Za Kiaru prikupljeno 7 150 kuna

Prvi prvoligaški gradski derbi na Baldekinu: Crnica odnijela pobjedu na terenu, Šibenik 1983 na tribinama

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   27.11.2021 u 06:35

Facebook Naši tići/arhiva
Na Baldekinu se sinoć igrao prvi, povijesni prvoligaški futsal derbi između dva gradska kluba, Crnice i Šibenika 1983. Pobjedu je odnio iskusniji klub, Crnica koja je slavila sa 6:2.

U sedmoj minuti Žilić je donio vodstvo Crnici. Nije to dugo stajalo na semaforu jer je Knežić dvije minute potom poravnao rezultat. Do kraja poluvremena Crnica je još tri puta matirala vratara Šibenika: zabijali su Škugor, Katuša i Subotić.

U drugoj polovici drugog poluvremena Šućur smanjuje na 4:2, a pobjedu ekipe Mladena Perice potvrđuju Škugor i Žilić.

Crnica je tako odnijela pobjedu na terenu, ostvarivši vrlo bitne bodove. Dok je Šibenik 1983 premoćan bio na tribinama, nošen Funcutima.

Utakmica je imala humanitaran karakter, a čitav prihod (7 150 kuna) bit će uplaćan za liječenje Kiare Goršić.

CRNICA – ŠIBENIK 1983 6:2 (4:1)

Prvi sudac: Mislav Đeko
Drugi sudac: Mario Blažin
Treći sudac: Stjepan Harastija
Četvrti sudac: Ante Šubić
Delegat: Branko Kurtaj

CRNICA: Franko Bilić, Marko Marčić, Vicenco Ćaleta-Car, Niko Škugor, Saša Subotić, Paulo Katuša, Šimun Popov, Vlado Andrijašević, Bruno Žilić, Marinko Albert Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Josip Jolić, Ivan Đaković, trener: Mladen Perica-Štrla

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Nenad Knežić, Josip Jurić, Danjel Knežević, Alen Protega, Luka Pehar, Zvonimir Šućur, Franjo Matković, Vinko Jurković, Ante Palavra, Mirko Jurjević, Ante Kosor, Ivan Škugor, Alen Milišić, trener: Andrija Bakula

STRIJELCI: 1:0 Žilić (7′), 1:1 Knežić (9′), 2:1 Škugor (10′), 3:1 Katuša (16′), 4:1 Subotić (17′), 4:2 Šućur (31′), 5:2 Škugor (31′), 6:2 Žilić (35′)