OBJAVA: 18.01.2019, 21:12h   •   IZMJENA: 19.01.2019, 12:17h   komentara   •     ISPIŠI

Gosti slavili na Baldekinu

Na otvaranju drugog dijela sezone MNK Crnica poražena od aktualnog prvaka

Facebook Naši Tići Na otvaranju drugog dijela sezone MNK Crnica poražena od aktualnog prvaka
18.01.2019, 21:12h

U uzbudljivoj utakmici, na otvaranju drugog dijela prvenstva pred mnogobrojnim auditorijem Crnica je nakon punih deset kola doživjela poraz protiv aktualnog prvaka Hrvatske MNK Novo vrijeme. Slavili su Makarani rezultatom 5:2.

Domaćin je sjajno ušao u utakmicu i do četvrte minute stvorio tri super prigode koje nije iskoristio što Makarani odmah kažnjavaju preko lucidnog Brazilca Dudua koji je sam sebi stvorio priliku i poentirao. Odmah u jednom u sljedećih napada Vuković radi čudesan posao, krade gostima loptu i namješta Šamiji na prazan gol za poravnanje.  Uslijedilo je razdoblje ujednačene igre u kojem je Crnica stvorila lijepe prigode, ali realizacija nije ni blizu kakva bi trebala biti.

Kad ne zabiješ onda primiš staro je pravilo koje i ovog puta potvrđuju Makarani koji zabijaju za 1:2. Nije to obeshrabrilo Crnicu koja se opet trudila, ali gol zabiti bila je nemoguća misija. Pred kraj poluvremena jedan naizgled obranjiv udarac gostiju završava iz Miškovića za vodstvo aktualnog prvaka 1:3 i s tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugo poluvrijeme Crnica ulazi superiorno, stvara prilike, opsjeda vrata Hercega te je prava šteta da u prvih pet minuta nije zabila zgoditak. Koliko su gosti opasni pokazao je Kazazić u 29. minuti kada lucidno pogađa za 1:4 praktički iz ničega. Trener Perica odmah je krenuo s Nikom Škugorom u ulozi igrač-vratar no ni to nije urodilo plodom jer Dudu iz polukontre zabija za 1:5. Zadnju nadu Crnici vraća Vukičević zabivši 4:50 do kraja za 2:5.

Do kraja utakmice ništa bitno se nije dogodilo osim što su mladići Crnice Ljubić i Jelovčić osjetili prvoligašku atmosferu na Baldekinu, te je Radaj zadnjih 7-8 minuta čuvao vrata umjesto Miškovića.

- U konačnici zaslužena pobjeda gostiju. Renomirani igrači poput Bajrušovića, Osredkara, Kazazića i društva bili su konkretniji protivnik u ovom dvoboju. Nakon deset kola bez poraza Crnica je kapitulirala, ali već sljedeći vikend nova je prilika za popravni u Vrgorcu. Hvala gledateljima na lijepoj podršci – poručuju iz MNK Crnice.

Prva HMNL - 8.kolo
S.D. Baldekin, 18.1.2019.
Gledatelja: 550
Suci: S. Tomić (Zagreb), N. Jelić (Varaždin), D. Kramar (Varaždin), M. Šimunov (Zadar)
Delegat: Branko Kurtaj (Šibenik)
MNK CRNICA - MNK NOVO VRIJEME - 2:5 (1:2)
MNK CRNICA: Mišković, Vukičević, N.Škugor, I. Škugor, Subotić, Protega, Mijat, Vuković, T.Ljubić,Jelovčić,  Šamija, Perić, Radić, Radaj; Trener: Mladen Perica Štrla.
MNK NOVO VRIJEME: Herceg, Lucas, Osredkar, Kazazić, Dudu, Bašković, Mladinov, Sokol, Bajrušović, Buljan, Musinov, Andrijašević, Nižetić, Babić; trener: Teo Strunje.
Strijelci: 0:1 Dudu 4', 1:1 Šamija 5', 1:2 Babić 14', 1:3 Lucas 19' , 1:3  , 1:4 Kazazić 29', 1:5 Dudu 35', 2:5 Vukičević 36'