OBJAVA: 31.01.2019, 06:59h   •   IZMJENA: 31.01.2019, 06:59h   komentara   •     ISPIŠI

Na Čajuši

SKI klub Šibenik Prvo Prvenstvo Dalmacije u skijanju: Šibenski skijaši najbolji u čak osam kategorija
31.01.2019, 06:59h

Na Kupresu je proteklog vikenda održano prvo Prvenstvo Dalmacije u skijanju. Sudjelovalo je 200-ak skijaša, a među njima i oni iz Šibensko-kninske županije koji su zabilježili odlične rezultate.

Na Čajušu su stigli još i skijaši iz čitave Dalmacije, Zagreba, Tomislavgrada, Kupresa. Vozilo se na stazi dugoj 600 metara sa startom na 1 500 metara i to u čak 22 kategorije. A Šibenčani su se okitili s osam prvih mjesta, dva druga i tri treća mjesta.

Prva mjesta osvojili su: Eva Lokas, Nela Paić, Maks Macura, Viktorija Lokas, Lucijeta Laća, Lucija Mikulandra, Rina Šišara, Ratko Mikulandra.

Srebrni su bili Bruno Paić i Kristina Vrcić, a brončani Filip Laća, Nikica Cukrov-Paić i Vjeran Paić.

Zbroje li se rezultati po županijama i tu su naši najbolji. Osvojili su prvo mjesto s 1 276 bodova, dok je drugoplasirana županija, ona Zadarska, imala 843 boda.

Posebna zanimljivost ovoga natjecanja bila je utrka 'Super slalom đir' u kojoj se osim vremena, treba savladati i pet veleslalom vrata pored kojih su postavljene postaje iznenađenja na kojima su se nalazile delicije u vidu rakije, pršuta, vina, salama i piva. Vrlo interesantna disciplina za odrasle u kojoj je ove godine svjetski prvak Davor Komšić, inače  otac hrvatskih olimpijaca Andree i Daria Komšića.

Prvenstvo Šibenika na Blidinju će se održti od 15. do 17. veljače.