Izgubili 27-25

Kauboji herojski protiv Danske, ali niije išlo. Ostali bez nade u polufinale Eura

Sport   |   Autor: HINA   |   22.01.2022 u 22:01

EPA/Zsolt Szigetvary
Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je novi poraz na Europskom prvenstvu. U ogledu drugog kola skupine I, u Budimpešti, Danska je pobijedila Hrvatsku 27-25 (12-11).

Nakon blijedog izdanja protiv Crne Gore ovaj put su hrvatski rukometaši odigrali hrabru, srčanu i vrlo dobru utakmicu, ali ni to nije bilo dovoljno za odličnu Dansku. U svemu su hrvatske rukometaše sjajno bodrili navijači te je tijekom cijelog susreta vladala prava atmosfera u budimpeštanskoj dvorani.

Hrvatska je prilično odlučno i agresivno ušla u utakmicu, a takav se pristup posebno manifestirao u obrani. Unatoč tome Danska je brzo stvorila prednost od dva pogotka (3-1, 4-2, 5-3, 6-4) i održavala je prvenstveno jer Pilipović, hrvatski vratar koji je ušao u utakmicu, ništa nije mogao obraniti. Kasnije je među vratnice stao Alilović i stvari su se tada pomaknule s mrtve točke.

Polovicom prvog dijela Danska je pobjegla na 8-4, ali tada je opet zabljesnuo Tin Lučin, igrač koji je držao Hrvatsku u kontaktu s Danskom. Naime, Lučin je postigao četiri od uvodnih šest golova Hrvatske.

S ogromnom željom u oba smjera i fanatičnom borbenošću Hrvatska je držala priključak s jednim od glavnih favorita Eura, a pet minuta prije kraja prvog dijela rezultat je bio poravnat (10-10). U napadačkom dijelu Lučinu su se priključili Maraš i Marić koji su poluvrijeme završili sa po dva gola, a Hrvatska je na odmor otišla s malim zaostatkom (11-12).

Od početka drugog dijela Danska je krenula s napadačkim pristupom sedam na šest (bez vratara) čime je napravila razliku od +3 i hrvatska obrana bila je posve nemoćna u takvim situacijama.

Borila se hrvatska reprezentacija, ali nikako nije uspjela rezultatski potpuno uhvatiti Dansku, a i kako se približavao kraj utakmice osjećao se lagani pad energije kod Hrvatske (od 46. do 51. minute bez pogotka su bili hrvatski igrači). Danska je do kraja čuvala prednost od plus dva ili tri gola i na kraju slavila 27-25.

Prvi strijelac Hrvatske bio je Marino Marić sa šest golova. Četiri je dao Tin Lučin, a po tri Ivan Martinović i Ivan Ćupić.

Dansku je predvodio Mikkel Hansen sa osam golova. Šest je dodao Jakobsen, a četiri Gidsel.

Danska se na vrhu ljestvice izdvojila i ima šest bodova, dva više od Francuske i Islanda. Hrvatska je posljednja i jedina koja je bez bodova.

Iduću utakmicu Hrvatska igra u ponedjeljak, a suparnik će biti Island (15:30 sati).