OBJAVA: 24.02.2020, 18:13h   •   IZMJENA: 24.02.2020, 18:13h   komentara   •     ISPIŠI

Nekadašnja članica PK Šibenik

Šibenčanka Lucija Jurković Periša pomogla Ohio State Universityju da dođe do prestižnog naslova, nakon duge 34 godine

24.02.2020, 18:13h

Ohio State University je po 6. put u svojoj povijesti osvojio prestižni naslov Big Ten Championship, a prvi nakon 1986. godine, dakle 34 godine se čekao ovaj trenutak. Doživljaj je tim veći kada znamo da je Šibenčanka, bivša članica Plivačkog kluba Šibenik Lucija Jurković-Periša bila važan dio tog uspjeha.

Lucija je plivala 50, 100 i 200 yardi slobodno te u 3 štafete slobodnim stilom. U disciplini 50 yardi u B finalu bila prva, na 200 yardi slobodno u A finalu osvojila 7. mjesto te na 100 yardi slobodno osvojila 5. mjesto u A finalu. Potrebno je napomenuti da je u svakoj od ovih disciplina bilo preko 100 plivačica, te je sa osvojenim bodovima u tim utrkama jako doprinijela ukupnom zbroju bodova za Ohio State University.

Lucija je također plivala u u 3 štafete te su tu ostvarili izniman uspjeh. U štafeti 4x200 yardi osvojile su srebrnu medalju, dok su drugog dana natjecanja u štafeti 4x50 yardi osvojile zlatnu medalju gdje je Lucija plivala zadnja u štafeti te su postavile i novi rekord bazena u Iowi.

Posljednjeg dana natjecanja su u zadnjoj štafeti 4x100 yardi slobodno osvojile srebro i s tim rezultatom potvrdile prvaka ovogodišnjeg izdanja BigTen -a. S rezultatima iz sve 3 štafete su se također kvalificirale za najveće sveučilišno natjecanje u Americi NCAA koje će se održati u Athens-u Georgia od 18.-21.03.2020. S ostvarenim brojem bodova napravili su razliku od njihovog najljućeg protivnika Michigan State za više od 200 bodova u konačnici što je dodatni razlog za veliko slavlje!