OBJAVA: 14.04.2014, 12:29h   •   IZMJENA: 15.04.2014, 20:25h   komentara   •     ISPIŠI

Košarkašice Jollyja i Krkin dvojac bez kormilara najbolje ekipe 2013.

FOTOGALERIJA Andrija Bašić i Lucija Jurković-Periša najbolji sportaši Šibenika


  M.J. FOTOGALERIJA Andrija Bašić i Lucija Jurković-Periša najbolji sportaši Šibenika
PIŠE Ivana Jurica
14.04.2014, 12:29h

Najbolji sportaši Grada Šibenika u 2013. godini su vaterpolist Šibenika Andrija Bašić i plivačica Šibenika Lucija Jurković-Periša, dok su u konkurenciji ekipa slavile košarkašice Jolly JBS-a, odnosno dvojac bez kormilara Veslačkog kluba Krka u sastavu Antonio Čoga i Josip Laća. Odlučio je tako Upravni odbor sportske zajednice grada, a nagrade su laureatima uručene na svečanosti u šibenskoj Gradskoj vijećnici.

 

 

 

Vaterpolist Andrija Bašić slavio je ispred nogometaša Šibenika Frane Bitunjca, dok su treće mjesto podijelili veslači Krke Antonio Čoga i Jakov Bumbak. Kod sportašica, slavila je Lucija Jurković-Periša, ispred još jedne plivačice, ali iz "Mora" Antonije Gulin, odnosno Lucije Čatlak iz Karate kluba Šibenik.

Dvojac bez kormilara Krke Antonio Čoga – Josip Laća pobjedu su odnijeli ispred jedriličari Vala, klase krstaš (kormilar Branko Iljadica Rapo, ostali članovi posade: Stanko Birin, Blaženko Friganović, Rony Lepej, Zlatko Vodanović, Zvonko Jelačić, Denis Stanojević, Slaven Ribičić). Treće mjesto pripalo je Građanskom košarkaškom klubu Šibenik (igrači: Filip Vukičević, Ozren Mišić, Josip Šarin, Domagoj Bašić, Martin Junaković, Tomislav Grubišić, Ljubo Šamadan, Ivan Blaće, Petar Maleš, Ivan Grgat, Marko Sandrić, Toni Ćićin-Šain, Andrija Skorić, Franko Kalpić, Krešimir Radovčić, Roko Badžim, Bruno Gulin, Šimun Bačić, Antonio Leventić, Jakov Bilać).

Kod ekipa pobjedu je odnio Košarkaški klub Jolly JBS (Mia Petković, Ivana Dujić, Suzana Smolić, Antonija Chiabov, Kristina Benić, Iva Cigić, Ana Semren, Luca Ivanković, Petra Ramljak, Maja Stojanović, Klaudija Periša, Antonija Mišura, Marta Di Maulo, Ana Dujić). Drugo mjesto pripalo je Plivačkom klubu Šibenik (Lucija Jurković-Periša, Petra Belamarić, Matea Galić, Laura Leković, Vinka Letica, Isabella Belamarić, Martina Ševerdija, Marta Leković), a treće Vaterpolskom klubu Viktorija (Andrea Brzić, Rea Pelicarić, Lucija Barić, Marijeta Barišić, Matea Malenica, Glorija Badžim, Lucija Bujas, Tonka Bujas, Franka Erak, Antonija Živković, Matea Matošin, Ana Goreta, Sara Pauk, Matea Skelin, Marlena Skelin, Matea Milišić, Ivanica Karega i Tea Perkov).

Najboljim trenerom proglašen je Milan Radečić iz Veslačkog kluba Krka, drugo mjesto pripalo je treneru nogometaša Šibenika Nikici Cukrovu, a treće Josipu Zoriću iz Gimnastičkog kluba Dišpet. Posthumno su nagrađeni Nikola Nino Jelavić i Uroš Radečić, dok je nagradu kao zaslužni sportski djelatnik primio Blaž Marko Slavica (HNK Šibenik). Za rad sa mladim sportašima, odnosno kao sportski pedagog priznanje je otišlo u ruke Mira Kotarca (ŠK Dražen Petrović), dok je najbolja sportska novinarka autorica ovog članka.

Dodijeljene su i plakete za perspektivne sportaše, a primili su ih: Bruna Cvitanović (Karate klub Šibenik), Nino Perišić i Lucija Ninčević (Veslački klub Krka), Jerko Ćaleta (Plivački klub Šibenik), Ivan Baljkas i Bruna Lokas (Plivački klub More), Ana Jabuka i Lucija Pletikosa (Gimnastički klub Šibenik-Dalmacija), Vice Erak (Vaterpolski klub Šibenik), Glorija Badžim i Lucija Bujas (Vaterpolski klub Viktorija), Ana Friganović, Petra Badžim i Cvita Plenča (Odbojkaški klub Šibenik), Bartol Mandić Baranović i Ante Domagoj Juroš (Gimnastički klub Dišpet), Marko Đira, Mirko Protega, Marko Bulat, Ivan Đaković i Renato Josipović (HNK Šibenik), Roko Copić i Marin Desabota (Jedriličarski klub Val), Toni Nakić, Domagoj Šarić i Roko Škugor (Omladinski košarkaški klub Dražen Petrović), Niko Bujas i Tonka Ćaleta Car (Hrvački klub Šibenik), Luka Polegubić i Šime Radovčić (MOK Šibenik), Petra Rončević i Kristina Ivančević (Košarkaški klub Šibenik), te Marino Knez i Jakov Bačić (Rukometni klub Obrtnik).

Odluku o dobitnicima donio je Upravni odbor Sportske zajednice Grada Šibenika u sastavu: Joško Jurić (predsjednik), Josip Milaković (dopredsjednik), Novica Ljubičić (dopredsjednik), Dražen Crnogaća, Tonči Radnić, Mirjana Škugor i Ivica Kostanić.

Pogledajte galeriju fotografija:

Najsportaši Šibenika 2013. M.J.

POGLEDAJ CIJELU FOTOGALERIJU 11 fotografija

 

 

 

 

Komentari na članak:


NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove portala ŠIBENIK.IN. Portal ŠIBENIK.IN zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara portal ŠIBENIK.IN nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila.

  PRETHODNI ČLANAK

SLJEDEĆI ČLANAK