OBJAVA: 26.08.2019, 18:45h   •   IZMJENA: 26.08.2019, 18:48h   komentara   •     ISPIŠI

Završen malonogometni turnir na male branke

Ražine Kup 2019.: Poštari nedjeljom ne zvone jer tada osvajaju turnire

26.08.2019, 18:45h

Pobjedom momčadi GLS Actus Trade završen je malonogometni turnir na male branike Ražine Kup 2019.

UTAKMICA ZA 3. MJESTO
Vrtni Centar Dubrava – U-17 Apartmani Fortuna 3:0
U susretu za treće mjesto gledali smo odličnu predstavu obiju ekipa. Utakmica se igrala dosta otvoreno, te su prilike prštale s obje strane. Nešto bolju igru Dubrave u prvom poluvremenu okrunio je Tony Junaković, koji u 13. minuti dovodi svoju ekipu u vodstvo. Već početkom drugog poluvremena njegov brat Tino povisuje vodstvo svoje ekipe. Nakon Tinova pogotka nismo dugo čekali na novi zgoditak i to još jednom u režiji ekipe iz Dubrave. Strijelac je ovaj puta Niko Škugor. Ekipa U-17 je pokušavala postići pogodak, podigla se u presing, napala svim silama, ali pokazalo se uzaludno, jer nisu pronašli način kako postići pogodak na ovoj utakmici. Pobjedom se ekipa Vrtnog Centra Dubrava okitila peharom i medaljama za 3. mjesto.

FINALE GLS
Actus Trade – Konoba Intrada 1:1 (3:1 n.p.)
Nakon 22 dana, 64 odigrana susreta, došla je na raspored najvažnija utakmica (neki će reći najvažnija iza derbija della Umina, al sada nećemo o tome). U finale su obje ekipe došle u punom rosteru, bez izostanaka. Kako to i biva u finalima, obje ekipe ulaze dosta rezervirano u susret, te smo u prvom poluvremenu vidjeli jako malo prilika. U šahovskoj partiji, u kojoj bi najviše uživali ljubitelji Serie A, obje ekipe igrale su tvrdo i taktički savršeno. Kaštelani su pokušavali iz daljine, ali svi njihovi pokušaji su završavali u čvrstom poštarskom bloku. S druge strane Poštari su vrebali prilike iz kontranapada, bez ikakvog srljanja, odlučno, znajući od početka što i kako moraju raditi kako bi pobijedili favorizirane Kaštelane.

Kada su svi mislili kako će prvo poluvrijeme završiti rezultatom kojim je i započeo susret ukazao se Toni Petrina, koji prelijepim volejom u posljednjim trenucima prvog poluvremena Poštare dovodi u vodstvo na sveopće oduševljenje poštarskih navijača. Već u prvoj minuti nastavka Pavičić eurogolom poravnava rezultat. Tada smo se ponadali kako ćemo u drugom poluvremenu vidjeti još nekoliko pogodaka. Nitko nije mogao slutiti kako je to to što ćemo vidjeti od pogodaka na finalnom susretu. Obje ekipe su imale nekoliko prilika, od kojih ćemo izdvojiti onu Burilovića, čiji udarac s druge stative nije pogodio okvir gola. U posljednjoj minuti susreta vidjeli smo najveći priliku na susretu, kada Kovačević koji metar dalje od polovice terena ne pogađa nebranjeni gol GLS-a.

Kako je rezultat u regularnom dijelu bio 1:1 uslijedilo je izvođenje udaraca s bijele točke. Za GLS pogađaju Ante Brajković i Marko Kartelo, dok za Konobu Intradu ne pogađaju Krešo Vranješ i Toni Legčević, te titula osvajača najbrojnijeg turnira na male branke sistemom 4 na 4 u Dalmaciji odlazi u ruke ekipe GLS Actus Trade.

Nakon završetka finalnog susreta podijeljene su nagrade ekipama, te individualna nagrada za najboljeg igrača turnira. Ekipa GLS Actus Tradea je za prvo mjesto kući ponijela 8 000 kuna, pehar i medalje, Konoba Intrada je za drugo mjesto kući odnijela 4 000 kuna, te pehar i medalje, Vrtni Centar Dubrava je kući za treće mjesto ponio 2 000 kuna, pehar i medalje, dok je ekipa U-17 Apartmani Fortuna za četvrto mjesto kući ponijela 1 000 kuna.

Titulu najboljeg igrača turnira odnio je Šime Brajković iz pobjedničke ekipe GLS Actus Trade.

Sastavi 4 prvoplasirane ekipe: GLS Actus Trade: Marko Kartelo, Toni Petrina, Ante Brajković, Šime Brajković, Stipe Brajković, Stipe Vukorepa, Josip Jolić, Šime Grozdanić.
Konoba Intrada: Toni Kovačević, Toni Legčević, Robert Pavičić, Božo Duvnjak, Krešo Vranješ, Joško Jelavić, Mladen Burilović.
Vrtni Centar Dubrava: Josip Vukičević, Dragan Vuković, Niko Škugor, Ivan Škugor, Tino Junaković, Tony Junaković.
 U-17 Apartmani Fortuna: Dragan Skokić, Nenad Knežić, Ive Grgas-Grando, Antonio Bumbak, Domagoj Vukšić, Karlo Bikić, Alen Zoričić, Mile Gatara.