OBJAVA: 23.02.2019, 08:06h   •   IZMJENA: 23.02.2019, 08:06h   komentara   •     ISPIŠI

Direktno utjecali na rezultat

Poraz MNK Crnice u derbiju na Baldekinu: Šibenčani ogorčeni na suđenje

U derbiju 16. kola Crnica je poražena od Uspinjače na Baldekinu rezultatom 4:2, a jako puno povika Šibenčani su imali na suđenje koje je, kažu, direktno utjecalo na konačan ishod utakmice.

MNK Crnica Poraz MNK Crnice u derbiju na Baldekinu: Šibenčani ogorčeni na suđenje
23.02.2019, 08:06h

Na zagrijavanju je potvrđeno da Šamija nije spreman, a Brazilac Rafinha bio je na tribinama jer nema pravo nastupa. U ranoj fazi susreta Vukičević uklizava na jednu loptu da je vrati Škugoru, ovaj potonji je predaleko i lopta prolazi do Radaja, a suci sviraju indirekt iako nema namjere da igra vratar i Uspinjača pogađa za vodstvo. Prednost gostiju anulira Subotić iz slobodnjaka minutu nakon. U desetoj minuti Protega sjajno pogađa za 2:1 iako je bio pod prekršajem koji nije naknadno vraćen, a to bi gostima bio već peti.

- Zašto svirati kad je lakše suditi kad gosti imaju četiri prekršaja? U 13. minuti zaspala je obrana Crnice kada Gudasić na drugoj stativi pogađa za 2:2, a to je ujedno bio i konačni rezultat poluvremena. Na poluvremenu su najmlađi članovi Crnice odigrali revijalnu utakmicu te u nekoliko navrata zabili pogodak uz  pljesak šibenske publike – kažu na službenoj stranici MNK Crnice.

U svom izvještaju na službenoj stranici dalje stoji: - U 25. minuti cirkus u režiji suca iz Splita Ivana Mujana koji ne svira čist prekršaj na Vukičeviću, a gosti to koriste i postižu pogodak za vodstvo. Umjesto čistog prekršaja Vukičević zarađuje žuti karton. Zbog prigovora! Logično! U nastavku je Crnica dala zadnji atom snage, ali nikako lopta za završi u vratima gostiju unatoč brojnim prigodama. Pokušalo se zadnje tri minute s igračem vratarom u ulozi s Nikom Škugorom, ali brojne prigode Crnica nije pretvorila u izjednačenje. 15 sekundi do kraja vratar Vuković je potvrdio pobjedu Uspinjače.

Na klupskoj stranici stoji i sljedeće: - Dobar futsal u ovom pravom prvenstvenom derbiju uništio je vrlo loši sudački par koji zaista nije dorastao ovoj dinamičnoj, ali korektnoj utakmici. U njihovu nekvalitetu mogli su se uvjeriti i gledatelji u direktnom TV prijenosu. Nezadovoljstvo svih ljubitelja kluba eskaliralo je nakon utakmice i dodatnog pregleda snimke u kojoj je sve jasno, ali povrata nema! Borba se nastavlja sljedeće kolo u Zagrebu protiv Alumnusa. Čestitke svima odreda u Crnici na današnjem pristupu i borbi. Bodova nema, ali obraz je čist.

Prva HMNL - 16.kolo

S.D. Baldekin, 22.2.2019. (20:00 h)

Gledatelja: 400

Suci: I.Mujan (Split), M. Šimac (Split), E. Vulić (Split), G. Duvnjak (Solin)

Delegat: Branko Kurtaj (Šibenik)

MNK CRNICA - MNK USPINJAČA GIMKA - 4:2 (2:2)

MNK CRNICA: Radaj, Mišković, Marčić, Vukičević, N. Škugor, Protega, Subotić, Mijat, Vuković,Šamija, Radić, Perić; trener: Mladen Perica

MNK USPINJAČA GIMKA: Marko Vuković, Nikola Gudasić, Mislav Banek, Matija Uremović, Silvio Toth, Renato Koturović, David Mataja, Franjo Matković, Tino Čirjak, Gordan Duvančić, Ivan Pavlić; trener: Korab Morina

Strijelci: 0:1 Banek 3', 1:1 Subotić 5', 2:1 Protega 10', 2:2 Gudasić 13', 2:3 Banek 27', 2:4 Vuković 40'