OBJAVA: 25.03.2019, 14:23h   •   IZMJENA: 25.03.2019, 14:23h   komentara   •     ISPIŠI

Održano na Pagu

Mladi šibenski stolnotenisači postigli odlične rezultate na regionalnom prvenstvu

25.03.2019, 14:23h

Mladi šibenski stolnotenisači ostvarili su jako dobre rezultate na drugom prvenstvu Dalmatinske regije u stolnom tenisu za kategorije klinci, klinceze, najmlađi kadeti i kadetkinje održanom jučer na Pagu.

Na turniru je nastupilo sedam klubova od Dubrovnika do grada Paga te se natjecalo preko 50 natjecatelja. Šibenčani su sudjelovali sa šest natjecatelja. Ostvareni su očekivani rezultati s obzirom da najbolja Šibenčanka u kategoriji NMK Franka Miškić nije nastupala zbog natjecanja na školskom državnom prvenstvu u Poreču.

U kategoriji 'klinci' Vito Žmara i Šime Klarić su uz odličnu prikazanu igru osvojili pehar i medalje. Vito je osvojio prvo mjesto, a Šime drugo. Kod klinceza, Rina Barišić je u jakoj konkurenciji ostvarila treće mjesto i osvojila brončanu medalju. Loreta Mandić je ušla u četvrtfinale natjecanja.

Najmlađi kadeti su također ostvarili vrlo dobre rezultate. Luka Borak je svojom odličnom igrom ušao u 1/4 natjecanja gdje je izgubio od klupskog kolege Fabia Šanića koji je osvojio treće mjesto.

Posebnu i ugodnu priču je ispričao Klinac Vito Žmara koji je naknadno upao u natjecanje najmlađih kadeta, svojom borbenošću i  željom  za pobjedom u nizu ostvario četiri pobjede i izgubio u finalu od tri godine starijeg natjecatelja iz Dubrovačkog Libertasa.

U isto vrijeme su seniori, oslabljeni neigranjem najboljih igrača, igrali liga turnir u Zadru i ostvarili skor od 1:4 te tako zauzeli zlatnu sredinu u ligaškom natjecanju HSTS 2. lige Jug Dalmacija.