OBJAVA: 11.11.2017, 23:07h   •   IZMJENA: 11.11.2017, 23:07h   komentara   •     ISPIŠI

Šesto kolo Prve B lige

Nagrada za borbu i pobjednički duh: Kuglači Šubićevca bolji od Porečana

Facebook Nagrada za borbu i pobjednički duh: Kuglači Šubićevca bolji od Porečana
11.11.2017, 23:07h

U šestom kolu 1. B kuglačke lige regija Jug Šubićevac je bio domaćin jakoj ekipi Istre iz Poreča i upisali drugu pobjedu 5-3 (3429-3404). Utakmica je bila jako dinamična i zanimljiva za gledatelje i publika je mogla uživati. Istra je vodila skoro cijeli susret, ali borbeni Šibenčani nisu se predavali do posljednje kugle gdje su za tu borbenost i pobjednički duh nagrađeni s pobjedom.

U prvom bloku Josip Skorić je igrao protiv Željka Matoševića s 2-2 u setovima, ali pobjedu je odnio Matošević zbog više oborenih čunjeva. Šteta za Skorića jer dobru igru nije uspio do kraja iznijeti onako kako on to najbolje zna.

Drugi par igrali su najiskusniji domaći igrač Josip Blažević protiv Tomislava Kovača. Pobjedu je odnio Blažević s uvjerljivih 3-1 u setovima i s 565-553 u čunjevima. U ovom susretu presudno je bilo puno bolja igra Blaževića u pune postave.

Treći par igrali su Ivan Tomić protiv najiskusnijeg gostujućeg igrača Nikice Kučana, u izjednačenoj igri pobjedu je odnio Kučan zahvaljujući deset čunjeva prednosti. U tim trenutcima kuglači Šubićevca gubili su 1-2 i laganu prednost u čunjevima bila je na strani gostujućih igrača i to je situacija u kojoj se domaćini nisu nadali da će tako otvoriti susret.

U drugom bloku sve nade za pobjedu šibenčani su gledali u Antu Skorića koji ima fantastične rezultate na treninzima, ali za protivnika je imao najboljeg gostujućeg igrača Darija Prađena koji je to pokazao u prvom dijelu susreta u kojem je u dva seta oborio 319 čunjeva i poveo 2-0 u setovima. Borbeni Skorić je podigao ritam igre i pojačanom koncentracijom uspijeva dobiti slijedeća dva seta, ali mu je malo nedostajalo za ukupnu pobjedu.

U petom paru Ivan Skorić s visokih 3-1 u setovima pobijedio je Nadira Ravnića. Ivan je u susret ušao jako motivirano i borbeno što je i rezultatski pokazao u prvih 60 hitaca imao je 300 oborenih čunjeva. Lagano opuštanje u trećem setu kojeg je izgubio nadoknadio je u posljednjem četvrtom setu u kojoj je napravio razliku u čunjevima što je bilo presudno za dodatna dva poena ekipi koja više obori čunjeva.

U šestom paru ovogodišnje pojačanje Šubićevca Zdenko Pavlic odmjerio je snage s Brunom Flegom i rutinirano donio poen svojoj ekipi s 3-1 u setovima i 566-542 u čunjevima. Iako u ovaj meč Pavlic nije ušao kako treba jer u prvom setu za njega mizernih 118 čunjeva nije rezultat njegovog renomea, jer podsjetimo radi se o igraču koji je u karijeri bio dvostruki pojedinačni prvak svijeta i par puta ekipni prvak svijeta s različitim ekipama. U ovoj utakmici ima veliku zaslugu u pobjedi.

REZULTATI UTAKMICE:
K.K.ŠUBIĆEVAC - K.K.ISTRA 5-3 (3429-3404)
1. J.Skorić - Ž.Matošević 0-1 (2-2) (581-599)
2. J.Blažević - T.Kovač 1-0 (3-1) (565-553)
3. I.Tomić - N.Kučan 0-1 (2-2) (558-568)
4. A.Skorić - D.Prađeno 0-1 (2-2) (585-595)
5. I.Skorić - N.Ravnić 1-0 (3-1) (574-547)
6. Z.Pavlic - B.Flego 1-0 (3-1) (566-542)

10.ŽELJEZNIČAR 2

U sedmom kolu kuglači Šubićevca gostuju protiv ekipe Plitvica u subotu 18.11.2017.