SADA ČITATE
Veliki uspjeh vodičkog biciklista Marka Fržopa u talijanskim Dolomitima
          OBJAVA: 22.07.2019, 18:12h   •   IZMJENA: 22.07.2019, 18:12h   komentara   •     ISPIŠI

Prvi u svojoj klasi

Info Vodice Veliki uspjeh vodičkog biciklista Marka Fržopa u talijanskim Dolomitima
PIŠE Šibenik IN
22.07.2019, 18:12h

Ovu nedjelju je u talijanskim Dolomitima vožen MTB Maraton 'KronplatzKing'. Utrka u dužini od 70 kilometara s preko 3.300 m visinske razlike startala je iz mjesta San Vigilio di Marebbe, a završila se na samom vrhu poznatog skijališta Kronplatz na visini od 2300 metara nad morem. Vodičanin Marko Fržop je među 800 natjecatelja utrku završio na ukupno 35. mjestu te pobijedio u svojoj kategoriji Mastera 3.

"Ovo je jedan od najvećih uspjeha u dugoj biciklističkoj karijeri koji sam ostvario. Utrka je bila iznimno teška, možda po usponima najteža koju sam odvozio u životu a imam ih u nogama podosta! Na stazi su nas čekala tri strma duga uspona s enduro spustevima između, te ni u kojem dijelu utrke nije bilo mjesta za odmor. Zadnji uspon je bio nešto nevjerojatno, gdje smo samo u 2.5 km morali savladati preko 500m visinske razlike.

Za vrijeme utrke nisam znao kako sam pozicioniran, ali cijelo vrijeme sam vozio koliko je to tijelo dopuštalo, na kraju svojih mogućnosti te nakon 4 sata i 44min ušao u cilj i ugodno se iznenadio kad sam saznao rezultat.

Sada slijedi kratak odmor te pripreme za drugi dio sezone gdje me očekuje još nekoliko teških utrka! - rekao je Marko Fržop za portal Info Vodice.