OBJAVA: 01.03.2019, 19:37h   •   IZMJENA: 01.03.2019, 19:37h   komentara   •     ISPIŠI

Loš ulazak u proljetni dio sezone

Slobodnjak presudio: Nogometaši Šibenika poraženi u Gradskom vrtu

01.03.2019, 19:37h

Na startu proljetnog dijela sezone nogometaši Šibenika doživjeli su minimalan poraz od Osijeka 2 u Gradskom vrtu. Ovog petka Osječani su slavili s 1:0.

Vrlo oprezno igrali su i jedni i drugi u prvih 45 minuta. Ispitivale su se snage nakon duge zimske stanke. U takvom odnosu snaga svaka je momčad zabilježila po jedan udarac na gol u prvom poluvremenu.

Šibenik je zaprijetio preko Princea u trećoj minuti, pucao je iskosa s lijeve strane, ali domaći je vratar Kukić udarac odbio u korner. Na drugoj strani iz daljine je pokušao Kolega, Labrović nije imao problema s tom loptom.

Terenska dominacija domaćina nastavila se i u drugom dijelu. Oni su prvi i zaprijetili, preko Dage u 48. minuti, ali Labrović je to još jednom sigurno pokupio. Pokušao je osječki gol ugroziti Bulat, udarac je završio u bloku. A onda je u 61. minuti pao pogodak odluke: debitant Todoroski je pogodio iz slobodnog udarca za, pokazat će se kasnije, konačan rezultat na utakmici.

Odmah nakon toga Perković je u igru ubacio Rocu (umjesto Barišića), a u 77. minuti i Maleša i Celića (umjesto Antunovića i Kendeša). Nakon što su se našli u rezultatskom zaostatku nije bilo vidljivijih promjena u narančastoj igri. Tako se do najveće šanse stiglo u 86. minuti kad je Kukec glavom jako dobro pucao, no, istaknuo se domaći vratar Kukić koji je spriječio izjednačenje.

U sudačkoj nadoknadi opasno je u kaznenom prostoru Osijeka bilo samo jednom, poslije gužve atraktivno je pokušao Bilić, ali lopta je završila s krive strane vratnice.

Praznih ruku vraćaju se Šibenčani tako iz Slavonije, a prve će bodove i pobjedu tražiti sljedećeg vikenda na Šubićevcu u utakmici protiv Zadra.

OSIJEK 2 – ŠIBENIK 1:0 (0:0)