OBJAVA: 25.02.2018, 08:10h   •   IZMJENA: 25.02.2018, 08:10h   komentara   •     ISPIŠI

14. kolo Prve B lige

Facebook Povezali dvije uzastopne pobjede: Kuglači Šubićevca bolji od Bojovnika iz Trilja
25.02.2018, 08:10h

Kuglači Šubićevca u 14. kolu 1B lige regija Jug ugostili su ekipu Bojovnik iz Trilja i pobijedili s 6-2 (3393-3328). Prvi put ove sezone Šibenčani su povezali dvije uzastopne pobjede i tako se odvojili od zone ispadanja i ostali u konkurenciji za treće mjesto.

U ovoj utakmici Šubićevac je bio lagani favorit iako solidna ekipa Bojovnika u Šibeniku igra dosta dobro i uvijek su neugodan gost. Tako je bilo i u ovoj utakmici gdje su gostujući igrači u prvom bloku ostvarili dvije pobjede i napravili razliku od četrdesetak čunjeva prednosti. Na prvoj stazi Josip Skorić nakon sigurnog vodstva od 2-0 u setovima i 17 čunjeva prednosti protiv solidnog Darija Krstića posustaje u nastavku i Krstić izjednačuje na 2-2 u setovima i donosi poen svojoj ekipi oborivši više čunjeva (567-590).

U drugom paru Ivan Skorić, u dosta izjednačenoj igri, izgubio je od najboljeg gostujućeg igrača Damira Pezelja 1-3 u setovima koji s 597 čunjeva nosi epitet igrača utakmice. Najneizvjesniji meč odigrali su Ivan Tomić protiv iskusnog Davora Vukasovića. Nakon početnog vodstva Tomića od 1-0 u setovima Vukasović preokreće igru i dolazi do vodstva od 2-1, ali borbeni Tomić ne posustaje i maksimalno koncentriranom igrom dolazi do pobjede od 2-2 u setovima 567-562 i donosi prvi poen za svoju ekipu.

U tim trenutcima Bojovnik je vodio 2-1 i imao dobru prednost od 41 čunj. Trener Šubićevca Ivica Skorić donosi odluku da ponovno izađe na stazu iako ozlijeđen i bez treninga uspijeva pobijediti Ivanka Bošnjaka za 9 čunjeva. Ivica je na svježinu odigrao prva dva seta i s fenomenalna 302 čunja stekao znatnu prednost tako da je u nastavku susreta kontrolirano utakmicu priveo kraju i donio pobjedu.

Treći ključan poen donosi Ante Skorić koji sigurnom igrom od početka utakmice pobjeđuje Antu Vrcana s 3-1 u setovima i visokih 62 čunja (590-528). Josip Blažević pobjeđuje Petra Maroša s 2-2 u setovima i 535-500 u čunjevima. U ovom dvoboju Blažević je bio puno bolji i zasluženo odnosi pobjedu za uvjerljivih 6-2.

Ovom pobjedom ekipa je došla do određene sigurnosti što se tiče opstanka u ligi i šanse za treće mjesto koje donosi medalju iz ovog natjecanja. Definitivno ključan detalj je povratak najboljeg igrača i predsjednika kluba Ivice Skorića bez kojeg ova ekipa ne može i nadamo se da će izdržati još četiri kola.