OBJAVA: 02.10.2016, 09:24h   •   IZMJENA: 02.10.2016, 09:24h   komentara   •     ISPIŠI

Brazilac odličan, ali gosti zasluženo slavili

Sjajna utakmica na otvaranju prvenstva: Kijevo na Baldekinu iznenadilo Crnicu

I. J. Sjajna utakmica na otvaranju prvenstva: Kijevo na Baldekinu iznenadilo Crnicu
02.10.2016, 09:24h

Kao uvertiru u novo drugoligaško natjecanje Baldekin je mogao vidjeti jednu pravu prvenstvenu, nadasve uzbudljivu utakmicu u kojoj nije manjkalo pravih poteza i rezultatske neizvjesnosti. Na kraju utakmice Kijevo je imalo više razloga za slavlje (3:4) i to sasvim zasluženo i s ovom pobjedom poručili su svim klubovima pa tako i Crnici da u sportu nema favorita i da s pravim pristupom, srčanošću i borbom mogu se napraviti čudesne stvari.

U uvertiri ove utakmice Crnica je bila vrlo oprezna i nije bila baš najsretnija što u prvom kolu na Baldekin dolazi baš Kijevo koje se uz to dodatno pojačalo pred početak sezone s braćom Jurjević. Šibenski klub nije mogao računati na Vukičevića, Jurkovića i Žumberca zbog ozljeda i kartona koje su zaradili zadnje kolo prošlog prvenstva, a njihovo prisustvo u ovoj utakmici bilo bi itekako poželjno jer Crnica je u rotaciji bila tanka.

U prvom poluvremenu bilo je jako uzbudljivo i obje momčadi imale su svoje šanse, ali opći dojam je da je Kijevo bilo konkretnije i opasnije od Crnice. U drugom poluvremenu Kijevo je odmah na početku povelo preko Perića, da bi u 25. minuti šibenski Brazilac Henrique Costa pokazao zašto je doveden i fantastičnim zgoditkom natjerao publiku na dugotrajni pljesak. Bili su to trenuci sjajnog Henriquea Coste koji je u 30. minuti još jednim lijepim zgoditkom doveo Crnicu u vodstvo na radost šibenske publike.

Šest minuta prije kraja utakmice Crnica je primila jako jeftin pogodak za 2:2 preko Šućura i tada je uslijedio pravi 'black out' šibenske momčadi koji je Kijevo znalački iskoristilo te preko Radića i Palavre povelo 2:4. Pred sam kraj Peran je smanjio na 3:4, ali za veću neizvjesnost nije više bilo vremena.

- Crnica je zaista imala hendikep izostanka navedenih igrača, ali to apsolutno nije nikakav alibi za poraz koji se dogodio. Crnica je imala dovoljno dobar kadar da na svom parketu starta s pobjedom, ali premalo raspoloženih pojedinaca u momčadi nije bilo dostatno za trijumf. U večerašnjoj utakmici sigurno palac gore za dobru igru mogu dobiti Henrique Costa i Marnko Šamija dok se ostali moraju probuditi, a za buđenje nema puno vremena jer već u sljedećem kolu Crnica mora biti prava protiv Ustanika u Splitu. Pobjeda u toj utakmici nameće se kao imperativ i jednostavno svi moraju dati više od sebe da bi se ona ostvarila – kažu u MNK Crnici.

U klubu još ističu: - Za Crnicu je ovaj poraz bolno prizemljenje i prava šok terapija s obzirom da treba biti iskren i reći da su svi u klubu očekivali pobjedu. Crnica utjehu može naći u tome da je bolje da se ovo dogodilo na samom početku prvenstva nego kasnije. Bolje je samo u slučaju ako iz ovog poraza izvuku pouke i krene s pobjedama. Međusobni rezultati klubova u prvom kolu pomalo su neočekivani i pravi dokaz da u ovogodišnjem drugoligaškom nadmetanju ima  mnogo kvalitete i da će sve momčadi gubiti mnogo bodova. Crnici preostaje da skupi glave i već idući vikend u Splitu pokaže javnosti da je ovaj poraz bio nesretan.

II. HRVATSKA MALONOGOMETNA LIGA - REGIJA JUG, 1. KOLO
DVORANA NA BALDEKINU, Subota, 1.10.2016. u 20:30 sati
MNK CRNICA - MNK KIJEVO KNIN - 3:4 (0:0)
Suci: I. Mujan i M. Šimac (Split)
Delegat utakmice: Željko Šimunac (Knin)
Strijelci: 0:1 Anto Perić 22.min., 1:1 Henrique Costa 25.min., 2:1 Henrique Costa 30.min., 2:2 Zvonimir Šućur 34.min., 2:3 Josip Radić 34.min., 2:4 Anto Palavra 36.min., 3:4 Marko Peran 40.min.
MNK CRNICA: Mišković, A. Dujić, Milovac, Ljubić, Radman(c), Henrique Costa, Mijat, Vuković, Šamija, Kosor, Peran. Trener: Boro Matan, Pomoćni trener: Andrija Bakula , Predstavnik kluba: Dragan Mišić.
MNK KIJEVO KNIN: Sarić, Dodik, Djak Božić,Džalto, I. Jurjević, M.Jurjević, Šućur, Radić, Palavra, Serdarušić, Perić, Franjkić, Ćulum, Knežević. Trener: Danijel Rimac, Predstavnik kluba: Rajko Matić.