OBJAVA: 23.09.2014, 13:16h   •   IZMJENA: 23.09.2014, 13:22h   komentara   •     ISPIŠI

Prvenstvo počinje ovaj vikend

Vodički rukometaši odigrali posljednju pripremnu utakmicu

23.09.2014, 13:16h

U Vodicama u natkrivenom igralištu kod osnovne škole odigrana je prijateljska rukometna utakmica između domaće RK Olimpije i RK Biograda. Utakmica je bila vrlo zanimljiva i objema ekipama je izvrsno poslužila za odmjeravanje snaga uoči prvog kola 2.HRL Jug, koje počinje za pet dana, kada vodičani putuju u Jelsu, a Biograđani u Trogir.

Uoči susreta objema ekipama su nedostajala po dva vrlo važna igrača: Biogradu vrsni pivot Ante Sakić, povratnik iz Premijer-ligaša Marina Kaštela, te Danijel Duvnjak, trener i igrač Biograda koji zbog ozljede nije mogao igrački pomoći svojim suigračima. Domaćoj Olimpiji je nedostajao vrlo važan obrambeni igrač, stasiti Saša Mužina, te pouzdano desno krilo Mario Gubeljić.

Olimpija je u susret ušla opušteno, s premalo agresivnosti u obrani i uz nesigurnog mladog vratara, pa su Biograđani brzo poveli s 2:6. Uz agresivniju i dublju 5:1 obranu mlada ekipa Biograda je sačuvala prednost te se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 14:16, iako su Vodičani zahvaljujući fantastičnom Anti Dželaliji dolazili nadomak izjednačenja.

U drugom poluvremenu domaća Olimpija je podigla razinu obrane, te su i vratari Mrčela i Vulin spojili nekoliko važnih obrana. Slijedom toga nakon desetak minuta, Olimpija je ostvarila prednost od dva-tri zgoditka razlike. Biograđani su odjednom nesigurniji, žure s realizacijom te nakon nekoliko dvojbenih sudačkih odluka nervozno reagiraju. Inače vrlo dobri Markić, nakon niza manjih pogrešaka, dobio je i isključenje zbog nekoliko verbalnih napada na nesigurne mlade sudce.

Osim dobre obrane, uz Dželaliju, vrlo dobri Abramović i Matulović svoje prilike u napadu realiziraju znalački, te im se u važnim trenucima priključuju Bilić i Šimac.

Devet minuta prije kraja Olimpija vodi 27:23 i trener Ervin Vučak smjelo uvodi dvojicu 15-godišnjaka na krila, što Biograđani koriste te nakon nekoliko minuta smanjuju na 27:26. Ipak, Olimpija dobrom obranom i uigranim napadom kontrolira utakmicu. Nažalost, pri rezultatu 29:27 utakmicu prekida nestanak struje uslijed nevremena, grmljavine i jakog pljuska, te se nakon 15-minutnog zastoja utakmica prekinula tri minute i 18 sekunde prije predviđenog završetka.

Trening utakmici je nazočilo 80-ak gledatelja.

RK Olimpija: Ivan Matulović, Ivan Abramović, Roko Grubelić, Ante Dželalija, Roko Fržop, Kristijan Nakić, Tomislav Storić, Antonio Vulin, Niko Lasan, Ivan Šimac, Marin Bilić, Joško Mrčela, Ivan Toljan, Filip Bumbak. Trener: Ervin Vučak

RK Biograd: Tomislav Tomić, Filip Došen, Roko Pribilović, Šime Škara, Frane Kazija, Dražen Petrović, Leo Zorica, Šime Markić, Jere Kendeš, Ante Kapitanović, Marino Troskot, Ivan Katuša. Trener: Danijel Duvnjak

Strijelci:

RK Olimpija: Dželalija 8, Šimac 5, Bilić 5, Abramović 4, Nakić 3, Storić 3, Matulović 1.
 RK Biograd: Petrović 8, Markić 7, Kendeš 5, Došen 2, Pribilović 2, Zorica 2, Škara 1.