OBJAVA: 28.01.2020, 12:36h   •   IZMJENA: 28.01.2020, 12:36h   komentara   •     ISPIŠI

Turnir u Zagrebu

Stolnotenisači Šibenika ponovno na postolju, Franka Miškić srebrna

28.01.2020, 12:36h

Proteklog vikenda u dvorani Doma sportova u Zagrebu, održan je 43. Memorijalni stolnoteniski turnir Lovro Ratković na kojem je sudjelovalo preko 400 natjecatelja.

Šibenski najmlađi natjecatelj kojih je bilo ukupno šestero, ostvarili su izvanredne rezultate. U kategoriji najmlađih kadetkinja, Franka Miškić je osvojila drugo mjesto na način da do 1/2 finala nije izgubila nijedan set. Polufinale protiv Leeloo Vukelja odigrala je rezultatom 3:2, te nakon teške i iscrpljujuće borbe nije više imala snage za finalni meč protiv Lane Benko, te je izgubila rezultatom 3:1.

Vito Žmara je u istoj kategoriji ispao u 1/4 finala izgubivši od boljeg protivnika. Franka i  Vito su se natjecali I u starijoj kategoriji gdje su pružili fenomenalnu igru, ali na žalost samo do 1/4 finala.

Ostala četvorica mlađih šibenskih natjecatelja  također su dali sve od sebe, ali ovog puta to nije bilo dovoljno za prolaz dalje. Luka  Borak je došao do 1/8 finala, Fabio Šanić je dospio do 1/16 i tu je naletio na boljeg protivnika. Gabrijel Katić i Frane Klarić nisu ovaj put uspjeli proći grupno natjecanje.

- Kad podvučemo crtu, bio je ovo odličan vikend za naše male natjecatelje. U veljači nas očekuje novo natjecanje u Dugom Selu i Krapini – kažu u STK Šibenik.