OBJAVA: 21.10.2018, 20:19h   •   IZMJENA: 21.10.2018, 20:19h   komentara   •     ISPIŠI

Treće kolo Prve B lige

Facebook Uspješna domaća premijera: Kuglači Šubićevca bolji od do sada neporažene Goranke
21.10.2018, 20:19h

U trećem kolu 1. B hrvatske kuglačke lige regija Jug kuglači Šubićevca prvi put ove sezone bili su domaćini novom prvoligašu ekipi Goranka iz Ravne Gore koja je odlično startala u novoj sezoni i s dvije pobjede došla u Šibenik, u kojem je pretrpjela prvi poraz rezultatom 5-3 (3434-3383).

Šibenčani su se kroz treninge maksimalno spremali za ovaj susret jer nakon odličnog starta i nesretnog poraza u Rijeci u prošlom kolu za ekipu Šubićevca ova utakmica je bila jako bitna za nastavak prvenstva. Treneru Ivici Skoriću na raspolaganju su bili svi igrači tako da je susret otvorio s Ivanom Skorićem protiv Marka Jakljevića. Prvi set pripada gostujućem igraču nakon kojeg Ivan odigrava odlična dva seta i preuzima vodstvo kojeg do kraja susreta zadržava i uvjerljivo pobjeđuje s 3-1 u setovima i 599-566 u čunjevima.

U drugom paru Josip Skorić uvjerljivo pobjeđuje Roberta Skoka 3-1 i visokih 590-517 u čunjevima. Treći par igrali su Ivan Tomić protiv Dalibora Podobnika u kojem je Podobnik s posljednjim hitcem prvog seta osvojio taj set. U nastavku susreta Tomić igra bolje i osvaja sva tri seta i pobjeđuje 3-1 i 589-544 u čunjevima.

U tim trenutcima Šubićevac je bio pred uvjerljivom pobjedom pošto su vodili 5-0 uz visoku razliku od 151 čunj prednosti. U drugom bloku igrača Ivica Skorić igrao je protiv najboljeg pojedinca utakmice Zlatka Burića koji je jedini prebacio 600 čunjeva i s 3-1 u setovima nadvisio trenera Šubićevca 616-577.

U petom paru Ante Skorić igrao je samo dva seta protiv Sanjina Ruppe u kojem je oborio 280 i ostavio dobru situaciju za Borislava Jurasa koji se nije najbolje snašao i izgubio oba seta uz previše promašenih hitaca tako da Ruppe odnosi pobjedu. Trener Šubićevca zamjenu je planirao zbog nedovoljne fizičke spreme nakon ozljede kapetana A. Skorića, ali ohrabruje činjenica da se Ante vraća u formu koji je jako bitan za ovu ekipu.

U posljednjem paru Zdenko Pavlic u izjednačenoj igri gubi od Dejana Pezerovića s 2-2 u setovima i 548-566.

Nakon utakmice trener Ivica Skorić zadovoljan je osvojenim bodovima i s pravom je upozoravao na odličnu ekipu Goranke koja ima solidne pojedince, a posebno na mladog Zlatka Burića koji je prikazao odlično kuglanje i koji s 616 oborenih čunjeva bio igrač utakmice. Ivica je posebno zadovoljan s Ivanom Skorićem kojemu je nedostajao jedan čunj do 600, ali to ne umanjuje njegovu igru i zalaganje, rekli bi smo da je Ivan pravo osvježenje i pojačanje u rezultatskom obliku.

Treba istaći i gromoglasno navijanje u publici koje je izostajalo svih ovih proteklih godina, sigurno da je i to pomoglo da Šubićevac dođe do pobjede.

U četvrtom kolu Šubićevac putuje u Ogulin protiv ekipe Kleka kojeg su prošle godine pobijedili 5-3.