OBJAVA: 18.03.2018, 19:00h   •   IZMJENA: 18.03.2018, 19:00h   komentara   •     ISPIŠI

17. kolo Prve B lige

Poraz kuglača Šubićevca na gostovanju u Delnicama

Facebook Poraz kuglača Šubićevca na gostovanju u Delnicama
18.03.2018, 19:00h

Kuglači Šubićevca u 17. kolu 1 B lige regija Jug gostovali su u Delnicama protiv ekipe Goranin i izgubili rezultatom 6-2 (3249-3201).

Kuglana u Delnicama ima četiri staze tako da se utakmica igra u tri bloka, a u prvom bloku igrača Ivan Skorić igrao je protiv Ivana Zrilića koji je bio uvjerljiv i s visokih 4-0 u setovima donio poen za Goranin. U drugom paru Ivan Tomić bio je bolji od Igora Petranovića u dvoboju punog preokreta i neizvjesnosti u kojem je Petranović poveo 1-0 u setovima iskoristivši slab početak Tomića koji je tražio svoju igru i rezultat. U nastavku susreta Tomić dolazi do preokreta i uzima dva seta s velikom razlikom u čunjevima i završava pobjedom s 2-2 u setovima i 554-535 u čunjevima.

U drugom paru Josip Skorić izgubio je za osam čunjeva od Danijela Ćosića u kojoj je Skorić loše otvorio utakmicu i energični Ćosić u prvom setu to iskoristio i napravio je 34 čunja razlike koju je ipak do kraja utakmice uspio zadržati i pobijedivši s 2-2 u setovima i 530-522 u čunjevima. Šteta za J.Skorića jer smo ostali dojma da se kasno razigrao.

U drugom paru Borislav Juras izgubio je od Marina Pleše s 1-3 i 518-562. U ovom dvoboju Pleše je iskoristio svoju kuglanu i tako donio vrijedan poen za svoju ekipu jer su u tom trenutku vodili s 3-1 i imali visokih 83 čunja prednosti.

U posljednjem bloku igrača Ivica Skorić dominantnom igrom svladao je Sašu Račkog s uvjerljivih 4-0 u setovima i 570-496 u čunjevima. U ovom dvoboju Ivica je stopio prednost u čunjevima što se to od njega i očekivalo, ali nije imao podršku od svog Ante Skorića koji je igrao protiv mlađahnog Ivana Janeša koji je pokazao punu energičnost i veliku motiviranost tako da ga je to dovelo do visoke pobjede s 3-1 u setovima i 575-536 u čunjevima i ponio epitet igrača utakmice.

Ovaj poraz za Šubićevac nema nikakvih posljedica jer su osigurali opstanak u ligi, a ekipa Goranina ispada iz lige i uz Željezničar iz Karlovca slijedeće godine nastupat će u 2. ligi regija Zapad.

U posljednjem kolu Željezničar je gost u Šibeniku i za Šubićevac je to prava prilika da se pobjedom oproste od ove sezone koja je ipak prošla uspješno i pozitivno.