OBJAVA: 15.10.2019, 08:52h   •   IZMJENA: 15.10.2019, 08:52h   komentara   •     ISPIŠI

Utrka u Vodicama

Na Gabrinom maratonu startalo 216 vozača i vozačica: Ukupni pobjednik mladi Bruno Paškalin

PIŠE Š.I.
15.10.2019, 08:52h

Dvanaestim izdanjem Gabrinog maratona, u organizaciji BBK 'Orlov krug' iz Vodica startalo je još jedno izdanje rekreativne XC zimske lige Dalmacije, najpopularnije i najbrojnije rekreativne biciklističke lige u Hrvatskoj.

Atraktivna staza i lijepo vrijeme u Vodice su privukli velik broj biciklista iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine, startalo je čak 216 vozača. Pred muškarcima je bila 35.8 kilometara duga staza, dok su žene i mladi vozači do 17 godina morali odraditi jedan krug, dužine 17.9 kilometara.

Ukupni pobjednik utrke je mladi član slovenskog Adria Mobila, Bruno Paškalin koji je slavio s vremenom 1:21:25, te je ujedno bio i pobjednik kategorije od 17-19 godina. Bruno je u cilj ušao s osam sekundi prednosti ispred drugoplasiranog Marka Fržopa (Top Sport) koji je pobjedio u kategoriji od 40-50 godina. Treće mjesto u ukupnom porektu zauzeo je Tonko Juras, član BBK 'Orlov krug' koji je ujedno bio i najbrži u kategoriji od 30-40 godina.

Najbrža žena bila je članica BK 'Primošten', Szabina Rzepka, koja je jedan krug odradila u vremenu 44:22.  U kategoriji do 17 godina slavio je Fabijan Pejić, član BBK 'Pakoštane', dok je najbrži u kategoriji od 19-30 godina bio Luka Bukarica, član BK 'Petar Svačić' iz Drniša. U kategoriji vozača preko 50 godina, slavio je Joško Fržop iz domaćeg BBK 'Orlov krug'.

Gabrin maraton, inače, vozi se u spomen na tragično preminulog člana BBK Orlov krug, Gabrijela Skočića i njegove prijatelje vatrogasce koji su stradali u 'Kornatskoj tragediji'. Utrka je specifična i po tome jer ima i posebnu kategoriju-vatrogasci. Ove godine, najbrži među njima bio je Ante Troskot, član DVD Šibenik.

Kako javljaju organizatori utrke, novost u zimskoj ligi Dalmacije su dječje utrke koje će se održavati svakog kola.

- Već na prvoj utrci u Vodicama vidjelo se da je to pun pogodak, jer na startu dječjih utrke pojavilo se čak 56 najmlađih vozača, što je  itekakav pokazatelj da je brdski biciklizam u velikom uzletu u Dalmaciji, te da se mnogi klubovi ne moraju bojati za budućnost – priopćeno je iz BBK 'Orlov krug'.

Kompletni rezultati Gabrinog maratona mogu se pronaći ovdje.  Rekreativna XC zimska liga Dalmacije nastavlja se već iduće nedjelje u Stankovcima, a domaćin drugog kola je BK AKS.