Igrači s klupe utrčali na teren

Kaos na parketu: Potukli se igrači Reala i Partizana

Sport   |   Autor: ŠibenikIN   |   28.04.2023 u 10:32

Screenshot
Nevjerojatna situacija se dogodila na drugoj utakmici četvrtfinala Eurolige između Reala i Partizana. Pri samom kraju utakmice došlo je do velike tučnjave igrača obje momčadi, a sama utakmica je prekinuta pri rezultatu 95:80.

Beogradska momčad je bila nadomak druge uzastopne pobjede u Madridu, a onda je jednu minutu i 40 sekundi prije kraja utakmice Lull nepotrebno žestoko faulirao Puntera koji se unio Španjolcu u lice, a zatim su reagirali i ostali igrači obje momčadi, pa i Mario Hezonja.

Sve je započelo upravo tim prekršajem Sergija Lulla nad Kevinom Punterom. Kapetan Partizana se nakon toga suprotstavio Španjolcu, a zatim je krenula opća makljaža.

Musa, Hezonja i Deck su skočili na Puntera, a onda su uletjeli i svi ostali. Najgore je prošao Dante Exum kojeg je Guerschon Yabusele bacio na parket i pri tome mu ozlijedio skočni zglob. Exum je potom na jednoj nozi odskakutao van parketa.

Dženan Musa je zatim ušao u sukob s Punterom i dobio udarac u lice, ali nije ostao ni dužan, Na njega je nakon toga naletio Mathias Lessort i udario ga s leđa, a u sve se ponovno uključio i Deck.

Yabusele je, pak, nakon cijele situacije pobjegao u svlačionicu i kasnije se vratio na parket u ‘civilu‘.

Nakon dugačke pauze utakmica je prekinuta. Sudačka trojka, u kojoj je bio i Hrvat Sreten Radović je prekinula susret. Pobjeda je upisana Partizanu.

Inače, od početka utakmice beogradska momčad je dominirala, prvu četvrtinu dobila s 31:21, a tu prednost nisu puštali do kraja. Real je jednostavno bio nemoćan i Partizan sada ima 2-0 u seriji koja se igra na tri pobjede s time da slijede utakmice u Beogradu. Možda samo jedna, a potencijalno dvije. Podsjetimo kako je Partizan prije manje od mjesec dana na svojem parketu pobijedio Real sa 104:90 u regularnom dijelu natjecanja, pišu Sportske novosti.