OBJAVA: 04.03.2018, 11:00h   •   IZMJENA: 04.03.2018, 11:00h   komentara   •     ISPIŠI

Novo kolo lige

MNL Kluba Šibenčana: Prva pobjeda Mihovila, TLM zabio devet komada

Facebook MNL Kluba Šibenčana: Prva pobjeda Mihovila, TLM zabio devet komada
04.03.2018, 11:00h

Odigrane su utakmice trećeg kola malonogometne lige Kluba Šibenčana u Zagrebu.

Mihovil – Đardin 3:1

U prvoj utakmici dana obje ekipe hvatale su svoju prvu pobjedu u sezoni. Prvi prijete igrači Mihovila, kada Kulušić i Perković odigravaju odličnu akciju, Kulušić izlazi sam pred Trošića, a ovaj njegov udarac odbija u korner. Potom prijete i igrači Đardina, prvo preko Živkovića, čiji udarac s ruba šesterca fenomenalno brani Ćurić. Vratar Mihovila svoju ekipu spašava i u idućoj minuti, kada brani udarac Špadine s otprilike osam metara. Igrači Mihovila uzvraćaju dalekometnim udarcima Marova i Šimata, ali njihovi udarci ne nalaze put do gola. U 12. minuti vratar Đardina pravi prekršaj u svome prostoru na Perkoviću, te sudac svira kazneni udarac. Kulušić preuzima odgovornost, te dovodi u vodstvo svoju ekipu. Do kraja poluvremena Đardin prijeti dva puta u istom napadu, a oba puta je na mjestu, danas odlični, Ćurić.

Igrači Mihovila na najbolji mogući način ulaze u drugo poluvrijeme, te već u prvoj minuti nastavka povisuju vodstvo, kada Kulušić sa 7-8 metara pored bloka precizno pogađa donji desni kut vratara Trošića. Nakon primljenog pogotka ekipa Đardina se budi i preuzima inicijativu. Prvo prijete preko Špadine iz daljine, a njegov udarac brani vratar Mihovila. Potom Špadina prijeti i iz slobodnog udarca, a njegov udarac brani Ćurić, lopta se odbija do Relje, čiji udarac bravurozno zaustavlja Ćurić. Nakon Špadine, Đardin prijeti dva puta preko Stipaničeva, prvi puta njegov udarac odlazi pored gola, dok drugi brani Ćurić.

U tom trenutku ekipa Đardina preuzela je potpunu inicijativu, te prijete i preko Relje, a njegov udarac s ruba šesterca još jednom zaustavlja Ćurić. U posljednjoj minuti vidjeli smo dva pogotka. Prvi je djelo Marova, koji iz kontranapada izlazi sam pred Trošića, te postiže pogodak. U posljednjim sekundama susreta Živković postiže počastni pogodak za svoju ekipu, kada s desne strane neobranjivo pogađa suprotni kut, do tada nesavladivog Ćurića. Ovom pobjedom se ekipa Mihovila popela na treću poziciju, dok se novim porazom ekipa Đardina i nakon ovog kola zadržala na posljednjoj poziciji.

TLM – Pijaca 9:1

U drugoj utakmici trećeg kola susrele su se ekipa branitelja naslova, te ekipa koja je ligu osvojila prije dvije sezone. Metalci odlično ulaze u utakmicu, te već u drugoj minutu dolaze u vodstvo, kada Vukšić sa svoje polovice odigrava oštru okomitu loptu prema Vidoviću, koji se nalazio na rubu šesterca, a on loptu propušta kroz noge, te vara vratara Perišu. Metalci igraju presing preko cijelog terena, te diktiraju tempo utakmice. U sedmoj minuti nakon kornera s desne strane, Burazer prolazi po desnoj strani, pogađa vratnicu, lopta se odbija do Višnjića, koji nesebično upošljava Petkovića, a on povisuje vodstvo svoje ekipe. Isti igrač se upisuje u strijelce već u sljedećoj minuti, kada nakon kontranapada s otprilike osam metara savladava Perišu.

Nakon trećeg pogotka Metalci prijete preko Vukšića iz daljine, te Burazera iz slobodnog udarca, ali Periša otklanja obje opasnosti. U 14. minuti Metalci povisuju vodstvo, kada Burazer na svojoj polovici oduzima loptu, povlači kontranapad, odigrava dupli pas s Višnjićem, nakon kojeg obojica izlaze pred Perišu, a Burazer nesebično upošljava Višnjića, koji nije imao težak zadatak. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Pijaca smanjuje zaostatak, kada V. Živković oduzima loptu, povlači kontranapad, te neobranjivo pogađa same rašlje Puncetova gola.

U drugom poluvremenu Pijaca preuzima više rizika, te odlučuje odgovoriti potpunim presingom, što im se naposljetku obija od glavu. U 20. minuti Vidović povisuje vodstvo, kada nakon kontranapada izlazi sam pred vratara Perišu, te ga rutinirano savladava. Tri minute potom vidjeli smo identičnu situaciju, kada Vidović na sličan način postiže svoj drugi pogodak. Već u idućoj minuti sedmi pogodak za Metalce, a svoj treći na utakmici postiže Petković, kada s ruba šesterca plasirano pogađa nebranjeni dio Perišina gola. Do kraja utakmice Metalci postižu još dva pogotka. Prvi postiže Višnjić, nakon gužve u šestercu, dok drugi postiže Vukšić nakon kornera. Još jednom visokom pobjedom branitelji naslova su pokazali kako su ušli u zavidnu formu, dok po viđenom na ovoj utakmici možemo zaključiti kako će igrači Pijace morati zasukati rukave ukoliko misle izboriti play-off.

Psihijatrija – Zlarin 2:0

U posljednjoj utakmici trećeg kola čekao nas je najuzbudljiviji susret kola, između dvije iskusne ekipe. Obje ekipe ulaze dosta oprezno u utakmicu, te prvi pogodak stiže iz prve prave prigode na utakmici. U sedmoj minuti nakon outa s lijeve strane P. Cota s otprilike deset metara snažno i precizno pogađa suprotni kut Zlarinova gola, te svoju ekipu dovodi u vodstvo. Nakon primljenog pogotka ekipa Zlarina preuzima blagu inicijativu, u kojoj nije bilo nekih izrazitih prigoda, tek s pokojim udarcem iz daljine. U posljednjoj minuti prvog poluvremena ekipa Psihijatrije povisuje vodstvo nakon odlične timske akcije, u kojoj sudjeluju sva četiri igrača u polju, a akciju je svojim prvim pogotkom ove sezone okrunio Ante Džapo.

U drugom poluvremenu ekipa Psihijatrije mijenja vratara, te umjesto Kneževića, na gol staje Bračić. Drugo poluvrijeme bolje otvaraju Psihaši, te prijete preko Jurišića, Čoge, te A. Cote, a njihove udarce redom zaustavlja Lučev. Nakon prvih pet minuta inicijative Psihijatrije, ekipa Zlarina preuzima kontrolu nad utakmicom. Prvo prijete preko Alfiera, koji nakon odličnog solo prodora izlazi sam pred Bračića, koji zaustavlja njegov pokušaj. Potom prijeti i Vukov s dva udarca s otprilike 10 metara, od kojih jedan odlazi pored vratnice, a drugi brani Bračić. Nakon Vukova prijeti i Rajković, no njegov udarac s osam metara odlazi pored vratiju.

U istoj minuti prijeti i Štrelov, no njegov udarac na crti zaustavlja Jurišić. Posljednje četiri minute Zlarinjani uvode vratara-igrača. Prijete preko Alfiera, koji nakon kontranapada odigrava odličnu akciju s Bilićem, koji ga pronalazi samog na otprilike tri metra od vrata Psihijatrije, a  njegov udarac brani, danas odlični Bračić. Do kraja utakmice ekipa Zlarina pritiskala je ekipu Psihijatrije, ali do promjene rezultata nije došlo, te se novom pobjedom ekipa Psihijatrije zadržala na prvom mjestu.