Trinaesto izdanje

Završen teniski turnir "Sv. Mihovil": Kod muških slavio Fabijan Šprljan, Ani Matošin sve 3 titule

Ostali sportovi   |   Autor: G.M.   |   02.10.2022 u 01:57

Facebook/TK Šubićevac
Završeno je 13. izdanje rekreativnog teniskog turnira povodom grada Šibenika, u organizaciji TK Šubićevac. Na turniru je sudjelovalo 60-ak igrača i igračica, koji su se natjecali u 5 kategorija glavnog turnira te 5 kategorija utješnog turnira. Svi mečevi su se igrali na Teniskom centru Šubićevac.

Osvajač turnira (apsolutna kategorija) je Fabijan Šprljan, koji je u finalu bio bolji od Šime Kolića sa 7:5, 6:4. Kolić je odlično otvorio meč te je nakon vodstva od 5:1 počeo razmišljati o drugom setu, ali se sa tim iskusni Šprljan nije složio te je napravio veliki preokret osvojivši 6 gemova u nizu. Drugi set je napravio rani brejk pa je tu prednost održavao do kraja meča te zasluženo po prvi put podigrao pokal Sv. Mihovila.

Najbolja među damama je bila Primoštenka Ana Matošin, koja je u finalu pobijedila mladu i talentiranu igračicu Lucu Žižić sa 6:2, 6:4.

Najbolji muški par su bili Dean Mikuš i Mario Zorčić, nadigravši u finalu Stipu Lovrića i Šimu Kolića sa 6:2, 4:6, 10:8.

Parove za dame su osvojile Ana Matošin i Vedrana Lasan, koje su bile bolje od Keire Šupe i Tonine Nuhić sa 6:2, 6:3.

Mješoviti parovi pripali su kombinaciji A. Matošin/M. Marinov, nakon pobjede u finalu protiv Lare Meri i Marija Zorčića sa 3:6, 6:4, 10:8.

Također se odigrao i utješni turnir za sve kategorije.