultat ostaje isti. U 22. minuti i Mostaši daju znakove života, te prijete preko Jurčića. čiji udarac s 10 metara odlazi pored gola. U 24. minuti nakon kontranapada Poljičak ne koristi izrazitu priliku, ali iskupljuje se minutu nakon, kada ga Vukadinović upošljava, te izlazi sam ispred Barića i rutinski ga svladava. U 27. minuti Poljičak se još jednom nalazi u prilici, ali njegov udarac odlazi pored desne vratnice vratara Barića. Minutu potom na asistenciju Štrbinića Poljičak postiže svoj treći pogodak. U posljednjoj minutu i Vukadinović nakon kontranapada upotpunjuje svoj hattrick, te postavlja konačni rezultat.