Poluvrijeme

Hrvatska preokrenula nakon šoka u 2. minuti!

Sport   |   Autor: ŠibenikIN   |   27.11.2022 u 16:07

HINA/ Damir SENČAR/ ds
Hrvatska od 17 sati na stadionu Khalifa International igra drugu utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Nakon remija s Marokom (0:0) protivnik Dalićevoj momčadi je Kanada, koja je u prvom kolu izgubila od Belgije 1:0. Kanada je u toj utakmici prikazala odličnu igru i time najavila da Hrvatskoj neće biti lako opravdati status favorita.

NOVO 17.53

Bayernova zvijezda Davies iznenadio je Hrvatsku i zabio gol već u drugoj minuti!

U 26. minuti poništen je gol Hrvatske. Kramarić je lijepo realizirao priliku na dodavanje Livaje, ali je Livaja bio u zaleđu.

Hrvatska se vratila u 36. minuti golom Andreja Kramarića, a Livaja je u 44. minuti zabio za 2:1.

RANIJE OBJAVLJENO

Atmosferu uoči utakmice potpalio je kanadski izbornik John Herdman, koji je svojim igračima rekao da će "sj*bati Hrvatsku". Dalić i njegovi reprezentativci dali su naslutiti da će to iskoristiti kao dodatan motiv za dobar rezultat u borbi za osminu finala Svjetskog prvenstva.

Hrvatska je u prvom kolu odigrala 0:0 s Marokom, dok je Kanada izgubila od Belgije s 1:0.

Zlatko Dalić napravio je jednu izmjenu u odnosu na utakmicu s Marokom. Od prve minute će krenuti Marko Livaja, dok će Nikola Vlašić svoju priliku čekati s klupe. Livaja će biti u špici, a Andrej Kramarić seli na desno krilo. Ovo je sastav Hrvatske za Kanadu: Livaković - Juranović, Gvardiol, Lovren, Sosa - Modrić, Brozović, Kovačić - Kramarić, Livaja, Perišić.

Maroko je u 2. kolu skupine F pobijedio Maroko 2:0 golovima Sabrija u 73. i Aboukhlala u sudačkoj nadoknadi. Susret je prelomio gol Sabiriija koji je zabio iz slobodnjaka nakon velike pogreške Courtoisa. Maroko s pobjedom protiv Kanade u zadnjem kolu prolazi skupinu.

Hrvatskoj puno toga, naravno, ovisi o ishodu utakmice protiv Kanade. U slučaju da pobijedi, Hrvatskoj će također biti dovoljan bod u zadnjem kolu protiv Belgije. No ako danas izgubi, samo joj pobjeda igra u zadnjem kolu, piše Index.

Ako Hrvatska izgubi od Kanade, i dalje nije sve gotovo. Pobjedom protiv Belgije došla bi do četiri boda. Toliko u teoriji mogu imati i Kanada i Maroko, a onda će odlučivati gol-razlika. Podsjetimo, na Svjetskom prvenstvu se najprije gleda omjer postignutih i primljenih golova, a tek onda međusobni ogled.