Na predzadnjem mjestu skupine

Hrvatske rukometašice oprostile se od Svjetskog prvenstva: Kraljice šoka odlaze s natjecanja

Sport   |   Autor: HINA   |   12.12.2021 u 20:33

Hrvatske rukometašice porazom od Austrije (23-27) oprostile su se od nastupa na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj, koje su završile na predzadnjem, petom mjestu skupine 4 u drugom krugu natjecanja sa samo jednom pobjedom.

Kod Hrvatske su najbolje bile Larissa Kalaus sa šest pogodaka, Katarina Ježić sa pet i Andrea Šimara sa četiri, dok su austrijsku reprezentaciju predvodile Patricia Kovacs sa sedam golova te igračice hrvatskog porijekla Ines Ivančok sa pet i Katarina Pandža sa četiri pogotka. Pet golova je postigla i Nina Neidhart.

Samo u prve tri minute utakmice izabranice Nenada Šoštarića djelovale su kao da će ostvariti svoju želju i pobjedom se oprostiti od natjecanja među najboljim reprezentacijama svijeta u Španjolskoj. U tom trenutku je Hrvatska vodila 2-1, da bi se u sljedećih osam minuta obrana potpuno raspala, što su Austrijanke iskoristile i serijom od šest pogodaka došle do vodstva 7-2 u 11. minuti.

Austrijanke su u nekoliko navrata tijekom prvog poluvremena stigle do sedam pogodaka prednosti, ali je Hrvatska na odmor uspjela otići s minusom od pet golova (10-15).

Na početku drugog dijela imale su priliku hrvatske rukometašice smanjiti zaostatak, ali su ponovno dopustile Austrijankama da serijom od od tri gola dođu do +7 (19-12) u 39. minuti.

U završnici utakmice Šoštarićeve izabranice su pokazale nešto bolju igru u obrani, čime su pomogle i Ivani Kapitanović u zaustavljanju šuteva Austrijanki, ali su ih tri nerealizirana sedmerca spriječila u mogućem velikom preokretu.

"Kraljice šoka" su nastup u Španjolskoj završile s dvije pobjede i četiri poraza, ali rezultat bi zasigurno bio drugačiji da nakon dvije utakmice u prvom krugu nisu ostale bez Ćamile Mičijević, Dore Krsnik i Ivane Dežić koje su bile pozitivne na testiranju na koronavirus.

HRVATSKA - AUSTRIJA 23-27 (10-15)

HRVATSKA: Bešen, Kapitanović, Pijević; P. Posavec, S. Posavec, L. Kalaus 6, Ježić 5, Burić 1, Šimara 4, Debelić, Turk 1, Mamić 2, Petika 3, Gudelj, Blažević 1

AUSTRIJA: L. Ivančok, Blažek; Pandža 4, Dedić 1, Schindler 1, Kovacs 6, Tomasini 2, Draguljić, Wess, Reichert, Dramac, Kaiser 2, Hajgato, I. Ivančok 5, Leitner, Neidhart 5

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta; Austrija 10 minuta

SEDMERCI: Hrvatska 4/8; Austrija 1/2