Izjednačili pa darivali protivnika

Square iskoristio greške Crnice i slavio na Baldekinu

Ostali sportovi   |   Autor: G.M.   |   27.01.2023 u 23:12

U utakmici 11. kola Prve HMNL, na Baldekinu je Crnica poražena od ekipe dubrovačkog Squarea rezultatom 2:4 (0:1). Obje ekipe imale su periode igre u kojima su bile bolje, a na kraju je Square iz grešaka domaćih došao do pobjede.

Premda su obje ekipe započele utakmicu vrlo aktivno, do prilika se u prvom dijelu dolazilo uglavnom iz prekida, konkretno iz kornera. Tako je u 6. minuti Šamija nakon kornera pogodio stativu, u 7. minuti na drugoj strani iz voleja nakon kornera tuče bivši reprezentativac Marinović, što brani domaći vratar Luketin, a onda u 8. Katuša iz voleja nakon kornera ima novu šansu za Crnicu.

Dubrovčani su poveli u 9. minuti, kada je Turk sa desnog krila odličnom dijagonalom našao Cvjetkovića na lijevoj strani, koji pogađa kroz noge Luketina za 0:1.

Do kraja prvog poluvremena Crnica je imala pritisak, Square se orijentirao na kontre, ali i dalje su prekidi donosili prilike. U 15. minuti Cardoso je zamalo izjednačio, pogodivši iz velike blizine desnu stativu.

Nastavak su gosti otvorili novim pogotkom, u 21. Marinović pogađa pod prečku za 0:2. Dvije minute poslije sidrun Squarea Đuraš koristi svoju snagu, okreće čuvara i pogađa lijevu stativu.

U 25. iz slobodnog udarca stativu je pogodio i Vuković za Crnicu, što je bila najava pogotka koji je došao u istoj minuti. Smanjenje je donio Žilić, nakon što su igrači Crnice osvojili jednu loptu na sredini i pronašli Žilića naprijed, on je pogodio kroz vratara Primića. Primić je do primljenog gola branio vrlo dobro.

U 30. eto i izjednačenja, nakon što je Wallysson izbacio u priliku Perića, on je pogodio s desne strane za 2:2. U 32. Perić je propustio vratiti "uslugu" Wallyssonu, odnosno pokušao je sam riješiti jednu kontru, iako je imao sasvim slobodnog Brazilca na drugoj strani.

I onda u istoj minuti Square to kažnjava; vratar Luketin je napravio veliku grešku prilikom baratanja loptom, lopta je napucana do Turka, koji pogađa praznu mrežu za ponovno vodstvo gostiju.

Imala je Crnica još šansi nako toga, uveli su i golmana-igrača (Škugor), no i on je napravio jednu sitnu, ali kobnu grešku na golu pa je u 38. minuti Turk ponovno kaznio Crnicu, postavivši konačnih 2:4.

Tako je Crnica izgubila 3. mjesto na tablici, jer je Square prije ovog kola bio bod iza.

CRNICA: Luketin, Škugor, Vuković, Žilić, Copić, Jolić, Wallysson, Cardoso, Knežević, Katuša, Šamija, Perić, Mudronja
SQUARE: Primić, Cvjetković, Džanković, Turk, Marinović, Zrilić, Noković, Perović, Tešija, Đuraš, Duvančić, Hrkač, Kljunak

Sudili su Jelić i Kramar iz Varaždina, treći sudac bio je Harastija iz Zagreba.

U sljedećem kolu Crnica gostuje u Splitu kod Universitasa, koji se bori za opstanak u ligi.