Pred 300 gledatelja

Crnica ponovo poražena od Novog Vremena, Makarani na korak do polufinala

Sport   |   Autor: G.M.   |   23.04.2022 u 22:16

ŠIBENIKIN
U prvoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja Prve HMNL Crnica je poražena od makarskog Novog Vremena sa 3:4 (2:2). U uzbudljivoj utakmici istaknuo se gostujući vratar Bašković koji se je nakon niza odličnih obrana stigao upisati i u strijelce. Sljedeći petak igra se revanš u Makarskoj u kojem će Crnica pokušati vratiti seriju na Baldekin.

Rano vodstvo Crnice iz 4. minute gosti su do 7. već preokrenuli na 1:2, da bi se pred kraj prvog poluvremena domaći Brazilac Domar našao u 3 prilike, od kojih je realizirao jednu.

Od 25. minute Novo Vrijeme opet vodi, nakon brze kontre loptu je prizemnim udarcem u suprotni dio mreže poslao Gašpar. Do kraja je Crnica pritiskala, uvela i golmana-igrača, stvorila niz šansi gdje je makarski vratar Filip Bašković uspio spriječiti pogodak, a kada se ozlijedio, uspješno ga je zamijenio kolega Herceg. Kada se Bašković vratio na gol, u posljednjoj minuti uspio je i zabiti gol, uhvativši jednu loptu u ruke i napucavši je u prazna šibenska vrata. Crnica je stigla smanjiti par sekundi do kraja, no ostalo je premalo vremena da bi opet došli do lopte.

U drugim susretima četvrtfinala Olmissum je u Omišu svladao Vrgorac 2:1, Pula uvjerljiva protiv splitskog Universitasa sa 6:2, u ponedjeljak u Dubrovniku igraju Square i Dinamo.

STRIJELCI: 1:0 Repić (4′), 1:1 Pulinho (6′), 1:2 Suton (7′), 2:2 Domar (18′), 2:3 B. Gašpar (25′), 2:4 Bašković (40′), 3:4 Šamija (40′)
CRNICA: Franko Bilić, Marko Marčić, Niko Škugor, Antonio Lindomar Da Silva, Saša Subotić, Antonio Repić, Rafael Ferreira Lima, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Ivan Đaković, Josip Jolić, trener Mladen Perica-Štrla
NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva, Toni Jelavić, Marin Sesar, Luka Suton, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Marin Musinov, Roko Gašpar, Blago Gašpar, Bartul Ora, Jakša Herceg, trener Ivan Božović