Šest razlike

Hrvatski rukometaši srebrni na Europskom prvenstvu do 19 godina, Nijemci bili uvjerljivo bolji

Sport   |   Autor: HINA   |   22.08.2021 u 18:33

HINA/ Marko JURINEC
Hrvatska muška rukometna reprezentacija do 19 godina osvojila je srebrnu medalju na Europskom prvenstvu u Varaždinu, a do naslova europskog prvaka stigli su njihovi vršnjaci iz Njemačke uvjerljivom pobjedom 34-20 (19-14) u nedjeljnom finalu odigranom u varaždinskoj Areni.

Hrvatska je do finala došla uz pet pobjeda i jedan poraz, koji su im u drugom dijelu grupne faze nanijeli baš njemački rukometaši. Izabranici Kreše Ivankovića željeli su im uzvratiti u finalu, ali uspjeli su biti konkurentni 25 minuta.

U završnici prvog poluvremena Nijemci su stvorili pet pogodaka prednosti (19-14), a nakon 11 minuta igre u drugom poluvremenu tu su prednost podigli na +10 (25-15), a do kraja utakmice i povećali do konačnih 34-20.

Najbolji strijelac hrvatske reprezentacije u finalu bio je David Jurišić sa četiri pogotka, a po tri su postigli Ivan Barbić i Zlatko Raužan. Njemačke strijelce sa po šest golova predvodili su Tim Freihoefer i Renars Uscins, dok je pet pogodaka postigao Nico Schoettle.

Tako je Njemačka postala prva reprezentacija koja je u ovoj dobnoj kategoriji na europskim prvenstvima osvojila tri zlata.

Hrvatska je ostala na dva naslova prvaka Europe (2006. i 2010.), a ovo je treće srebro koje su osvojili rukometaši do 19 godina.