U vrhunskoj atmosferi Baldekina

Šibenik 1983 uvjerljivo protiv Torcide, u strijelce se upisao i vratar Jarmanović

Ostali sportovi   |   Autor: G.M.   |   14.05.2022 u 23:32

FACEBOOK/MNKŠIBENIK1983
U 4. kolu kvalifikacija za 1. HMNL malonogometaši Šibenika 1983 uzvratili su splitskoj Torcidi za poraz 4:1 iz prve utakmice, pobijedivši ih jednakom razlikom, rezultatom 6:3 (2:0).

Prije početka utakmice Šibenčani su već znali da je Osijek slavio u Velikoj Gorici (2:7) pa bi sve osim pobjede značilo da više ne ovise sami o sebi. Nošeni glasnom podrškom tribina, tako su i ušli u susret, agresivno tražeći pobjedu od prve sekunde. Splitska momčad uspješno se branila prvih 10 minuta, nekoliko dobrih intervencija imao je gostujući vratar Rozga, uključujući obranu iz 11. minute, kada Pehar nije zabio iz gužve u kaznenom prostoru. No nakon toga lopta dolazi do Matkovića na lijevoj strani koji pronalazi Pehara u sredini; Pehar je ovaj put uspješniji i domaći vode 1:0. Vodstvo je povećano krajem prvog dijela, Rozga je nakon obrane dalekometnog udarca Šućura završio na podu, lopta dolazi do Kosora na desnoj strani koji pogađa nebranjena vrata za 2:0.

Torcida vuče potez karakterističan baš za splitske malonogometne klubove , zaostatak iz prvog dijela pokušava se hvatati uvođenjem golmana-igrača čim počne drugo poluvrijeme (ekipe iz drugih gradova obično čekaju sami kraj utakmice). Ta taktika Splićanima jest donijela dominaciju, ali ne i golove, najbliži su bili kada su pogodili stativu u 32. minuti. Baš taj događaj označio je početak raspleta, jer je odbijenu loptu prihvatio vratar Jarmanović i napucao loptu preko cijelog terena u prazni suprotni gol za 3:0. Prazna vrata je nakon kontre pogodio i Šućur minutu poslije, a još jednu minutu kasnije Jarmanović odlično brani jedan udarac, uzima loptu i šalje je prema Torresu koji znalački pogađa iz svoje polovice za 5:0.

Torcida ni tada nije odustala od igranja sa golmanom-igračem, do kraja se u strijelce upisao još jednom Šućur za 6:0, a dok su tribine slavile pobjedu, u predzadnjoj minuti Mišerda pogađa za 6:1 sa distance, da bi u zadnjoj minuti Splićani Trivković i Kuzmanić dali još 2 gola, također iz daljine.

Konačni rezultat 6:3 znači da Šibenik nema bolji međusobni omjer od Torcide, on je sada podjednak i u slučaju jednakog broja bodova odlučivala bi gol-razlika (koja je na strani Torcide za velikih 10 golova), ali jako teško se može ostvariti scenarij u kojem bi Šibenčani i Splićani imali jednako bodova i bili na drugom mjestu pa ta tri splitska gola na kraju ne bi trebala biti bitna. Na tablici Torcida ima 9 bodova, Osijek 7, Šibenik 1983 5 i Gorica 1 bod. Šibenčani sada gostuju u Velikoj Gorici koja više ne može dosegnuti drugo mjesto i prvu ligu.

STRIJELCI: 1:0 Pehar (11′), 2:0 Kosor (19′), 3:0 Jarmanović (32′), 4:0 Šućur (33′), 5:0 Torres (34′), 6:0 Šućur (35′), 6:1 Mišerda (39′), 6:2 Trivković (40′), 6:3 Kuzmanić (40')
ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Frane Batinica, Jose Wellington Matias Torres, Alen Protega, Luka Pehar, Zvonimir Šućur, Franjo Matković, Mirko Jurjević, Agnaldo Eduardo Bessa Da Silva, Franko Knez, Ante Palavra, Ante Kosor, Ivan Škugor, Alen Milišić, trener Teo Strunje
TORCIDA: Vinko Rozga, Denis Kuzmanić, Milan Družijanić, Mirko Milaković, Jure Trivković, Damir Znaor, Alen Marić, Mijo Mišerda, Duje Kulušić, trener Petar Matenda