OBJAVA: 21.06.2013, 12:48h   •   IZMJENA: 21.06.2013, 13:44h   komentara   •     ISPIŠI

Zdravo maleni, zdravo svi

Donosimo najopširniji program 53. MDF-a


PIŠE Š.I.
21.06.2013, 12:48h

Započinje šibenski Međunarodni dječji festival, a na stranicama ŠibenikIN objavljujemo opširni festivalski vodič sa svim događanjima. Također, svakodnevno ćemo ujutro objavljivati najavu dnevnih zbivanja na MDF-u, a kao medijski pokrovitelj pratit ćemo intenzivno i pikanterije oko festivala i bilježiti sve ono po čemu je šibenski dječji festival prepoznatljiv.

 

 

 

Subota, 22. lipnja
SVEČANO OTVORENJE 53. MEĐUNARODNOG DJEČJEG FESTIVALA ŠIBENIK – HRVATSKA

Ljetna pozornica / Trg
Republike Hrvatske 21 sat
Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku
Petra Radin
SEDMI KONTINENT
Režija: Petra Radin i Leon Lučev

Nedjelja, 23. lipnja

OTVARANJE IZLOŽABA
Studio Galerije sv. Krševana 12 sati
Svehrvatski likovni natječaj za učenike osnovnih škola na temu
EUROPI ĆU DONIJETI...

Stara gradska jezgra 12 sati
Ulična izložba zastavica po svehrvatskom likovnom natječaju za dječje vrtiće
ETO I MENE NA FESTIVALU...

Studio Galerije sv. Krševana 12.30 sati
Željko Badurina, akademski slikar, Hrvatska
BUBBLES

Muzej grada Šibenika 13 sati
Katja Gehrmann, ilustrator, Njemačka
PRIČE O MEDVJEDIMA, GUSKAMA I MAČKAMA

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku 19 sati
Orna Porat Theatre for Children and Youth, Izrael
Sergej Prokofjev
PETER AND THE WOLF / PETAR I VUK
Redatelj: Noa Lev

Trg Pavla Šubića I. 19 sati
Gimnastički klub Dišpet Šibenik
10. GIMNASTIČKI SHOW

Trg Ivana Pavla II. 20 sati
Gradski vrtići Šibenik
Dječji vrtić Osmijeh
Dječji vrtić Brat Sunce
PREDSTAVLJANJE DJEČJIH LUTKARSKIH IGROKAZA ŠIBENSKIH VRTIĆA

Ljetna pozornica / Trg Republike Hrvatske 21 sat
Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku
Leon Lučev i Petra Radin
SEDMI KONTINENT
Režija: Leon Lučev i Petra Radin

Ulica don Krste Stošića 21.15 sati
THE CROODS
Redatelj: Kirk De Micco, Chris Sanders

OŠ Fausta Vrančića 21.15 sati
CVJETNI TRG
Redatelj: Krsto Papić


Ponedjeljak, 24. lipnja

Gradska knjižnica “Juraj Šižgorić” 10 sati
Hrvatska dječja knjiga - Grupacija nakladnika hrvatske dječje knjige
Međunarodni dječji festival Šibenik, Hrvatska
i Gradska knjižnica Juraj Šižgorić Šibenik
OTVARANJE 7. SAJMA DJEČJE KNJIGE
Sajam traje do 5. srpnja

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku 19 sati
Kazalište Virovitica
Gianni Rodari
TELEFONSKE PRIČE
Redatelj: Dražen Ferenčina

Trg Ivana Pavla II. 18 sati
RADIONICA BOYA
Voditeljica: Maja Mesić

Trg Pavla Šubića I. 19 sati
Gimnastički klub Šibenik
GIMNASTIČKI SHOW

Trg Pavla Šubića I. 20 sati
Ivo Frangeš, Hrvatska
SVAKODNEVNE MUKE PUTUJUĆEG ČUTUTUKA
Prezentacija hoda po slackline

Trg Ivana Pavla II. 20.30 sati
Casper
CASPER MAGIC SHOW

Ljetna pozornica / Trg Republike Hrvatske 21 sat
NU Turski Teatar Skopje, Makedonija
Antoine de Saint Exupéry
MALI PRINC
Redatelj: Srđan Janićijević

Ulica don Krste Stošića 21.15 sati
PIJEV ŽIVOT
Redatelj: Ang Lee

OŠ Fausta Vrančića 21.15 sati
ZAGREBAČKE PRIČE
Redatelji: Nebojša Slijepčević, Igor Mirković, Matija Kluković, Goran Odvorčić, Marko Škobalj, Ivan Ramljak, Branko Ištvančić, Ivan Sikavica, Zoran Sudar, Zvonimir Jurić, Dario Pleić


Utorak 25. lipnja

Foaje kazalište 11 sati
Otvorenje izložbe CVJETNI POZDRAV EUROPSKOJ UNIJI – NAJLJEPŠI ŠKOLSKI VRTOVI U REPUBLICI HRVATSKOJ
Projekt Hrvatske radiotelevizije i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH
Voditeljica projekta: Lidija Komes, novinarka Hrvatske radiotelevizije
Izložba traje do 27. lipnja

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku 18 i 19 sati
LALE Teatr, Poljska
Janka Jankiewich Maślakowska
PODLOGOWO / NA TLU
Redateljica: Janka Jankiewich Maślakowska

Trg Pavla Šubića I. 20 sati
Triko cirkus teatar, Hrvatska
INTERAKTIVNI CIRKUSNI SAJAM

Ljetna pozornica / Trg Republike Hrvatske 21 sat
Kulturno umjetničko društvo Koledišće
VEČER TRADICIJSKE KULTURE
Blagdansko Koledišće
Iz Jezerskog mornarskog bala
Umjetnički voditelj i koreograf: Nenad Milin

Ulica don Krste Stošića 21.15 sati
PET LEGENDI
Redatelj: Peter Ramsey

OŠ Fausta Vrančića 21.15 sati
ZAGREBAČKE PRIČE 2
Redatelji: Hana Veček, Sara Hribar, Aldo Tardozzi, Ivan Sikavica, Josip Visković, Radoslav Jovanov Gonzo

Trg Ivana Pavla II. 23 sata
Meritas i Jelena Radan
KONCERT


Srijeda 26. lipnja

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku 19 sati
Dječje kazalište Branka Mihaljevića, Osijek
Ratko Zvrko
GRGA ČVARAK
Readatelj: Tamara Kučinović

Dobrić 20 sati
Margareta Peršić, Hrvatska
PRIPOVJEDAONICA MARGARETE PERŠIĆ

Trg kralja Držislava 20 sati
Davor Peršić, Hrvatska
MAGISTER LUDI MAN BAND

Trg Ivana Pavla II. 20 sati
Gradski vrtići Šibenik
Dječji zbor Cvrčak
Etnoigraonica Balarin
VEČER DJECE IZ GRADSKIH VRTIĆA ŠIBENIK

Ljetna pozornica / Trg Republike Hrvatske 21 sat
Hrvatsko narodno kazalište Ivan pl. Zajc, Rijeka
Bruno Bjelinski
PČELICA MAJA
Dirigent: Igor Vlajnić

Ulica don Krste Stošića 21.15 sati
CARSTVO VELIKOG OZA
Redatelj: Sam Raimi

OŠ Fausta Vrančića 21.15 sati
SLUČAJNI PROLAZNIK
Redatelj: Jozo Patljak


Četvrtak, 27. lipnja

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku 10 sati
Dječje kazalište Branka Mihaljevića, Osijek
Ratko Zvrko
GRGA ČVARAK
Redateljica: Tamara Kučinović

Foaje kazališta 10 sati
Stručni skup učitelja i stručnih suradnika u povodu stogodišnjice Šegra Hlapića
OD NOVOG PORTRETA AUTORICE DO SCENSKOG POTENCIJALA NJEZINA HLAPIĆA
Voditelji: Maja Zrnčić, prof.

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku 19 sati
Forum Ljubljana, Slovenija
Prema motivima bajke Slavuj Hansa Cristiana Andersena
THE SINGING CASTLE / RASPJEVANI ZAMAK
Redatelj: Peter Kus

Trg Ivana Pavla II. 20 sati
Slovensko narodno gledališče Nova Gorica, Slovenija
Grigor Vitez
ANTONTON / ANTUNTUN
Redateljica: Tijana Zinajić

Ljetna pozornica / Trg Republike Hrvatske 21 sat
Gradsko kazalište lutaka Split
Ivana Brlić-Mažuranić
ČUDNOVATE ZGODE ŠEGRTA HLAPIĆA
Dramatizirala i songove napisala: Olja Savičević Ivančević
Redatelj: Robert Waltl

Ulica don Krste Stošića 21.15 sati
KRŠ I LOM
Redatelj: Rich Moore 

OŠ Fausta Vrančića 21.15 sati
USTANIČKA ULICA
Redatelj: Miroslav Terzić


Petak, 28. lipnja

Foaje kazališta 11 sati
Interkulturalizam u kazalištu za djecu
STUDIJA SLUČAJA PREDSTAVE SUPERHEROJ
Moderatorica: doc. dr. sc. Vitomira Lončar

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku 19 sati
Kazalište Mala scena, Hrvatska
Mikhail Bartenev
SUPERHEROJ
Redatelj: Ivica Šimić

Gradska knjižnica ‘‘Juraj Šižgorić’’ 18 sati
Promocija knjige
ADRIANIN PLAVI SVIJET
Autori: Mladen Kušec i Mia Schwerer

4 bunara 20 sati
Izvedbeno umjetnički kolektiv VRUM, Hrvatska
BAJABUF
Koncept: Sanja i Till Frühwald

Trg Ivana Pavla II. 20 sati
Promocija CD-a
ZBOR ZDRAVO MALENI

Ljetna pozornica / Trg Republike Hrvatske 21 sat
Zavod federacija Ljubljana i Cankarijev dom Ljubljana, Slovenija
Inspirirano kratkom pričom Itala Calvina
A KING LISTENS / KRALJ PRISLUŠKUJE
Redatelj: Peter Kus

Ulica don Krste Stošića 21.15 sati
HOTEL TRANSILVANIJA
Redatelj: Genndy Tartakovsky

OŠ Fausta Vrančića 21.15 sati
SVEĆENIKOVA DJECA
Redatelj: Vinko Brešan

Dobrić 23 sata
Klapa Adriaticum
TEBI GRADE


Subota, 29. lipnja

OŠ Meterize 10 sati
MEĐUNARODNI ODBOJKAŠKI TURNIR ZA DJEVOJČICE MDF ŠIBENIK 2013.

Šibenska luka 11 sati
Jedriličarski klub Val Šibenik
JEDRILIČARSKA REGATA KLASE OPTIMIST

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku 19 sati
Compagnia TPO, Italija
Ruska narodna priča
BABAYAGA / BABA JAGA
Redatelji: Davide Venturini i Francesco Gandi

4 bunara 20 sati
Marko Antunović, Hrvatska
TIJELO LETI
Akro-joga

Trg Ivana Pavla II. 20 sati
Teatrul Strada, Rumunjska
Silvian Duica
COMOARA DIN INSULA / OTOK S BLAGOM

Ljetna pozornica / Trg Republike Hrvatske 21 sat
Zagrebačko kazalište lutaka
Charles Perrault
PEPELJUGA
Redateljica: Saša Broz

Ulica don Krste Stošića 21.15 sati
HOBIT: NEOČEKIVANO PUTOVANJE
Redatelj: Peter Jackson

OŠ Fausta Vrančića 21.15 sati
HAMILIN PUT
Redatelj: Arsen Anton Ostojić

Nedjelja, 30. lipnja
OŠ Meterize 10 sati
MEĐUNARODNI ODBOJKAŠKI TURNIR ZA DJEVOJČICE MDF ŠIBENIK 2013.

Šibenska luka 11 sati
Jedriličarski klub Val Šibenik
JEDRILIČARSKA REGATA KLASE OPTIMIST

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku 19 sati
Kazalište lutaka Zadar
Carlo Collodi
PINOKIO
Dramatizacija: Marijana Nola

Trg Ivana Pavla II. 20 sati
Dječje kazalište Smješko, Zagreb
Ezop – Zalar – La Fontaine
BASNE
Redatelj: Swy Skup

Sv. Krševan 20 sati
Xixelonjat-F, Kosovo
Sabri Pajaziti
MY BIRTHDAY / MOJ ROĐENDAN
Redatelj: Sabri Pajaziti

Trg kralja Držislava 20 sati
Matija Vuletić, Hrvatska
ĐON KESTEN SHOW
Nastupa Matija Vuletić

Ljetna pozornica / Trg Republike Hrvatske 21 sat
Gradsko kazalište Žar ptica, Zagreb
Sanja Pilić
MRVICE IZ DNEVNOG BORAVKA
Redateljica: Franka Perković

Ulica don Krste Stošića 21.15 sati
MERIDA HRABRA
Redatelj: Mark Andrews


Ponedjeljak, 1. srpnja

DV Brat Sunce 9 sati
Stručni skup za učitelje, odgojitelje i građane
ŠTO SVE MOŽE BITI LUTKA ILI SVE MOŽE BITI LUTKA
Voditeljica: Mileva Dundov, lutkarica, Zadar

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku 10 sati
Kazalište lutaka Zadar
Carlo Collodi
PINOKIO
Redatelj: Zoran Mužić

Dobrić 19 sati
Promocija knjige
ZVIJEZDE EUROPSKE UNIJE
Autor: Mladen Kušec

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku 19 sati
Teatro Paraiso, Španjolska
Rosa A. Garcia, Charlotte Fallon, Marc Cerfontaine
KUBIK / KOCKA
Redatelji: Rosa A. Garcia, Charlotte Fallon, Marc Cerfontaine

Dobrić 20 sati
Pripovijedanje bajki i priča
ISTOČNO OD SUNCA – ZAPADNO OD MJESECA
Pripovjedačica: Jasna Held

4 bunara 20 sati
Dječje kazalište Smješko, Zagreb
Hrvoje Zalar i Mirta Zečević
ZNAKOVI ZA NAJMANJE
Redatelj: Swy Skup

Trg Ivana Pavla II. 20 sati
Ivor Martinić, Hrvatska
PRIČAJ MI O BOJAMA
Redatelj: Romano Nikolić

Ljetna pozornica / Trg
Republike Hrvatske 21 sat
Gradsko kazalište Trešnja, Zagreb
Saša Božić i Ksenija Zec
VIS ŽIVOTINJE
Režija: Ksenija Zec i Saša Božić

Stara gradska jezgra 21 sat
Varoš Media i Antonio Šunjerga
INTERAKTIVNE PROJEKCIJE

Ulica don Krste Stošića 21.15 sati
ZAGONETNI DJEČAK
Redatelj: Dražen Žarković

Trg Ivana Pavla II. 23 sata
Klapa Dalmatinke
EVO SAN TI DOŠA


Utorak 2. srpnja
DV Brat Sunce 9 sati
Stručni skup za učitelje, odgojitelje i građane
ŠTO SVE MOŽE BITI LUTKA ILI SVE MOŽE BITI LUTKA
Voditeljica: Mileva Dundov, lutkarica, Zadar

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku 19 sati
Kazališna družina Pinklec, Čakovec
Po motivima iz bajke Neposlušno mače Ivana Bjeliševa
A TKO SI TI?
Redatelj: Romano Bogdan

Dobrić 20 sati
Pripovijedanje bajki i priča
ISTOČNO OD SUNCA – ZAPADNO OD MJESECA
Pripovjedačica: Jasna Held

Sv. Krševan 20 sati
Dramski studio Gradskog kazališta Zorin dom, Karlovac
Peđa Gvozdić i Giacomo Settimo
NAJBOLJI PRIJATELJ
Skladatelj: Tin Tonković

Trg Ivana Pavla II. 20 sati
Koprodukcija Gledališče Glej i Federacija, Slovenija i Dječje kazalište Dubrava, Hrvatska
Prema motivima basni Sergeja Kozlova
LUDA ŠUMA
Koncept, režija i glazba: Peter Kus

4 bunara 20 sati
Dječja dramsko-lutkarska radionica Donatolina
Ivana Brlić-Mažuranić
ŠUMA STIBOROVA
Redateljice: Gabrijela Meštrović Maštruko i Vjera Vidov

Šibenska riva 20.30 sati
Ulična bina
ŠIBENIK PERCUSSION ORCHESTRA – KEEPERS OF THE RHYTHM
Mali i veliki polaznici radionice bubnjeva
Voditelji: Silvija Papak, Alen Imamović

Ljetna pozornica / Trg
Republike Hrvatske 21 sat
Zagrebački plesni snsambl
VOLIM FIZIKU (E = mc2)
Koreografija: Zrinka Lukčec

Stara gradska jezgra 21 sat
Varoš Media i Antonio Šunjerga
INTERAKTIVNE PROJEKCIJE

Ulica don Krste Stošića 21.15 sati
ŽABOGLAVI ŽARKO
Redatelji: Peter Dodd, Gert Fredholm

Trg Ivana Pavla II. 23 sata
Klapa Voneti
DOBRA TI VEČER, ŠIBENIČE


Srijeda, 3. srpnja

DV Brat Sunce 9 sati
Stručni skup za učitelje, odgojitelje i građane
ŠTO SVE MOŽE BITI LUTKA ILI SVE MOŽE BITI LUTKA
Voditeljica: Mileva Dundov, lutkarica, Zadar

Foaje kazališta 11 sati
Predstavljanje zbornika
pod pokroviteljstvom UNIMA-e
LUTKA U ODGOJU
Izdavači: Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku i Gradska knjižnica “Juraj Šižgorić” Šibenik

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku 19 sati
Dramski studio Gradskog kazališta Zorin dom, Karlovac
Po motivima iz bajki Pepeljuga, Crvenkapica, Ivica i Marica, Trnoružica, Tri praščića...
BAJKA ZBRČKALICA
Redateljica: Sanja Hrnjak i Kazališna družina Pinklec

Dramski studio Dada, Čakovec
Albert Wendt
VJETROPLJUS
Redatelj: Davor Dokleja

Dobrić 20 sati
Pripovijedanje bajki i priča
ISTOČNO OD SUNCA – ZAPADNO OD MJESECA
Pripovjedačica: Jasna Held

Centar City life 20 sati
Gradsko kazalište Zorin dom, Karlovac
Peđa Gvozdić i Giulio Settimo
NAJBOLJI PRIJATELJ
Skladatelj: Tin Tonković

Sv. Krševan 20 sati
Lutkarska scena Ivana Brlić-Mažuranić, Zagreb
Braća Grimm
TRNORUŽICA
Dramatizacija: Zoran Mužić

Šibenska riva 20.30 sati
Ulična bina
ŠIBENIK PERCUSSION ORCHESTRA – KEEPERS OF THE RHYTHM
Mali i veliki polaznici radionice bubnjeva
Voditelji: Silvija Papak, Alen Imamović

Trg Ivana Pavla II. 21 sati
Gradsko kazalište lutaka Rijeka
David Petrović
PALAČINKA MOG ŽIVOTA

Stara gradska jezgra 21 sat
Varoš Media i Antonio Šunjerga
INTERAKTIVNE PROJEKCIJE

Ulica don Krste Stošića 21.15 sati
MUMINI I POTJERA ZA KOMETOM
Redatelj: Maria Lindberg

OŠ Fausta Vrančića 21.30 sati
FILM FEST – NAŠE MJESTO – NAŠA KULTURA
 

Četvrtak, 4. srpnja

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku 19 sati
Gradsko kazalište lutaka Rijeka
Jens Sigsgaard
PALE
Redatelj: Serđo Dlačić

Dobrić 20 sati
Pripovijedanje bajki i priča
ISTOČNO OD SUNCA – ZAPADNO OD MJESECA
Pripovjedačica: Jasna Held

Sv. Krševan 20 sati
Kazalište Mala Scena, Zagreb
Hans C. Andersen
MALA SIRENA
Redateljica, dramaturginja, scenografkinja i izrada lutaka: Katarina Arbanas

Trg Ivana Pavla II. 20 sati
Malo kazalište bajki SOS Dječjeg sela Lekenik
Prema knjizi Mali princ Antoinea de Sant-Exupéryja
MALI PRINC I VELIKI PILOT
Redatelj: Rusmir Agačević

Šibenska riva 20 sati
Nikolina Komljenović, Zagreb
GOSPOĐA ČALABRC RADI NA ŠTRAMPLAMA

Ljetna pozornica / Trg
Republike Hrvatske 21 sat
Šibenska narodna glazba i Šibensko pjevačko društvo Kolo
SVEČANI KONCERT U POVODU 110. OBLJETNICE PRVOG ZAJEDNIČKOG NASTUPA ŠNG i ŠPD KOLO

Stara gradska jezgra 21 sat
Varoš Media i Antonio Šunjerga, Šibenik
INTERAKTIVNE PROJEKCIJE

OŠ Fausta Vrančića 21.30 sati
FILM FEST – NAŠE MJESTO – NAŠA KULTURA


Petak, 5. srpnja

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku 10 sati
Gradsko kazalište lutaka Rijeka
Jens Sigsgaard
PALE
Redatelj: Serđo Dlačić

Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku 19 sati
PROJEKCIJA DJEČJIH FILMSKIH RADIONICA 53. MEĐUNARODNOG DJEČJEG FESTIVALA ŠIBENIK – HRVATSKA

Trg Ivana Pavla II. 20 sati
Kazalište Mala scena, Zagreb
Lana Šarić
IGLICA
Redatelj: Ivica Šimić

4 bunara 20 sati
Društvo naša djeca Koprivnica, Lutkarska družina Kopriva Pec Pec
Melita Kraus
KOLAČ PRIJATELJSTVA

Ljetna pozornica / Trg
Republike Hrvatske 21 sat
Zagrebačko kazalište mladih
Magnus i Max Bunker
ALAN FORD
Redatelj: Dario Harjaček

Stara gradska jezgra 21 sat
Varoš Media i Antonio Šunjerga, Šibenik
INTERAKTIVNE PROJEKCIJE

Trg Ivana Pavla II. 23 sat
Band Tri Fir
KONCERT


Subota, 6. srpnja
Stara gradska jezgra 19 sati
Udruga Dalmatinske mažoretkinje
Tišnjanske mažoretkinje
DEFILE

Trg Ivana Pavla II. 20 sati
Triko cirkus teatar, Hrvatska
Prema motivima Triju sestara A. P. Čehova
DVIJE I POL SESTRE
Redateljica: Lee Delong

Stara gradska jezgra 21 sat
Varoš Media i Antonio Šunjerga, Šibenik
INTERAKTIVNE PROJEKCIJE

Ljetna pozornica / Trg
Republike Hrvatske 21 sat
SVEČANO ZATVARANJE 53. MEĐUNARODNOG DJEČJEG FESTIVALA ŠIBENIK – HRVATSKA
Plesni ansambl Sjene, Hrvatska
Prema motivima priče Alica i Greta: priča o dvjema vješticama Stevena J. Simmonsa
ZLO VARIVO
Režija: Sanja Vrančić
Koreografija: Zorana Mihelčić

Preuzmite programsku knjižicu u PDF formatu ovdje.

 

 

 

Komentari na članak:


NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove portala ŠIBENIK.IN. Portal ŠIBENIK.IN zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara portal ŠIBENIK.IN nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila.

  PRETHODNI ČLANAK

SLJEDEĆI ČLANAK