OBJAVA: 25.03.2019, 14:23h   •   IZMJENA: 25.03.2019, 14:23h   komentara   •     ISPIŠI

Održano na Pagu

Mladi šibenski stolnotenisači postigli odlične rezultate na regionalnom prvenstvu

Mladi šibenski stolnotenisači ostvarili su jako dobre rezultate na drugom prvenstvu Dalmatinske regije u stolnom tenisu za kategorije klinci, klinceze, najmlađi kadeti i kadetkinje održanom jučer na Pagu.

25.03.2019, 14:23h

Na turniru je nastupilo sedam klubova od Dubrovnika do grada Paga te se natjecalo preko 50 natjecatelja. Šibenčani su sudjelovali sa šest natjecatelja. Ostvareni su očekivani rezultati s obzirom da najbolja Šibenčanka u kategoriji NMK Franka Miškić nije nastupala zbog natjecanja na školskom državnom prvenstvu u Poreču.

U kategoriji 'klinci' Vito Žmara i Šime Klarić su uz odličnu prikazanu igru osvojili pehar i medalje. Vito je osvojio prvo mjesto, a Šime drugo. Kod klinceza, Rina Barišić je u jakoj konkurenciji ostvarila treće mjesto i osvojila brončanu medalju. Loreta Mandić je ušla u četvrtfinale natjecanja.

Najmlađi kadeti su također ostvarili vrlo dobre rezultate. Luka Borak je svojom odličnom igrom ušao u 1/4 natjecanja gdje je izgubio od klupskog kolege Fabia Šanića koji je osvojio treće mjesto.

Posebnu i ugodnu priču je ispričao Klinac Vito Žmara koji je naknadno upao u natjecanje najmlađih kadeta, svojom borbenošću i  željom  za pobjedom u nizu ostvario četiri pobjede i izgubio u finalu od tri godine starijeg natjecatelja iz Dubrovačkog Libertasa.

U isto vrijeme su seniori, oslabljeni neigranjem najboljih igrača, igrali liga turnir u Zadru i ostvarili skor od 1:4 te tako zauzeli zlatnu sredinu u ligaškom natjecanju HSTS 2. lige Jug Dalmacija.