OBJAVA: 09.03.2015, 14:53h   •   IZMJENA: 09.03.2015, 14:53h   komentara   •     ISPIŠI

15. kolo Druge lige jug

Nova pobjeda vodičkih rukometaša: Olimpija slavila u Dubrovniku

09.03.2015, 14:53h

Jučer je u Dubrovniku odigrana utakmica 15. kola Druge Hrvatske rukometne lige -Jug između RK 'Dubrovnik' i RK 'Olimpija' iz Vodica. Dubrovčani, trećeplasirana momčad iz prošle sezone, su prvu utakmicu u Vodicama izgubili sa 14 zgoditaka razlike i namjeravali su uzvratiti domaćom pobjedom. Ali nisu uspjeli, Olimpija je zabilježila novu pobjedu, ovog puta bilo je 28:24.

Utakmica je bila zakazana s početkom u 18:00 sati, za Vodičane izuzetno naporno, jer je to značilo povratak kući na radni dan u ponedjeljak u dva sata u noći.

Od početka je utakmica bila napeta, vrlo oštra i gruba. Dubrovčani agresivni i glasni, u drugoj minuti imaju već dva žuta kartona i do pete minute i dva isključenja. U 12. minuti je bilo 6:6 i do tada se igralo gol za gol. Za Vodičane je izvrsno od samog početka odigrao Abramović. Odličan u obrani i stalno opasan u napadu, uz realizaciju 5/5 u prvom poluvremenu.

Olimpija je sredinom prvog poluvremena povela s dva gola prednosti, neposredno prije toga Olimpija uvodi novog vratara Mrčelu koji je s nekoliko važnih obrana unio mirnoću u igri Vodičana te poluvrijeme završava s 10:13. U drugom poluvremenu je bilo vidljivo da su igrači Olimpije tehnički bolji i fizički spremniji igrači, te su do poveli sa sedam golova razlike. Izvrsni u napadu u tom razdoblju su bili Vulinović na lijevom krilu, te Cvjetković na desnom vanjskom.

Desetak minuta prije kraja Dubrovčani dolaze do minus tri, Vodičani podižu opet na plus pet da bi utakmica završila rezultatom 24:28. Ovo je izuzetno važna pobjeda Olimpije koja je i dalje u borbi za prvaka Druge HRL-jug.

RKHM Dubrovnik: Janđel, Cikatić, Brnin, Avdić (9), Putica (3), Bušlje (1), Dabelić (5), Čustović (2), Hajdarović, Prskalo (2), Obradović, Peručić (2), Žilić, Rokolj.

RK Olimpija: Mrčela, Matulović (1), Ergić (2), Abramović (8), Živković, Grubelić, Dželalija (3), Cvjetković (5), Storić, Vulinović (4), Šimac, Kuač, Bilić (5).