Mali nogomet, balote, potezanje konopa...

Podmišljen pobjednik seoskog varoškog turnira u Lišanima

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   19.04.2022 u 17:56

Povodom uskršnjih blagdana i prestanka mjera pandemije koronavirusa u ponedjeljak je organiziran u Lišanima seoski varoški turnir. Turnir se organizirao u malom nogometu, balotama, potezanju konopa, bacanju kamena s ramena i kartama.

Pred prepunim tribinama školskog malonogometnog igrališta, mještani Lišana uživali u žestokom nadmetanju u svim disciplinama svojih ekipa. U finalu malog nogometa djeca i seniori prikazali su odličan nogomet.

Zanimljivo je da su u obje kategorije malog nogometa, ekipe Podmišljena podignuli pobjedničke pehare i oduševili svoje mnogobrojne navijače. U dječjem finalu briljirao je Ivano Šimunac, postigavši dva gola i bio je nerješiva zagonetka za obranu Glavice. U finalu seniora utakmica je bila uzbudljiva i neizvjesna do zadnjeg sučevog zvižduka. U prvih pet minuta utakmice postignuta su dva gola. Pomišljen je već u trećoj minuti preko Anđela Šimunca poveo 1:0, ali slavlje Podmišljena kratko je trajalo, iz brze kontre Marin Dević-Buble brzo je poravnao na 1:1. Podmišljen nastavlja sa žestokim napadima i Marko Nimac pogađa gol nemoćnog Luke Nimca za 2:1, s tim se rezultatom otišlo na odmor. Trubanj od prve minute drugog poluvremena žestoko kreće u brzo poravnanje rezultata, ali Podmišljen iz kontre postiže gol za 3 :1. Do kraja utakmice Trubanj je smanjio na 3:2, imali su par prigodnih prilika, ali Podmišljen je uspio sačuvati rezultat za konačnu pobjedu 32. Nakon završetka utakmice nastalo je veliko slavlje igrača i navijača Podmišljena.

- Ovaj naš varoški turnir pokazao je koliko svim ljudima nedostaje druženja, veselja i pjesme, nakon prestanka mjera pandemije koronevirusa. Koristim priliku da se od srca zahvalim svim mještanima Lišana  našim mnogobrojnim obrtnicima, koji su dali znatnu financijska sredstva i organizatorima turnira mladeži Lišana - kazao je Zvonimir Mijić načelnik Općine Lišane.

Poznati lišanski kuhari Marko Žilić i Ive Nimac - Truman skuhali su 100 kg veprovine i oduševili sve nazočne mještane svojim kulinarskim umijećem. Do kasnih noćnih sati orila se pjesma muških pučkih pjevača „Oj, Lišane selo najmilije u tebi se i žanje i sije„.