OBJAVA: 13.10.2014, 12:32h   •   IZMJENA: 13.10.2014, 12:34h   komentara   •     ISPIŠI

Važna pobjeda u zadnjoj minuti

Pobjeda rukometaša vodičke Olimpije na Korčuli

13.10.2014, 12:32h

Na Korčuli je odigrana utakmica trećeg kola Druge HRL-Jug između RK 'Korčula' i RK 'Olimpija' iz Vodica. Pobjeda je na kraju otišla na stranu Vodičana, koji su slavili rezultatom 27:26.

Bila je to utakmica puna preokreta. Domaćini su poveli sa 7:2, odlično je igrala vanjska linija Korčule s Arkulinom i Sansovićem. Nakon 9:6 u 16. minuti za Korčulu, Olimpija se trgnula i igrala puno bolju obranu. U napadu Dželalija, Bilić, Matulović i Grubelić realiziraju svoje prilike. Od 17. minute Vodičani do poluvremena rade seriju od 7:3 i poluvrijeme završava s 13:12 za Olimpiju.

Iako je u nastavku Korčula ponovno sjajno otvorila i u 37.minuti povela s 17:14, Olimpija pokazuje pravi karakter. Odličnom obranom ponovno dominira i radi seriju 7:1, vodi s 18:21 i kontrolira rezultat. U drugom poluvremenu je sjajan Kristijan Cvjetković u obrani i u napadu, priključuju se Dželalija i Bilić.

Neizvjesnost se nakratko pojavila pri kraju utakmice kad mladi korčulanski vratar Tomislav Šegedin brani sedmerac, što podiže atmosferu na tribinama, ali i kod domaćih igrača koji dolaze do izjednačenja, ali više očito nisu mogli. Vodičani postižu pobjedonosni gol u zadnjoj minuti i bodovi zasluženo odlaze u Vodice.

2.HRL-jug

KORČULA    26  (12)

OLIMPIJA     27  (13)

KORČULA – Igralište Pod Balonom. Gledatelja 150. Suci: Anušić i Vukovac.

KORČULA: Marinović, Stanišić, Bosnić, I.Sansović, Arkulin 5, Botica, Mažurana, D.Sansović 6, Mozara, Majić 6, Vlašić 3, Petrović, Šegedin, Verazza, Poša 2, Stamatović 4. Trener: Tomislav Veraja

OLIMPIJA: Mrčela, Cvjetković 7, Matulović 3, Abramović 2, Grubelić 3, Đelalija 5, Živković, Lasan, Storić 1, Vulin, Maleš, Šimac 1, Bilić 5. Trener: Ervin Vučak.

Sedmerci: Korčula 2/2, Olimpija 5/4

Isključenja: Korčula 12 min / Olimpija 6 min

U subotu, 18. listopada u natkrivenom igralištu kod osnovne škole u Vodicama se igra utakmica četvrtog kola između RK Olimpije i RK Dubrovnika. U predigri te utakmice u prvom kolu prve mlađekadetske rukometne lige - jug, igrat će kadeti RK 'Olimpija' i RK 'Biograd'.