Uvjerljiv nastup u finalu

Ekipa Tribunj prvak Murterske malonogometne lige

Sport   |   Autor: Š.I.   |   04.04.2022 u 13:14

Marko Ledenko-Mane
U nedjelju je odigrana završnica doigravanja Murterske malonogometne lige. U finalu je ekipa Tribunja svladala ekipu Fortuna Drage uvjerljivim rezultatom.

U utakmici za treće mjesto završnicu su otvorili Durbin Krković i Rudina Tisno.  Durbin Krković predvođen  sjajnim tandemom  Zekonjić - Biluš od prvih minuta krenuo je od prvih minuta žestoko , to se pokazalo ispravno i Durbin je u 17. minuti imao vodstvo 4:0. Na odmor se otišlo rezultatom  5 :0 u korist Durbina.  U drugom poluvremenu Durbin je nastavio jakim ritmom i slomio  Rudinu s visokim konačnim rezultatom 7:1.

U finalu su gledatelji očekivali vrhunski malonogometni spektakl , jer su igrale  odlične ekipe.  Fortuna Drage od prve minute nagovijestile  su odličnu utakmicu i u prvih pet minuta utakmice imale su dvije odlične šanse. Stipe Horvat je sjajno je s lijeve strane proigrao Dominika Stojanova ,  koji s ruba peterca pogađa 'malu mrižu ' vratara Grubelića i Fortuna u sedmoj minuti  vodi 1:0. Tribunj  je uigranim akcijama iz kornera i auta na 'drugu stativu' u zadnje dvije minute poluvremena golovima Kujundžića i Junakovića  preokrenuo rezultat na 2:1 i s tim se rezultatom otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu obje ekipe stvaraju po par prilika. Dobro raspoloženi Šimun Popov solo akcijom topovskim udarcem u 30.minuti dovodi Tribunj u vodstvo 3 :1. Fortuna ide na sve ili ništa i uvodi sistem   vratar plus igrač u nadi da poravna rezultat. Prijelomni trenutak utakmice radi  Marko Vulin kada postiže autogol i Tribunj ima veliku psihološku i rezultatsku prednost 4:1. Do kraja utakmice Tribunj iz kontri postiže još dva gola za konačnu i  zasluženu veliku pobjedu  6:1.

Nakon završetka utakmice nastalo je veliko slavlje igrača i navijača Tribunja. Sve nagrade najboljim pojedincima i ekipama uručio je Tonči Turčinov načelnik Općine Murter -Kornati.

MURTER - Dvorana OŠ Murterski škoji. Gledatelja: 100. Sudac: Jure Pašara.