OBJAVA: 24.03.2019, 20:54h   •   IZMJENA: 24.03.2019, 20:57h   komentara   •     ISPIŠI

Bilo je odličja

Mladi stolnotenisači Zatona sretni se vratili s Prvenstva Dalmacije na Pagu

Facebook STK Zaton Mladi stolnotenisači Zatona sretni se vratili s Prvenstva Dalmacije na Pagu
24.03.2019, 20:54h

Sretni i zadovoljni vratili su se s Prvenstva Dalmacije za klince/ze i najmlađe kadete/kinje, koje se danas održalo na Pagu stolnotenisači Zatona. Nihova 4 predstavnika, Anđela Živković, Gabrijela Gambiroza, Lora Antić i Matej Musić, osim za odličja, borili su se za osiguranje plasmana na završna Top 8 natjecanja.

Gabi je kod klinceza dobro igrala, te je u prva dva susreta upisala jednu pobjedu. U odlučujućem trećem meču je nakon osvojenog prvog seta stala i nažalost nije prošla grupu.

Anđela je kao prva nositeljica grupu prošla sa tri uvjerljive pobjede, bez izgubljenog seta. U polufinalu je upisala još jednu čistu pobjedu, da bi je u finalu dočekala Dorotea. Fantastičan meč, s pregršt kvalitetnih poena, u pet setova je ovaj put otišao na stranu igračice iz Zadra. Sjajno srebro je otišlo u Zaton, ali i spoznaja da je Anđela ovim rezultatom preuzela 1. mjesto na regionalnoj ljestvici klinceza.

Matej je bio u borbi za svaki bod, te je na kraju ostvario jednu pobjedu, realno. Lora je u svojoj grupi nakon poraza na otvaranju, odradila dva kvalitetna meča i pobjedama ušla u četvrtfinale. Tu je počela igrati još bolje, te bez izgubljenog seta ostvarila pobjedu i osigurala si medalju. U polufinalu je odigrala najbolji meč na turniru, ali je Ivana iz Dubrovnika ipak bila bolja, tako da je druga medalja za Zaton bila brončana.

- Tek u utorak, kada se objave nove rang liste, podvući ćemo crtu pod ovo natjecanje, jer se nadamo da su po jedna pobjeda Gabi i Mateja, bile dovoljne da svo četvero naših predstavnika izbori Top 8. Anđela i Lora su to definitivno potvrdile. Čestitke svima, a pogotovo osvajačima najsjajnijih odličja. Također moramo pohvaliti i domaćine, Stolnoteniski Klub Pag, koji svaki put pokazuju kako se organizira jedno natjecanje – poručili su iz STK Zaton.