OBJAVA: 19.05.2017, 06:48h   •   IZMJENA: 19.05.2017, 06:48h   komentara   •     ISPIŠI

U Zagrebu

Ovog vikenda završnica MNLKŠ: Za naslov se bore Đardin, TLM, Mihovil i Zlarin

Facebook Ovog vikenda završnica MNLKŠ: Za naslov se bore Đardin, TLM, Mihovil i Zlarin
19.05.2017, 06:48h

Nakon odigranih četvrtinalnih utakmica poznati su svi parovi same završnice Malonogometne lige kluba Šibenčana u Zagrebu. Za naslov se bore Đardin, TLM, Mihovil i Zlarin.

TLM - Banzogo 6:2 (Denis Burazer 1', 32', Niko Rak 23', 27', Tomislav Višnjić 28', Matej Petković 40' - Milan Vukadinović 13', autogol 21')

U prvom četvrtfinalnom ogledu sastale su se prva i osma ekipa regularnog dijela prvenstva. Već u prvoj minuti Metalci dolaze u vodstvo kada Vukšić oduzima loptu, prolazi po desnoj strani, te pronalazi nečuvanog Burazera, koji s vrha šesterca savladava Renju i donosi prednost ražinskom gigantu. Nakon postignutog pogotka Metalci su očekivali kako će lako odnijeti pobjedu, ali igrači Banzoga su se pokazali kao tvrd orah. Prvo prijete u 6. minuti preko Raka, kojeg samog pronalazi Vukadinović, a u situaciji 1 na 1 s Puncetom, pobjedu odnosi vratar TLM-a. Nedugo zatim isti igrač prijeti s osam metara, a Puncet brani i taj udarac. U 9. minuti nakon duplog pasa Burazera i Vučenovića, Burazer izlazi sam pred Renju, ali vratar Banzoga brani njegov udarac. Dvije minute potom isti igrač prijeti i s desetak metara, ali Renje je još jednom na mjestu.

U istoj minuti Vukadinović se nalazi u izglednoj situaciji, kada ga Rak pronalazi samog na vrhu šesterca, a njegov udarac odlazi pored desne vratnice. U 13. minuti Vukadinoć se iskupljuje za promašaj, te poravnava rezultat, kada s desne strane, s otprilike sedam metara postiže pogodak nakon povratne lopte. U 15. minuti prijete i Metalci preko Petkovića, čiji udarac s devet metara s desne strane iz slobodnog udarca odlazi pored desne Renjine vratnice. U 17. minuti u stopostotnoj prigodi se pronalazi Olivani, kojem na prazan gol dodaje Višnjić, ali Olivani se sapliće i ne postiže pogodak. U posljednjoj minuti prvog poluvremena u sličnoj prigodi se nalazi Shihabi s druge strane, kada ga iz outa s desne strane, samog na drugoj stativi pronalazi Rak, ali njegov udarac odlazi pored gola.

U drugo poluvrijeme bolje ulaze igrači Banzoga, te nakon kornera s desne dolaze u vodstvo, kada Rak izvodi prekid, te gađa snažno u sredinu, a lopta se odbija od njegovog prezimenjaka s druge strane i ulazi u gol. Veselje igrača Banzoga nije bilo dugog vijeka, jer se N. Rak iskupljuje, te već u 23. minuti odlično prolazi svog čuvara po lijevoj strani i postiže pogodak s deset metara. Nakon pogotka TLM-a prijete i Banzogaši preko Vukadinovića iz daljine, ali njegove udarce brani Puncet. U 27. minuti Metalci dolaze u vodstvo, kada Višnjić oduzima loptu igraču Banzoga, odigrava loptu na Raka, a on u situaciji 1 na 1 savladava Renju.

Već sljedeću minutu Metalci povisuju vodstvo, kada nakon kontranapada Petkovića i Višnjića, Višnjić s osam metara savladava Renju. U 32. minuti Burazer izvodi out na desnoj strani, odigrava na Olivanija, koji puca, Renje brani, ali se lopta odbija do Burazera, koji s pet metara savladava Renju. Nakon primljenog pogotka Banzogaši ne koriste dvije izgledne situacije, kada prvo Poljičak, pa potom i Vukadinović izlaze sami pred Punceta, ali odlični vratar TLM-a brani oba pokušaja. Nakon prijetnji Banzoga prijete Višnjić i Rak s druge strane, ali njihovi udarci su neprecizni. U posljednjoj minuti susreta Petković prolazi po desnoj strani, te s devet metara postiže pogodak i postavlja konačni rezultat.

Zlarin - Pijaca 4:0 (Dinko Bilić 18', 39', Dino Štrelov 19', 39')

U drugoj utakmici četvrtzavršnice susreli su se branitelji naslova, koji su u regularnom dijelu osvojili treću poziciju, i ekipa Zlarina, koja je regularni dio završila na šestoj poziciji. U početku utakmice Zlarinjani kontroliraju utakmicu, ali Pijaca je konkretnija te prijeti preko kontranapada. U osmoj minuti prijete Zlarinjani, preko Ljube, koji puca s devet metara, no, njegov udarac brani Periša. U 11. minuti Škugor se našao u izglednoj prigodi za Pijacu, ali u situaciji 1 na 1 s vratarom Zlarina, vratar Zlarina izlazi kao pobjednik. Oprezno se igralo s obje strane cijelo prvo poluvrijeme. Ipak u 18. minuti ekipu Zlarina dovodi u vodstvo Bilić, koji oduzima loptu, povlači kontranapad, odigrava na Ljubu, koji s lijeve strane na drugoj strani pronalazi nečuvanog Bilića, koji šalje loptu u prazan gol. Već u idućoj minuti Štrelov povisuje vodstvo, kada oduzima loptu igraču Pijace, povlači kontranapad, vara svoga čuvara, te s ruba šesterca matira vratara Perišu. Do kraja poluvremena isti igrač prijeti iz udaljenosti, ali njegov udarac odlazi pored gola.

U drugom poluvremenu obje ekipe nastavljaju s igrom iz prvog poluvremena. Zlarinjani iskusno čekaju u obrani i brane prednost, dok igrači Pijace pokušavaju probiti bedem pred Brajkovićevim vratima. U prvoj polovici drugog poluvremena prijete prvo preko Labora, kojem udarac s deset metara brani Brajković, dok udarac J. Živkovića odlazi pored gola. Sa druge strane prijeti Štrelov još jednom iz daljine, ali njegov udarac je ovaj put neprecizan. U 31. minuti Vukov se našao sam pred Perišom, ali vratar Pijace brani njegov pokušaj. Posljednjih sedam minuta ekipa Pijace uvodi vratara-igrača, no, prvu priliku imao je igrač Zlarina Huljev, koji izlazi sam pred Perišu, a ovaj još jednom brani izglednu prigodu, te spašava svoju ekipu. U pretposljednjoj minuti susreta igrači Zlarina rješavaju utakmicu. Prvo za 3:0 svoj drugi pogodak postiže Bilić, koji prolaz po desnoj strani, odigrava dijagonalu Vukovu, koji mu odlično vraća loptu, a ovaj u situaciji 1 na 1 sa Perišom postiže pogodak. U istoj minuti svoj drugi pogodak postiže i Štrelov, koji koristi netočno dodavanje igrača Pijace i sa svoje polovice postiže pogodak kojim postavlja konačni rezultat.

Mihovil - Mišo Kovač 7:2 (Domagoj Kulušić 27', 29', 37', Mihovil Marov 22', 38', Joško Šimat 39', Karlo Pauk 40' - Luka Papa 31', Martin Jambrešić 38')

U trećoj utakmici susrele su se iskusna ekipa Miše Kovača, koja je već u više navrata osvajala ligu i ovogodišnji debitanti u ligi, ekipa Mihovila. Prvi prijete Kovači preko Bumbaka koji puca s otprilike 12 metara, ali vratar Pražen je na pravom mjestu. U četvrtoj minuti uzvraća Pauk s druge strane, ali i Baranović je siguran na golu Kovača. U šestoj minuti još jednom prijeti Bumbak s ruba šesterca, ali i ovaj put je na pravome mjestu Pražen. U desetoj minuti isti igrač prolazi po lijevoj strani i puca s desetak metara, ali njegov udarac ovaj put odlazi pored gola. U istoj minuti prijeti i Marov sa suprotne strane, ali i njegov udarac je neprecizan. U 15. minuti Šimat presijeca dodavanje u obrani Kovača i sam izlazi pred Baranovića, ali ga sa leđa ometa i povlači Bumbak i radi prekršaj, koji su suci utakmice kaznili crvenim kartonom. Ekipa Kovača igrala je dvije minute s igračem manje, ali uspjela se izvući ne primivši pogodak. U posljednjoj minuti prvog poluvremena prijete Kovači preko Brčića, čiji udarac s devet metara odlazi iznad grede.

Već u drugoj minuti drugog poluvremena Marov dovodi u vodstvo ekipu Mihovila, kada prolazi po lijevoj strani, te snažno pogađa u prvi kut. Dvije minute potom Kovači prijete preko Pralije, koji izlazi sam pred Pražena, ali njegov udarac odlazi pored vratnice. U istoj minuti prijeti Kulušić na drugoj strani, ali njegov udarac s deset metara brani Baranović. U 27. minuti Kulušić povisuje vodstvo Mihovila, kada povlači kontranapad, odigrava sa Paukom, te matira Baranovića. Minutu zatim prijete Kovači preko Pralija, ali njegov udarac s devet metara ovaj puta zaustavlja Pražen. U 29. minuti Kulušić još jednom povisuje vodstvo, kada na otprilike devet metara prima dugu loptu, te loptu šalje u jednu stranu, a vratara Kovača u drugu stranu. Nakon primljenog pogotka Kovači uvode vratara-igrača. Već u 31. minuti smanjuju zaostatak preko Pape, koji sa šest metara sa sredine postiže pogodak

U 32. minuti Kovači prijete preko Baranovića s 11 i Pralije s 5 metara, ali njihove udarce brani Pražen. U 35. minuti igrač Kovača Jambrešić topovski pogađa spojnicu s lijeve strane, ali rezultat ostaje isti. Dvije minute potom Praliju u izglednu prigodu gura Brčić, ali Pralijin udarac još jednom brani Pražen. U istoj minuti Kulušić povisuje vodstvo Mihovila, kada ga dijagonalom pronalazi Marov, a ovaj još jednom matira Baranovića. Već u idućoj minuti Kovači se vraćaju u igru, kada prelijepim pogotkom s desetak metara s desne strane, Jambrešić para rašlje Praženova gola. U istoj minuti Marov postiže svoj novi pogodak, kada s lijeve strane s otprilike osam metara savladava Baranovića. Već u idućoj minuti Šimat svojim pogotkom rješava pitanje pobjednika, kada presijeca pogrešno dodavanje Kovača, te sa svoje polovice postiže pogodak u prazan gol. U posljednjoj minuti na isti način Pauk postavlja konačan rezultat. Ovom su se pobjedom igrači Mihovila na najbolji mogući način revanširali igračima Miše Kovača za poraz u regularnom dijelu sezone.

Đardin - Tribunj 8:3 (Karlo Skorić 17', 33', Lovre Špadina 23', 27', Goran Gracin 31', 32', Ante Špadina 20', Ante Živković 37' - Bruno Zadro 9', 25', Dario Stipaničev 6')

U posljednjoj utakmici večeri sastale su se četvrta i peta ekipa regularnog dijela sezone. U utakmicu su obje ekipe ušle oslabljenje brojnim izostancima. Prvi prijete Tribunjci u drugoj minuti, kada Stipaničev izlazi sam pred Trošića, a vratar Đardina odbija njegov udarac. U idućoj minuti prijeti i Zadro iz daljine, ali njegov udarac nije precizan ovoga puta. U šestoj minuti Tribunjci dolaze u vodstvo, kada Zadro probija po desnoj strani, te odličnom dijagonalom na drugoj stativi pronalazi nečuvanog Stipaničeva, koji dovodi Tribunjce u vodstvo. U devetoj minuti Tribunjci povisuju vodstvo, kada Zadro još jednom prolazi po desnoj strani, puca s ruba šesterca, lopta ispada vrataru Đardina, dolazi do Zadre koji postiže pogodak na prazan gol. U 11. minuti bude se i igrači Đardina, te prijete preko Gracin, čiji udarac s desne strane odlazi pored gola. U 15. minuti prijeti i L. Špadina, no njegov udarac brani Krtalić.

Iduću minutu prijeti i A. Špadina, ali Krtalić je još jednom na mjestu. U 17. minuti L. Špadina pronalazi Skorića, koji prima loptu na sedam metara, te vara svoga čuvara i s ruba šesterca smanjuje zaostatak Đardina. U 18. minuti zbio se događaj koji je promijenio cijeli tijek utakmice. Nakon oduzete lopte na sredini terena, na podu ostaje ležati igrač Tribunja Premužić, te napušta igru s bolnim grčevima na licu. Premužić se ozlijedio stražnju stranu desne natkoljenice, te nije mogao nastaviti susret, a budući da su Tribunjci došli bez zamjene, preostalo im je samo da ostatak utakmice igraju s igračem manje. Đardin igru sa igračem više kažnjava već u posljednjoj minuti prvog poluvremena, kada nakon kornera s lijeve strane, A. Špadina postiže pogodak s otprilike devet metara. U drugom poluvremenu Đardinci prijete od samog početka. Prvo Gracin pogađa vratnicu sa devet metara, zatim Skorić s iste udaljenosti pogađa gredu. U 23. minuti Đardin dovodi u vodstvo L. Špadina, koji oduzima loptu igraču Tribunja i matira vratara Tribunja.

Veselje igrača Đardina kvari Zadro, koji poravnava rezultat prekrasnim golom s otprilike deset metara s desne strane u suprotne rašlje. Đardin u vodstvo vraća L. Špadina već u 27. minuti kada oduzima loptu igraču Tribunja, povlači kontranapad, te odigrava dupli pas sa Skorićem i postiže pogodak na prazan gol. Već u idućoj minuti Stipaničev se nalazi u izglednoj situaciji za izjednačenje, ali njegov udarac brani Trošić. U 31. i 32. minuti Gracin dvama pogocima rješava pitanje pobjednika. Prvi postiže na asistenciju Skorića, koji ga pronalazi nečuvanog na drugoj stativi, dok drugi postiže s devet metara, špicom sa sredine, kada lopta od desne vratnice ulazi u gol. Već u idućoj minuti Skorić povisuje vodstvo, kada sa sredine s osam metara postiže pogodak. Do kraja utakmice igrači Đardina su držali loptu, te u pokušaju napada igrača Tribunja, u 37. minuti Živković postiže pogodak nakon kontranapada, kojim postavlja konačni rezultat.