U Brodarici

Odigran drugi turnir Županijskog prvenstva odbojke na pijesku

Sport   |   Autor: G.M.   |   02.08.2022 u 19:24

OS ŠKŽ
Nakon obnove pijeska na igralištu za odbojku na gradskoj plaži Brodarica, napokon su se stekli uvjeti za održavanje natjecanja pa je i Brodarica dobila mogućnost da bude domaćin jednog od turnira Otvorenog prvenstva Šibensko-kninske županije u odbojci na pijesku. Drugi ovogodišnji turnir Županijskog prvenstva igrao se u tri kategorije: seniorke, seniori i mlađe kadetkinje.

U kategoriji seniorki prvo mjesto je osvojio par Hana Huljev i Karolina Mamić, članice OK Šibenika '91, pobijedivši u finalu turnira Petru Brkičić (članicu HAOK Rijeka) i Anju Anić-Bare (OK Šibenik '91). Treće mjesto osvojile su članice OK Vodice Antonia Perkov i Helena Mihek.

U muškoj konkurenciji turnira prvo mjesto osvojila je zagrebačka ekipa u sastavu Toni Mišura (član HAOK Mladost) i Vito Blagec, pobijedivši u finalu par Bartol Mandić-Baranović/Jure Mamić (članovi OK Šibenik '91), dok je treće mjesto pripalo opet vodičkoj ekipi Denis Tadić i Matej Lozančić.

Kod mlađih kadetkinja, koje su nastupale u trojkama, najbolje su bile članice ŽOK Šibenik Tina Erceg/Lana Gović/Katja Bura, koje su u finalu pobijedile vodičku trojku Franka Popov/Antonia Perkov/Ela Čubrić, a treće mjesto je osvojila još jedna ekipa OK Vodica u sastavu Dumina Cukrov/Karmen Juričev/Marta Mesarić.

Na turniru je ukupno sudjelovalo 24 ekipa, od toga 9 u konkurenciji mlađih kadetkinja, 9 ženskih te 6 muških seniorskih ekipa. Iz Odbojkaškog saveza Šibensko-kninske županije zahvaljuju JU Športski objekti Šibenik što su omogućili da se igralište osposobi za natjecanja dohranom pijeska, čime su spriječene moguće ozljede igrača, djece i ostalih korisnika igrališta odbojke na pijesku.