Mreže mirovale

Blijedi Šibenik nije mogao do bodova: Istra 1961 zasluženo nosi bod sa Šubićevca

Sport   |   Autor: ŠibenikIN   |   12.08.2022 u 22:01

Hrvoje Jelavic/PIXSELL
Nakon što su prošle sezone sva četiri puta pobijedili Istru 1961, nogometaši Šibenika nisu uspjeli nastaviti taj niz. U prvom međusobnom susretu u novoj sezoni na Šubićevcu su odigrali 0:0. Istrani, posve zasluženo, nose bod sa Šubićevca. Šibenčani su, definitivno, napravili premalo u ofenzivnom dijelu da bi došli do pobjede.

Nekoliko promjena napravio je domaći strateg Čanadi u početnom sastavu za susret protiv Istre 1961. U odnosu na susret u Koprivnici u prvih 11 našli su se Špeljak, Kreković i B. Matić (svima im je to bilo prvi put da su u početnoj postavi), dok su na klupi završili Rak, Vidović i Mina. Perić, koji je zbog ozljede izašao u prvom poluvremenu prošle utakmice zaliječio je ozljedu i zaigrao od početka.

Šesta minuta donijela je prvu dobru kombinaciju domaće momčadi: Čop je dodao Ćuriću, kapetan domaćih nanizao je nekoliko gostujućih igrača, izašao pred Majkića koji mu je istrčavanjem skratio kut, a potom i zaustavio udarac. Odgovor je stigao točno šest minuta kasnije: sve je sam napravio Šibenčanin u gostujućim redovima Vinko Petković. Povukao je još sa svoje polovice, prošao po lijevoj strani, došao u sredinu, pred Šibenikov kazneni prostor, pucao je, no, visoko je to otišlo, preko gola. Dosta se čekalo na novu prijetnju, a stigla je opet pred šibenskim golom: malu neopreznost M. Matića iskoristio je Bakrar, srećom, nije bilo dovoljno jačine u tom udarcu, pa je Rogić bez većih problema pokupio loptu.

Šibenik pokušava iz kornera: izvodi ga Ćurić, puca Kreković, Istrani čiste u novi korner, s druge strane. U 37. minuti prvi se put zatresla mreža i to šibenska: Marin je naciljao iza Rogićevih leđa, sudac Čuljak odmah je, na asistenciju prvog pomoćnika Marića, poništio gol zbog zaleđa. VAR je provjeravao tu situaciju i potvrdio ispravnost odluke. Iz daljine je snažno opalio B. Matić, nije to prošlo daleko od Majkićeve vratnice. I bilo je to sve u relativno siromašnih prvih 45 minuta. U nastavak je Čanadi ušao s dvije promjene: u svlačionici su ostali Kreković i Špeljak, a na travnjak su istrčali M. Čanadi i Dolček.

Nastavak su prilikom otvorili gosti: Petković je pucao, mreža se, na šibensku sreću, nije zatresla. Nešto kasnije uveo je domaći trener u igru i Delića (umjesto Ćurića) i upravo se istarski 'krvnik' iz prošle sezone (pet golova u četiri utakmice) našao odmah u akciji: Čanadi mu je dao dubinsku loptu, Delić je u duelu s Hujberom, pao je Šibenikov napadač, no, Čuljak se nije oglasio. Odmah potom, nakon auta, opasno je u kaznenom prostoru gostiju, ali vratar Majkić u posljednji je trenutak očistio loptu ispred Šibenikova igrača. Gosti su daleko opasniji po šibenski gol: u 74. minuti Kadušić je uzdrmao okvir šibenskog gola, no, označeno je zaleđe.

Prijetili su opasno gosti i preko Mumbe, potom i Bakrara, bez promjene rezultata. Otišli su njihovi udarci malo pored gola. Jako malo toga u ofenzivnom dijelu napravili su Šibenčani tijekom cijele utakmice, definitivno premalo da bi uzeli sva tri boda. Obrana je ponovno bila jako dobra, Rogićeva mreža ostala je netaknuta, no, u napadačkom dijelu Šibenik je pokazao premalo i definitivno mora bolje u tom segmentu igre. U sljedećem kolu Šibenik gostuje u Varaždinu.

ŠIBENIK – ISTRA 1961 0:0
Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 1 296.
Sudac: Ante Čuljak – Zagreb
Pomoćnici: Anto Marić – Zagreb