OBJAVA: 01.10.2018, 14:22h   •   IZMJENA: 01.10.2018, 14:21h   komentara   •     ISPIŠI

Prva B liga jug

Uspješan start u novu sezonu: Kuglači Šubićevca pobijedili zadarsku Liburniju

Facebook Uspješan start u novu sezonu: Kuglači Šubićevca pobijedili zadarsku Liburniju
01.10.2018, 14:22h

Kuglači Šubićevca uspješno su započeli novu sezonu 1.B lige Jug protiv novog prvoligaša Liburnije iz Zadra pobjedom od 6-2. Ekipa Šubićevca u novoj sezoni nastupa u istom sastavu tako da su i očekivanja ista kao i prošle godine, a to je prvenstveno opstanak u ligi s nadom da se napravi korak naprijed i dohvati jednu od medalja odnosno plasman među tri najbolje ekipe.

U ovoj utakmici Šubićevac nije bio favorit iako je ekipa Liburnije došla iz Druge lige ona je uvijek jaka na domaćim stazama tako da ova pobjeda ima višestruko značenje, a pogotovo što raspored utakmica ne ide na ruku Šubićevcu jer ponovno gostuju u Rijeci koja je jedan od favorita ovog natjecanja. Raduje podatak da s 3 462 oborena čunja K.K.Šubićevac je postigao najbolji rezultat 1. kola.

U prvom bloku igrača Ivan Tomić je vodio veliku borbu protiv Slobodana Erslana u kojoj je domaći igrač imao vodstvo u setovima od 1-0 i 2-1, ali uporni Tomić uspijeva sustići protivnika i napraviti razliku od dvadesetak čunjeva i svojoj ekipi donijeti vrijedan poen. Fantastičnu igru i još bolji rezultat postigao je Ivan Skorić koji je borbenom igrom deklasirao Sinišu Režana s 4-0 u setovima i visokih 601-529 u čunjevima. U tim trenutcima Šubićevac je imao odličnu situaciju jer je vodio 2-0 i imao visoku prednost u čunjevima (+94) koja na kraju donosi dodatna dva poena.

U drugom bloku kod Liburnije nastupa Ivica Ikić protiv Josipa Skorića. U tom dvoboju bilo je velikih obrata i neizvjesnosti u izjednačenom nadmetanju pobjedu je odnio Ikić za tri čunja (554-551). U drugom dvoboju Ivica Crnjak uvjerljivo je porazio Josipa Blaževića s 3.5-0.5 u setovima (561-525). U ovom meču Blažević nije dobro igrao kako inače igra u Zadru tako da Crnjak zasluženo odnosi pobjedu.

U trećom bloku publika je mogla uživati u igri između Josipa Arbanasa protiv najboljeg igrača Šubićevca Ivice Skorića. U ovom dvoboju publika je mogla vidjeti svu draž ovog sporta u dvoboju punih preokreta i neizvjesnosti. Arbanas je poveo s 1-0 u setovima i odlično otvarao susret u igri na punu postavu u kojima je radio veliku razliku u čunjevima, ali Skorić je mirnom i koncentriranom igrom i svojom upornošću protivnika pritiskao i lomio rezultat u igri čišćenja tako da je preostala tri seta na identičan način okrenuo u svoju korist i s fenomenalnih 624 oborena čunja donio poen svojoj ekipi.

Spomenimo da je u igri čišćenja oborio 255 čunjeva. U posljednjem paru (drugi) Ivica Crnjak za protivnika je imao Zdenka Pavlica. Crnjak je dobro otvorio susret i uspio zadržati prednost koju je ostvario u igri na punu postavu tako da je prvi set pripao domaćem igraču. U nastavku Pavlic je preuzeo inicijativu i uzima preostala tri seta i solidnu prednost u čunjevima donosi poen za ukupno 6-2 i vrijedna dva boda za Šubićevac.

R E Z U L T A T I :
K.K.LIBURNIJA - K.K.ŠUBIĆEVAC 2-6 (3351-3462)
1. S.Erslan - I.Tomić 0-1 (2-2) (553-575)
2. S.Režan - I.Skorić 0-1 (0-4) (529-601)
3. I.Ikić - J.Skorić 1-0 (2-2) (554-551)
4. I.Crnjak - J.Blažević 1-0 (3.5-0.5) (561-525)
5. J.Arbanas - Ivica Skorić 0-1 (1-3) (596-624)
6. I.Crnjak - Z.Pavlic 0-1 (1-3) (558-586)

Ostali rezultati 1. kola:
VRLIKA - KLEK 6-2
ISTRA - BOJOVNIK 6-2
PLITVICE - GORANKA 3-5
RIJEKA - CRIKVENICA 3-5

Kuglači Šubićevca s 3462 čunja imaju rezultat kola, a Ivica Skorić igrač kola s 624 oborena čunja. U drugom kolu Šubićevac igra u Rijeci protiv MKK Rijeka 13.10.2018. u 16 sati.