U Radašinovcima

Trideset ekipa bori se za naslov na memorijalnom turniru hrvatski vitez 'Božidar Bašić'

Ostali sportovi   |   Autor: Š.I.   |   28.08.2021 u 19:10

Marko Ledenko-Mane
Prošli vikend počeo je treći memorijalni malonogometni turnir hrvatski vitez „Božidar Bašić„ u Radašinovcima. Turnir se igra na spomen igrača MNK Radašinovci i hrvatskog viteza Božidara Bašića.

Na samom otvorenju  turnira strijelci su bili izrazito raspoloženi i efikasni. Turnir su otvorile dvije odlične ekipe i stari znanci Klasika i Biberon. U prve dvije minute postignuta su dva gola i rezultat je glasio 1:1. Do kraja poluvrena Klasika je bila bolja i otišlo se na odmor s rezultatom 2:1 za Klasiku. U drugom poluvremenu Biberon je sjajno krenuo stvarao šanse i preko Matea Šuška poravnao rezultat na 2:2. Nakon poravnja rezultata, gledatelji su uživali u sjajnoj utakmici i obje ekipe su stvarale mnogo prilika. Utakmicu je odlučio Martin Vidas, gdje ga je iz sjajne kontre na drugu stativu asistirao Domagoj Stojanov za 3:2. Biberon je do kraja utakmice imao četiri „zicera„, ali lopta nije htjela u gol Klasike. Prevagu u pobjedi Klasike donio je sjajni topnik Šime Colić-Škuca koji je postigao dva gola.

U susjedskom derbiju  Dola Stankovci se lako obračunala s Velimom i pobjedila 6:2. Sv. Juština Pakoštane razmontirala je mladu golobradu  momčad Durbin Krković  i napunila im deset komada u njihovu mrežu.

U bukovačkom derbiju Sv.Ante iz Popovića brzo je srušio otpor solidne ekipe Lisičića i ukjižili su visoku pobjedu 6:2. Pakoštane su imale velikih problema protiv mlade i poletne ekipe Gauna. U prvom poluvremenu Gauni su bili bolji protivnik i stvorili nekoliko dobrih prilika. Do sredine drugog poluvremena rezltat na semaforu glasio je 1:1. U nastavku utakmice ipak je presudilo iskustvo i kvaliteta Pakoštanaca koji su zasluženo slavili 3:1.

Cb Slave i Bakari odigrali su dobru i ravnopravnu utakmicu, gdje je odlučila samo jedna mala pogreška obrane Bakara. Cb Slave je tijesnim rezultatom 1:0 prošao u slijedeće kolo.

Na turniru sudjeluje 30 ekipa iz Zadarske i Šibensko-kninske županije.

Igralište kod Štandarca.  Suci: Damir Lerga i Ivan Zdrilić
KLASIKA -BIBERON       3:2
KLASIKA : Knez,  Colić  2,  Stojanov,  Vidas  1, Čerina,  Števanja,  Šarić,  Kadija. Voditelj ekipe : Jurica  Lukić
BIBERON : Budan,  Vujica,  Abramović,  Duvančić  1, Šušak,  Brekalo,  Mikulić,  Čirjak  1. Voditelj ekipe : Nikola Ilić

DOLA STANKOVCI -VELIM       6 : 2
DOLA   STANKOVCI : Prekpaljaj  2,  I.Dubravica, Pelaić  1,  Sarađen  1,  Morić,  J.Dubravica, Erstić  1,  Orlović  1,  Morić. Voditelj ekipe : Ivan Vunić –Rude
VELIM : F.Klarić,  M.Klarić,  Vunić,  T.Vunić, Š.Klarić,  K.Perica  1,  A.Perica,  I.Perica. Voditelj ekipe : Jurica Vunić

SV. JUŠTINA PAKOŠTANE- DURBIN KRKOVIĆ      10: 1
SV. JUŠTINA PAKOŠTANE : Stojanov  1,  Šarin, L.Adžić,  Kurtov  4,  Župan,  Vulin,  S.Adžić,  Kulaš,  Popov  3,  S.Adžić  2. Voditelj ekipe : Josip Župan
DURBIN KRKOVIĆ : Bura-Mancini  1,  Radnić, A.Bura,  Vinković,  Vidović,  Maretić,  Periša. Voditelj ekipe : Josip Periša- Mladić

SV.ANTE POPOVIĆI-LISIČIĆ       6:2
SV.ANTE POPOVIĆI : Rogić,  Marinović, Margarin  2, Prstec,  Čirjak  1,  Čačić  2,  M.Erlić  1,  Galešić,  L.Erlić. Voditelj ekipe . Hrvoje Čirjak
LISIČIĆ : P.Bačić,  Pavičić,  Šimić, A.Bačić-Gare  1,  Anić,  L.Bačić,  A.Bačić. Voditelj ekipe : Marko Bačić

PAKOŠTANE-GAUNI     3:1
PAKOŠTANE : Maksan  1,  Rosan,  J.Lokin,   Kukin,  Šarin  2,  Mitrović,  M.Barešić,  R.Barešić-Bićo. Voditelj ekipe : Luka Šarin
GAUNI : Kulaš, M. Mitrović,  Tolić  1, Banović,  A.Mitrović,  Morožin,  Vidaković. Voditelj ekipe : Jurica Vidaković

CB SLAVE –BAKARI VRANA    1:0
CB SLAVE : Filipović,  Števanja,  Polegubić, Kulaš,  Vidaković,  Jakovljević,  Š.Mrkić  ,  K.Mrkić  1. Voditelj ekipe : Jakov Mikulić.
BAKARI VRANA : Martin Čirjak,  Marko Čirjak,  J.Čirjak,  Striguljica,  Zurak,  Mihovil Čirjak, Desnica – Leka. Voditelj ekipe : Jasmin Čirjak.