U elektroničkom pikadu

Zvonimir Pervan dvostruki prvak Hrvatske, Dino Živković juniorski viceprvak na 28. pojedinačnom prvenstvu Hrvatske

Ostali sportovi   |   Autor: F.Z.   |   21.03.2023 u 09:12

Protekli vikend u Dugoj Resi, u hotelu Frankopan održano je 28. pojedinačno prvenstvo Hrvatske u elektroničkom pikadu.

Prvog dana 18.03.2023. u subotu na rasporedu su bile discipline “cricket”, juniori, kvalifikacije za 501 i parovi.

U disciplini “cricket” u konkurenciji 95 igrača titulom prvaka Hrvatske okitio se Vladimir Lešić koji je u finalu bio bolji od Alana Ljubića, dok je na trećem mjestu završio Marko Janjić. Od naših predstavnika Zvonimir Pervan je bio najbolje plasiran te je završio na odličnom 13. mjestu.

Cricket:

1. Vladimir Lešić
2 Alan Ljubić
3. Marko Janjić

Iduća disciplina po rasporedu bila je juniorsko prvenstvu Hrvatske u kojem su s obzirom na prikazano na prethodnim mastersima naša dva juniora Dino Živković i Zvonimir Pervan bili jedni od favorita za osvajanje naslova. Tako je i bilo, s obzirom da ih je ždrijeb razdvojio u gornji i donji dio ždrijeba njih dva su se susrela u finalu desne strane. U tom susretu Živković je bio bolji rezultatom 2:0 i sebi osigurao veliko finale, dok je Pervan svoje mjesto u finalu izborio protiv odličnog, mladog i talentiranog Karla Barunčića te je i bio uspješniji. U finalu je Pervan bio na rubu poraza, ali izlazom 125 za 2:1 produžio je finale te se igralo tko prije dva lega za prvaka Hrvatske. Pervan opet u ključnim trenutcima igra bolje i rezultatom 2:1 osvaja novu titulu juniorskog prvaka Hrvatske.

Treba napomenuti da je Dino Živković također osvojio pehar ukupnog pobjednika masters serije za juniore.

Juniori:

1. Zvonimir Pervan
2. Dino Živković
3. Karlo Barunčić

Iduća disciplina bila je kvalifikacije za disciplinu 501 po kategorijama. U kojima su igrali naših pet predstavnika. Ante Pešić, Ivan Močić, Šine Buterin i Ivan Buterin u 1. kategoriji i Vedran Eškinja u 3. kategoriji.
Najuspješniji je bio Ante Pešić koji je 4. mjestom u 1. kategoriji izborio plasman na završnicu 1. kategorije. Ivan Močić je završio na 7. mjestu, a Šime i Ivan Buterin na 9. mjestu kvalifikacija za 1. kategoriju. a Eškinja na 7. mjestu 3. kategorije.

3. Zoran Keser/Zvonko Antunović

Od naših predstavnika najbolje su bili plasirani parovi Močić/Pervan i Pešić/Pervan na 17. mjestu.

U nedjelju 19.03.2023. na rasporedu je bilo 28. pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniorke i seniore po kategorijama.

U elitnoj prvoj kategoriji imali smo jednog predstavnika Antu Pešića, kojeg je, kao 4. iz kvalifikacija, dopala stvarno teška skupina u kojoj su bili Ivica Cavrić i Dean Biškupić. Nažalost Pešić je s dva poraza Cavrić 5:0 i Biškupić 3:2 završio svoj nastup u skupini na 3. mjestu i nije prošao u osminu finala. Ali, svakako i izborena završnica u 1. kategoriji je odličan uspjeh.

1.Kategorija:

2. Dragutin Pečnjak

Kod seniorki nismo imali svoje predstavnice, a prva tri mjesta su osvojile:

1. Rina Radun
2. Natalija Šimac
3. Jasminka Adamić Mrnjec

U 2. kategoriji naš jedini predstavnik bio je 16-godišnji Dino Živković koji je u skupini bio sa Stanislavom Polovinom i Ivanom Šikacom. Dino je bio bolji od Polovine sa 3:2, dok je u borbi za prvo mjesto u skupini izgubio 2:3 te tako skupinu prošao kao drugoplasirani. To drugo mjesto značilo je da ga u osmini finala čeka prvoplasirani iz skupine D – Elvir Hajdaraj. Hajdaraj je stvarno odlično odigrao i naš Dino nije pronašao odgovor na Elvirovu igru te je s porazom od 4:0 završio svoj nastup na 9. mjestu 2. kategorije. Ako se uzme u obzir da Dino ima tek 16 godina, ovaj rezultat je stvarno odličan i za svaku pohvalu. Bravo Dino.

2. Kategorija:

1. Domagoj Talan
2. Enes Karabašić
3. Ivan Plazibat

U 3. kategoriji imali smo najviše predstavnika: Kristiana Plešu - ukupnog pobjednika masters liste 3. kategorije, Matu Dundovića i Zvonimira Pervana.

Kristian Pleša, kao prvi nositelj s dvije uvjerljive pobjede 4:1 protiv Mateja Prskala i 4:1 protiv Domagoja Bužančića, prošao je skupinu kao prvi. U osmini finala ga je čekao drugoplasirani iz skupine B - Luka Novak (2. nositelj prije početka). Pleša odličnom igrom dolazi do uvjerljive pobjede 4:0 i prolazi u četvrtfinale. U četvrtfinalu nije imao odgovor na vrhunsku igru Pervana te je svoj nastup završio na odličnom 5. mjestu.

Mate Dundović je bio u skupini s Lukom Novakom kojeg je pobijedio 3:2 i Marinom Volarićem kojeg je pobijedio 4:1 te prošao skupinu kao prvi. U osmini finala igrao je sa Matejom Prskalom kojeg je pobijedio sa 4:2 i prošao u četvrtfinale. U četvrtfinalu ga je zaustavio Zoran Brkanović pobjedom 5:3 te je Dundović završio također na odličnom 5. mjestu.

Zvonimir Pervan je bio u skupini s Petrom Jovovićem i Zoranom Brkanovićem. Zvone je u prvom susretu odličnom igrom pobijedio Jovovića sa 5:0. U drugom susretu Brkanović je pružio veći otpor, ali naš Zvone ipak dolazi do pobjede 3:2.

Pervan je kao prvi u svojoj H skupini u osmini finala igrao protiv drugoplasiranog iz skupine G – Ante Ćurka. Nakon početnih 1:1 Zvone radi seriju od 3:0 i s rezultatom 4:1 prolazi u četvrtfinale gdje ga je čekao prvi nositelj i prijatelj također iz Šibensko-kninske županije Kristian Pleša. Po svemu viđenom toga dana trebao nas je očekivati jako zanimljiv meč, ali Pervan je u tom meču igrao stvarno vrhunski te Pleša nije imao odgovor na Pervanovu  igru te je Zvone sa 5:0 prošao u polufinale. Tamo ga je čekao pobjednik kvalifikacija, odlični Mijo Kalajžić. Međutim, Pervan je nastavio u ritmu kao protiv Pleše u četvrtfinalu i svom protivniku Kalajžiću nije dao niti šansu da dođe do jednog lega te je sa 6:0 prošao u veliko finale.

U finalu ga je čekao protivnik iz skupine Zoran Brkanović, koji mu je jedini toga dana pružio otpor. Ali, u velikom finalu to tako nije bilo, Pervan kreće jako te otvara sa 3:0, tada Brkonović osvaja leg i prekida Pervanovu seriju od 18 uzastopnih legova do tog trenutka. To nije niti malo poljuljalo Pervana koji još jednom serijom od 4:0 dolazi do pobjede 7:1 i osvaja titulu prvaka Hrvatske u 3. kategoriji. Zvonimiru je tek 18 godina i ako ovako nastavi sigurno ga očekuje svijetla pikado budućnost. Bravo Zvonimire.

3. Kategorija:

2. Zoran Brkanović
3. Siniša Peričić

Još jednom sve pohvale i čestitke svim našim predstavnicima i osvajačima odličja na 28. pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u elektroničkom pikadu.