Minimalna pobjeda Hajduka

Jedan pogodak opet koštao Šibenik, suci i ovog puta oštetili narančaste

Sport   |   Autor: Š.I.   |   20.03.2021 u 19:28

Facebook HNK Šibenik
Jedan pogodak ponovno je odlučio pobjednika u susretu Hajduka i Šibenika na Poljudu. Ovog puta slavili su Splićani s minimalnih 1:0 pogotkom Ljubičića u 73. minuti. Šibenik je nakon primljenog gola ostao s igračem manje, prva je to velika sudačka pogreška, a isto bismo rekli i za situaciju iz sudačke nadoknade kad je igrač Hajduka igrao rukom u svojih 16 metara, sudac se nije oglasio, VAR je pregledavao tu situaciju, ali i oni su ostali nijemi. Sedmi je to uzastopna utakmica u kojoj Šibenik ne zna za pobjedu.

Tvrda, čvrsta utakmica, kako se i očekivalo, bila je i ovoga puta. Veći posjed lopte imali su domaćini, no, malo je bilo prilika, kako na jednoj tako i na drugoj strani. Prvi su zapucali mladi Biuk s jedne strane, odnosno povratnik Jurić s druge strane: vratari nisu morali niti reagirati. Teklićev pokušaj u 20. minuti bio je snažan, ali i neprecizan. Najveća prijetnja u prvih 45 minuta bio je Kvesićev udarac: Šibenikov lijevi bočni opalio je snažno s lijeve strane, Kalinić uz male poteškoće zaustavlja taj udarac.

Na drugoj strani moglo je biti opasno nakon Teklićeva podvaljivanja lopte za Livaju, ali Rogić je istrčao i prvi pokupio tu loptu. Nije novi Šibenikov čuvar mreže imao praktički posla u prvom dijelu, niti jedna lopta nije išla u okvir gola (izuzmemo li jednu njegovu obranu koja se na kraju ne broji jer je označeno zaleđe).

U nastavak se ušlo bez promjena. A već u četvrtoj minuti nastavka ukazala se sjajna prilika za narančaste: prizemna lopta s lijeve strane za Ćurića koji je lijepo prima u 16 metara, puca ljevicom, ali uklizavanjem Splićane spašava jedan njihov igrač većih neugodnosti. Veći posjed lopte i ovog je puta u nogama domaćina, no, jalova je u potpunosti ta njihova inicijativa, Šibenik sve mirno rješava. Sve do 73. minute kada iz jedne neopasne akcije domaćini dolaze do, pokazat će se kasnije, jedinog pogotka na utakmici. Ubacio je Vušković s desnog boka, Ljubičić, koji je desetak minuta ranije ušao u igru, je sam i neometan, okrznuo je loptu glavom i poslao je iza Rogićevih leđa za vodstvo Hajduka.

Nakon primljenog gola dvostruku izmjenu radi Rendulić: umjesto Jurića i E. Sahitija, uvodi Bailonea i starijeg brata Sahitija (deset minuta ranije uveo je i Alimija). Samo dvije minute nakon primljenog gola nova nevolja za šibenski sastav: Alimiju, koji je u 65. minuti ušao u igru, pokazan je drugi žuti karton. Ostao je šibenski sastav s igračem manje, definitivno preoštro isključenje, budući da Šibenikov veznjak nije udario po licu domaćeg igrača kako je on odglumio (prekršaj je definitivno bio, ali ne za karton što se jasno vidi i na TV snimci). Nakon primljenog gola ozbiljnije je nasrnuo na domaći gol šibenski sastav.

Uveo je Rendulić i Španjolca Martina u samoj završnici, a Šibenik kao da je malo ozbiljnije krenuo prema golu. U 82. minuti S. Sahiti je podvalio dobru loptu za Bailonea koji u prvi tren malo oklijeva, pa je vratar Kalinić na kraju brži od njega i kupi tu loptu. Još bolju priliku šibenski Argentinac ima nakon ubačaja Alvara s lijevog boka, nije uspio ugurati loptu u mrežu. Do lopte stiže S. Sahiti, ispred njega je Todorović koji igra rukom i rukom je šalje u korner. Šibenčani traže najstrožu kaznu, sudac Čuljak nije svirao ništa, VAR je provjeravao tu situaciju, ali uzalud.

Ponovno je Šibenik ostao bez najstrože kazne u sudačkoj nadoknadi. Isto je bilo i prije nekoliko kola u Puli. Sljedeći podatak govori dovoljno sam za sebe: za HNK Šibenik u 26 kola ovogodišnje Prve HNL dosuđen je samo jedan jedini jedanaesterac!

HAJDUK – ŠIBENIK 1:0 (0:0)