OBJAVA: 20.04.2019, 20:14h   •   IZMJENA: 20.04.2019, 20:14h   komentara   •     ISPIŠI

Poraz u neizvjesnoj završnici

Zadar nosi bodove s Baldekina: Novi međusobni susreti u četvrtfinalu play-offa

Milan Balaban Zadar nosi bodove s Baldekina: Novi međusobni susreti u četvrtfinalu play-offa
20.04.2019, 20:14h

Košarkaši GKK Šibenika poraženi su ove subote na Baldekinu od Zadra rezultatom 73:70. U neizvjesnoj završnici gosti su bili bolji, a prilika za uzvrat je vrlo brzo, jer će upravo ove dvije momčadi igrati međusobno u četvrtfinalu play-offa.

U susret su bolje ušli gosti, a Šibenčani su prvi put poveli u devetoj minuti nakon što je Paić realizirao slobodna bacanja. Na kraju četvrtine prednost je bila na strani Zadrana, doduše minimalna – 12:14.

Veliku seriju, 19:4, napravili su igrači Mira Jurića u drugoj četvrtini. Donijelo im je to i dvoznamenkastu prednost – 33:20. Do odmora gosti su smanjili, a tešku tricu iz velike udaljenosti pogodio je Vuković s istekom poluvremena za 35:29.

Držali su Jurićevi igrači prednost do polovice četvrtine, a Žorić i Marić potom su donijeli vodstvo svojoj momčadi, koje su Zadrani imali i uoči zadnjih deset minuta igre – 45:49.

Korać i Bašić na startu četvrte četvrtine vratili su prednost na šibensku stranu – 50:49. Vodila se velika bitka, minimalna je prednost bila na gostujućoj strani, no, Šibenčani se ne predaju. U zadnju minutu ulazi se rezultatom 70:70 poslije Paićeva koša. Paić je potom dosuđena nesportska, Božić realizira jedno, a Marić dva bacanja za 70:73.

Korać potom promašuje dva bacanja, kao i Dašić na drugoj strani. Nudi se nova prilika domaćinima, no, do koša nisu uspjeli doći, pa su Zadrani slavili što im je i osiguralo prvo mjesto na kraju regularnog dijela sezone HT Premijer lige.

Već idućeg tjedna GKK Šibenik i Zadar sastat će se ponovno, u četvrtfinalu domaćeg prvenstva. Prva utakmica igrat će se na Višnjiku.

GKK ŠIBENIK – ZADAR 70:73 (12:14, 23:15, 10:20, 25:24)