OBJAVA: 04.03.2018, 20:01h   •   IZMJENA: 04.03.2018, 20:01h   komentara   •     ISPIŠI

15. kolo Prve B lige

Za devet čunjeva: Poraz kuglača Šubićevca u Poreču kod Istre

Facebook Za devet čunjeva: Poraz kuglača Šubićevca u Poreču kod Istre
04.03.2018, 20:01h

U 15. kolu 1. B kuglačke lige regija Jug kuglači Šubićevca gostovali su u Poreču protiv Istre i izgubili za devet čunjeva, rezultatom 5-3 (3382-3373). Šibenčani mogu žaliti za ovim bodovima pošto su u većini utakmice bili u vodstvu, ali u samoj završnici su posustali gdje je domaćin iskoristio par promašenih kugli kod ekipe Šubićevca.

Znalo se i prije utakmice da je Istra jako kvalitetna ekipa i na svojim stazama igra dobro, ali Šubićevac je došao igrati na pobjedu i sa svojim povratnikom Ivicom Skorićem u ekipi s pravom se išlo na pobjedu.

Utakmicu su otvorili Josip Skorić protiv Nikice Kučana u kojoj je Kučan bolje ušao u utakmicu i poveo 2-0 u setovima s razlikom od 21 čunj. Izrazito borbeni Skorić nije se predavao i maksimalnom strpljivošću malo po malo sustizao je protivnika i s dva seta po 158 dolazi do priželjkivanih dva seta i ukupnih 590 oborenih čunjeva dolazi do pobjede.

U drugom paru nije bilo neizvjesnosti pošto je Tomić odlično otvorio utakmicu i već nakon dva seta imao visoko vodstvo od 2-0 i 43 čunja prednosti protiv iskusnog Božidara Kovača i utakmicu priveo kraju pobjedom od 3-1 u setovima (558-583).

Treći par kod domaćih nastupili su Željko Matošević protiv kapetana Šubićevca Ante Skorića. Sam početak nije dobro počeo i kod obojice igrača mogla se iščitati nervoza tako da su prvi set loše odigrali i Matošević je došao do prednosti zbog pet promašenih kugli u čišćenju A. Skorića. U nastavku susreta Ante je izbacio nervozu iz sebe i uz svoju borbenost koju ima iskoristio je nesigurnost Matoševića koji je jedan od dvojice najboljih igrača Istre i ukupno od 3-1 u setovima Skorić donosi treći poen za Šubićevac.

U slijedećem dvoboju Zoran Lovrić pobijedio je Čedu Jelovčića koji je ovu utakmicu morao igrati zbog izostanka Josipa Blaževića i Borislava Jurasa, dvojice iz prve ekipe. Jelovčić se nije najbolje snašao u početku utakmice i prvi set je dosta oprezno igrao pribojavajući se da ne obnovi ozljedu koju ima u desnom koljenu. Ipak, u nastavku susreta Jelovčić uspijeva poravnati na 1-1 u setovima i držati neizvjesnost. Ipak treći set dobiva Lovrić i u tom trenutku ima dobru prednost tako da prilično smireni Jelovčić ide na sve ili ništa i u posljednjem setu obara 172 čunja koja su mu nedovoljna da dođe do poena, ali jako bitna za ekipu pošto je zadržao prednost u ukupnom broju oborenih čunjeva. Uistinu treba pohvaliti igru Jelovčića jer je odigrao iznad svojih očekivanja i na povredu koju vuče desetak dana rezultat je više nego dobar.

U tim trenutcima ekipa Šubićevca imala je visoku prednost od 3-1 i 41 čunj prednosti. Posljednji blok igrača otvaraju dvojica ponajboljih Dario Prađeno protiv Ivice Skorića. Rekli bismo šlager utakmice i publika je mogla uživati u ovom dvoboju punog preokreta i neizvjesnosti. Nakon početnog vodstva Skorića od 1-0 u setovima Prađeno dolazi do prednosti iskoristivši malo lošije odigrana dva seta kod Skorića koji u  četvrtom setu iz sebe izvlači rekli bismo posljednji atom snage za dobiti utakmicu ali i 163 čunja su mu ipak nedovoljna i za šest čunjeva gubi utakmicu.

Šteta za Ivicu koji nastupa nedovoljno oporavljen od ozljede i sigurni smo da nema tih problema da bi rezultat bio drugačiji. Posljednji par ove utakmice činili su Tomislav Kovač protiv Ivana Skorića. Kovač iskorištava domaće staze i olako dolazi do pobjede s 3-1 u setovima. I. Skorić je u ovom dvoboju imao deset promašenih kugli i ovu utakmicu treba što prije zaboraviti.

R E Z U L T A T I  U T A K M I C E:
K.K. ISTRA  -  K.K. ŠUBIĆEVAC  5-3 (3382-3373)
1. N. Kučan - J. Skorić 0-1 (2-2) (584-590)
2. B. Kovač - I. Tomić 0-1 (1-3) (558-583)
3. Ž. Matošević - A. Skorić 0-1 (1-3) (499-525)
4. Z. Lovrić - Č. Jelovčić 1-0 (2-2) (580-563)
5. D. Prađeno - Ivica Skorić 1-0 (2-2) (597-591)
6. T. Kovač - Ivan Skorić 1-0 (3-1) (564-521)

10. ŽELJEZNIČAR 6

U 16. kolu Šubićevac je domaćin ekipi Plitvica na stazama kuglane Šubićevac 10.3.2018.g. u 16 sati i svi ljubitelji kuglanja pozivaju se da podrže Šubićevac do nove pobjede.