Po kategorijama

U Primoštenu održan državni masters: Evo rezultata

Ostali sportovi   |   Autor: F.Z.   |   08.12.2023 u 13:59

Prošli vikend održan rekordan državni masters u Primoštenu, ovaj vikend slijedi 2.županijski masters, Izborna Skupština PSŠKŽ i pikado turnir Vrpolje 2023

Jedan bogati pikado vikend je iza nas, a drugi pred nama. Ovaj vikend je na rasporedu 2. županijski masters koji će se u subotu 09.12.2023. od 16:00 održati u caffe baru EM.

U nedjelju se bira novo vodstvo županijskog pikado saveza. Izborna skupština je u nedjelju 10.12.2023. od 17:00 u prostorijama PK Primošten u Tribežiću.

U nedjelju je također i pikado turnir Vrpolje 2023 koji se igra također u caffe baru EM s početkom u 19:00.

Proteklog vikenda u primoštenu  održan je 2. HPS masters za sezonu 2023/2024. Kao i prvi HPS masters i ovaj se igrao u dva dana, tj. prvi dan u subotu su se igrale discipline 501 i parovi, dok se u nedjelju ujutro igrala disciplina cricket.

Vrhunski odaziv igrača i igračica iz cijele Hrvatske bio je u Primoštenu. Po broju igrača i igračica jedan od najvećih, ako ne i najveći HPS državni masters. 265 igrača i igračica je nastupilo u disciplini 501, ako se tome pridodaju igrači koji su igrali samo kriket ili parove dolazimo do brojke 270+. Stvarno odlična brojka, te se nadamo da će slične brojke biti i na preostalim mastersima.

Subota, 02.12.2023. – 501 po kategorijama i Parovi

1.Kategorija 501 DO

1.      Boris Krčmar

2.      Ivica Cavrić

3.      Danijel Kužić

U 1. kategoriji opet odličan odaziv, čak 77 seniora je nastupilo na mastersu u Primoštenu. Ulogu favorita opravdao je Boris Krčmar, koji se nakon uspješnih kvalifikacija za PDC svjetsko prvenstvo iz Engleske zaputio put Primoštena i svojim nastupom uveličao masters u Primoštenu. Krčmar je sa omjerom 7 pobjeda bez poraza zasluženo osvojio prvo mjesto. Na drugom mjestu je završio Ivica Cavrić, koji je sa omjerom 6-2 završio na drugom mjestu, jedina dva poraza imao je od Krčmara u finalu desne strane, kao i u finalu. Na trećem mjestu je završio Danijel Kužić koji je na svom putu do 3. mjesta imao 7 pobjeda i dva poraza

Seniorke 501 DO

1.      Josipa Brzić

2.      Jasminka Adamić Mrnjec

3.      Natalija Šimac

U konkurenciji seniorka isto je bio odličan odaziv, kao i u Solinu  nastupilo je 32 seniorke na 2. HPS mastersu u Primoštenu.

Prvo mjesto u konkurenciji seniorka osvojila je Josipa Brzić sa 6 pobjeda bez poraza. U finalu je bila bolja od Jasminke Adamić Mrnjec koja je završila na drugom mjestu. Dok je na trećem mjestu završila Natalija Šimac.

2. Kategorija 501 DO

1.      Ivan Miletić

2.      Teo Carić

3.      Enes Karabašić

Nakon malo slabijeg odaziva 2. kategorije na prvom mastersu u Solinu. U Primoštenu su se te brojke doslovno poduplale te je nastupilo 75 seniora u 2. kategoriji. U toj izuzetno velikoj i jakoj konkurenciji od 75 igrača do titule pobjednika je došao Ivan Miletić, koji je omjerom 7 pobjeda i 1 porazom osvojio prvo mjesto. U finalu je bio bolji od drugoplasiranog Tea Carića, dok je na trećem mjestu završio Enes Karabašić.

3. Kategorija 501 MO

1.      Josip Bungić

2.      Božo Cvitković

3.      Domagoj Bratinčević

Broj sudionika i u 3. kategoriji se znatno povećao. Čak 68 seniora je nastupilo u 3. kategoriji. Sa 8 pobjeda i 1 porazom titulu pobjednika 3. kategorije na 2. HPS mastersu zasluženo je odnio Josip Bungić. Bungić je u finalu bio bolji od Bože Cvitković koji je završio na drugom mjestu. Na trećem mjestu je završio Domagoj Bratinčević.

Juniori 501 MO

1.      Dino Živković

2.      Tin Šestak

3.      Ante Ponoš

U juniorskoj konkurenciji je bio identičan odaziv kao na prvom mastersu. Nastupilo je 13 juniora. Iako su to solidne brojke kad se uzmu u obzir prijašnje sezone vjerujemo da će te brojke s vremenom biti sve veće.

Ulogu jednog od favorita opet opravdao je naš juniorski reprezentativac Dino Živković. Koji je nakon prvog mjesta u Solinu ponovio svoj uspjeh te osvojio prvo mjesto i u Primoštenu. Na drugom mjestu je završio Tin Šestak, dok je na trećem mjestu završio Ante Ponoš.

Parovi seniori 501 DO

1.      Ivica Cavrić/Marko Janjić

2.      Boris Krčmar/Stjepan Pralas

3.      Ivan Močić/Zvonimir Pervan

U seniorskoj konkurenciji parova nastupilo je čak 94 para, što je stvarno vrhunska brojka. U toj izuzetno jakoj i velikoj konkurenciji opet je najuspješnija bila kombinacija Ivica Cavrić i Marko Janjić, koji su ponovili prvo mjesto iz Solina. Oni su sa 8 pobjeda i bez poraza zasluženo došli do titule pobjednika na 2. HPS mastersu. U finalu su sa 2:0 bili bolji od Borisa Krčmara i Stjepana Pralasa.

Krčmar i Pralas su završili na drugom mjestu sa omjerom 10 pobjeda i 2 poraza. U finalu lijeve strane su bili bolji od Ivana Močića i Zvonimira Pervana koji su završili na trećem mjestu, te tako ponovili identičan uspjeh iz Solina.

Parovi seniorke 501 DO

1.      Natalija Šimac/Petra Čagalj

2.      Josipa Brzić/Maja Tešija

3.      Gabriela Bagat/Maja Bebić

U konkurenciji seniorka opet je nastupilo 16 parova, a titulu pobjednica su osvojile Natalija Šimac i Petra Čagalj. One su na putu do prvog mjesta ostvarile 5 pobjeda bez poraza i zasluženo slavile. U finalu su pobijedile Josipu Brzić i Maju Tešiju koje su završile na drugom mjestu. Dok su na trećem mjestu završile Gabriela Bagat i Maja Bebić.

Nedjelja 03.12.2023 – Cricket

Cricket seniori

1.      Ivica Cavrić

2.      Dean Biškupić

3.      Mario Čegir

U nedjelju je na rasporedu bio cricket za seniore i seniorke. Na cricketu je nastupilo 112 igrača i igračica. Od toga je bilo 89 seniora, a najbolje u toj jakoj konkurenciji se snašao Ivica Cavrić koji je ovim prvim mjestom dodatno povećao svoje vodstvo u ukupnom poretku na masters listi 1. kategorije. Cavrić je na šest turnira na do sada dva održana mastrsa osvojio 6 postolja (3 zlata, 2 srebra i 1 bronca) te trenutno uvjerljivo drži 1. mjesto 1. kategorije. Na drugom mjestu je završio Dean Biškupić koji je nakon ispadanja u prvom kolu desne strane, sa čak 11 pobjeda po lijevoj strani došao do zasluženog drugog mjesta. Na trećem mjestu je završio Mario Čegir.

Cricket seniorke

1.      Jasminka Adamić Mrnjec

2.      Josipa Brzić

3.      Gabriela Bagat

U konkurenciji seniorki u cricketu je nastupilo 23 igračice. Najbolja kod seniorki je bila Jasminka Adamić Mrnjec, koja je za razliku od finala 501 ovaj put bila bolja od Josipe Brzić koja je završila na drugom mjestu. Na trećem mjestu je završila Gabriela Bagat.