OBJAVA: 20.05.2018, 20:46h   •   IZMJENA: 20.05.2018, 20:46h   komentara   •     ISPIŠI

Drugo kolo Kupa u Šibeniku

Sjajan nastup gimnastičarki 'Šibenik-Dalmacije': Čak 13 ih se plasiralo u Poreč

20.05.2018, 20:46h

Gimnastički klub Šibenik – Dalmacija ovu subotu sudjelovao je na 2. kolu Kupa Hrvatske regije jug.

Program je započeo  u subotu oko 09:00 sati  gdje su se u svečanom defileu  predstavile sve sudionice regije (KRG Sirena iz Zadra, KRŠG Rusulice iz Trogira, KRŠG Floramye iz Splita, GK Dišpet iz Šibenika , KRG Nebo iz Šibenika i GK Šibenik – Dalmacija iz Šibenika).

GK Šibenik-Dalmacija natjecao se u seniorskoj, juniorskoj i kadetskoj kategoriji, kao i u mlađim kadetkinjama i mini kategoriji. Sudjelovao je u individualnim i grupnim vježbama.

Individualni program

U juniorskoj kategoriji ELLA MAGDIĆ osvojila je 1. mjesto i zlatnu medalju,  u istoj kategoriji LEONA JURKOVIĆ osvojila je 2. mjesto i srebrnu medalju.

Grupne vježbe

Kategorija mlađih kadetkinja u sastavu Tina Belakušić,  Petra Božikov, Valentina Lovrić, Petra Kapov i Agata Donđivić osvojile su 1. mjesto.

U kategoriji kadetkinja u sastavu Nora Kašić, Cvita Dželalija, Kata-Antea Mujan i Nina Pučo osvojile su 1. mjesto.

U kategoriji juniorki u sastavu Katarina Grabić, Iris Puljić, Marija Marin, Katarina Knežević i Gabriela Bitunjac osvojile su 1. mjesto.

- Moramo reći da smo iznimno zadovoljni nastupom naših natjecateljica i njihovim plasmanima. Sretni smo jer smo ostvarili svoje ciljeve jer smo na Državno natjecanje plasirali svih 13 natjecateljica i to redom: Mia Nakić, Dora Kulušić, Sara Malenica, Eva Maria Kalpić, Nika Bujas, Gabriela Perković, Marta Cukrov, Cvita Skorić, Iva Nakić, Gabriela Jakovljević, Tonka Sladoljev, Leona Jurković i Ella Magdić. Drago nam je što su svi vidjeli plodove rada ovih djevojaka, koje

zaista daju sve od sebe – poručili su iz kluba.

Nova dokazivanja ritmičarke  GK Šibenik – Dalamcije imaju već idući vikend, jer odlaze na prijateljski turnir Dalmacije u Split i državno natjecanje koje se održava 9. lipnja u Poreču.