SADA ČITATE
Josip Teskera osvojio broncu na velikom taekwondo turniru u Švedskoj: Sudjelovalo 2100 natjecatelja
KLJUČNE RIJEČI
josip teskera
          OBJAVA: 20.02.2020, 10:12h   •   IZMJENA: 20.02.2020, 10:12h   komentara   •     ISPIŠI

Mladi Kninjanin

PIŠE Š.I.
20.02.2020, 10:12h

Josip Teskera iz Taekwondo kluba DIV Knin osvojio je brončanu medalju na President's kupu u Švedskoj, jednom od najjačih europskih turnira na kojem je ove godine sudjelovalo 2100 natjecatelja iz cijelog svijeta.

Teskera je broncu osvojio prvog dana turnira, a uz nju je dobio i dodatne bodove te se kvalificirao na Europsko seniorsko prvenstvo u olimpijskim kategorijama, ističe njegov trener Dragan Pinjuh.

Osim toga, President's Cup je i kriterijski turnir za Hrvatsku seniorsku reprezentaciju te za nastup na Europskom prvenstvu u Zagrebu.

- Teskera je imao četiri borbe, redom su padali domaćin Josef Alami (43:22 prekid), Rus Artem Nukhov (30:14), Hrvat Luka Turkalj (15:10), a porazio ga je stari znanac iz Turske (13:4). Iako se rezultatski čini laka borba, na tatamiju to nije tako izgledalo, jer je kraj druge runde  bilo 6:4 za Turčina' pojasnio je Pinjuh.

Zadnji dan turnira je u petak, kada će se u juniorskoj kategoriji boriti Mateo Pratljačić i Kristina Jakovljević.