Devetka za pobjedu

Prva prvoligaška pobjeda MNK Šibenika 1983: Slavili kod Universitasa u Splitu

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   17.10.2021 u 08:30

Facebook Naši tići/arhiva
Malonogometaši Šibenika 1983 stigli su do prve prvoligaške pobjede. U trećem prvenstvenom kolu u Splitu su s čak 9:5 pobijedili Universitas.

Već u prvoj minuti Šućur je prvi put zatresao mrežu splitske momčadi. Izjednačenje stiže preko Gotovca tri minute kasnije. U samoj završnici prvog poluvremena palo je još pogodaka. Prvo je Šućur zabio još jednom, Knežević povisio na 3:1, a za 2:3 na poluvremenu efikasan je Crnjac.

Šućur u 24. i 29. minuti ponovno zabija za Šibenčane. Priključuje se i Matković i u 30. minuti na semaforu je rezultat 2:6. Šuljić zabija za Universitas, a odmah potom i Škugor za goste.

Gotovac u 36. minuti smanjuje na 4:7, a Bakulina momčad odgovara golovima Jarmanovića i Matkovića za potvrdu svoje pobjede. Konačnih 5:9 postavio je Čule u zadnjoj minuti utakmice.

Kontrolor suđenja: Ivan Ćapin

UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Ante Crnjac, Duje Bajrušović, Ivan Gotovac, Ivan Tustonjić, Luka Pavlović, Josip Juretić, Ante Mijić, Filip Kosor, Edo Radmilo, Domagoj Čule, Ivor Šuljić, Božo Sučić, Toni Miliša, trener: Marin Mandić

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Mirko Jurjević, Josip Jurić, Zvonimir Šućur, Franjo Matković, Alen Milišić, Nenad Knežić, Vinko Jurković, Ante Palavra, Luka Pehar, Franko Knez, Ivan Škugor, trener: Andrija Bakula

STRIJELCI: 0:1 Šućur (1′), 1:1 Gotovac (4′), 1:2 Šućur (15′), 1:3 Knežić (17′), 2:3 Crnjac (19′), 2:4 Šućur (24′), 2:5 Šućur (29′), 2:6 Matković (30′), 3:6 Šuljić (31′), 3:7 Škugor (32′), 4:7 Gotovac (36′), 4:8 Jarmanović (38′), 4:9 Matković (38′), 5:9 Čule (40′)