OBJAVA: 01.12.2014, 12:42h   •   IZMJENA: 01.12.2014, 12:42h   komentara   •     ISPIŠI

Umjesto u Vodicama igralo se u Murteru

Rukometaši vodičke Olimpije preuzeli prvo mjesto na tablici

01.12.2014, 12:42h

Vodički rukometaši bili su domaćin susreta devetog kola Druge Hrvatske rukometne lige -jug između RK Olimpije i RK Trilj Pršut Voštane i pobijedili su rezultatom 27:24. Nakon ovog nekompletnog kola, RK Olimpija se nalazi na prvom mjestu, a do kraja jesenskog dijela prvenstva preostala su još dva kola.

Utakmica se igrala u 'balonu' kraj Osnovne škole u Vodicama, ali je prekinuta već u drugoj minuti! Naime, sudac utakmice se je već u prvoj minuti poskliznuo i završio u raznožnom čučnju ili sjedu na podu. Samo dvadesetak sekundi kasnije je desno krilo gostiju iz Trilja, primajući loptu u kretnji, poskliznuo se lijevom i desnom nogom i poletio prsima prema naprijed te se srećom dočekao s rukama na podu. Utakmica je prekinuta zbog sklizavog i opasnog terena uzrokovanog kondenzacijom.

Utakmica je na vrijeme prekinuta zbog neregularnih uvjeta i podloge koja je više sličila nauljenom nego vlažnom podu, jer bi ostavila posljedice po zdravlje igrača jedne i druge momčadi. Inače, isti dan je i u Korčuli na sličnom natkrivenom igralištu s ceradom (balonom), prekinuta utakmica 2.HRL-jug zbog istih razloga.

U dogovoru s nadzornikom utakmice, sucima te predstavnicima gostujuće ekipe, a ponajviše iznimnom susretljivošću Marije Bašić i komunalnog društva Murtela iz Murtera, dobila se mogućnost utakmicu ispočetka odigrati u sportskoj dvorani u Murteru. Svi igrači i službene osobe, te većina publike je požurila s autobusom i dvadesetak automobila u Murter, jer se već u 18:00 sati u toj dvorani igrala utakmica Druge Hrvatske malonogometne lige.

Nova utakmica je počela u 16:30, a igrači Olimpije su nakon početnih 5:5, u nastavku rutinirano kontrolirali utakmicu. Kroz utakmicu su stalno vodili s četiri do sedam golova prednosti, na poluvremenu je bilo 15:11. Na kraju su Vodičani zasluženo pobijedili s konačnih 27:24.